בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

עו"ד מוני עזורה פרשת השבוע

פָּרָשַׁת וָאֵרָא | יאיר נתניהו לא מלך הביצה רק שקוע בשלולית

האם אנשי אמון (שומר ראש או הנהג שהוצמד לך לפי דרישת "היחידה לשמירת אישים" או הוראות השירות הביטחון הכללי) רשאים היו לבצע הקלטת סתר ולמכור אותה לאמצעי התקשורת, או שמא המדובר ב"האזנת סתר". שאלה זו מעניינת מאחר ומחד חייבים היו אותם 'אנשי אמון' ללוות את בנו של ראש הממשלה מטעמים ברורים (והרי אין המדובר בבחירה רצונית של יאיר נתניהו) אך מנגד אין הגדרה ברורה למה מותר ומה אסור להם. לטעמי, אסור באיסור מוחלט היה להקליט את בנו של ראש הממשלה אם נכפה עליו הנהג ו/או אמצעי האבטחה.
יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו | רקע הנסיכה והצפרדע של האחים גרים
יאיר בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו | רקע: הנסיכה והצפרדע של האחים גרים

מכת צפרדעים היכתה את המדינה השבוע, יאיר נתניהו, השמיע; "קווה… קווה" ואביו, בלע עוד צפרדע, כאילו לא די לו בביצה שהוא כבר נמצא בה. יאיר נתניהו אינו מנהיג ציבורי שמשמיע סיסמאות בחירות או חשוד בשוחד כסף אלא השמיע קולות; "קווה… קווה" מתוך שלולית שולית, אולי מתוך תקווה, כי תבוא דוגמנית אחרת ותיתן לו נשיקה, שאולי תהפוך אותו לנסיך, אבל לפי הקולות שהשמיע עד כה, נראה, כי יקבל סטירה ולא נשיקה.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לטובתו אזכיר, כי בגרסת הבסיס של האחים גרים, במעשייה "הנסיכה והצפרדע" לעומת זאת, נשבר הכישוף רק כאשר הנסיכה השליכה את צפרדע בגועל אל הקיר. בהחלט, יש ליאיר נתניהו את זה, יש לו היכולת להרגיז, לעצבן, לעורר דיונים ציבוריים מיותרים, אבל הוא לא מלך הביצה אלא לכל היותר שקוע עמוק בשלולית של עצמו.

יחד עם זאת לא ברור לי הכיצד מכת הצפרדעים היכתה את התקשורת כאשר מכל ערוץ אתה שומע; "קווה… קווה" כאילו 'מכת הצפרדעים' שממנה סבלו המצרים בפרשת השבוע, נחתה עלינו.

פָּרָשַׁת וָאֵרָא, פרשת השבוע השנייה ב'ספר שמות'. מסופר בה על 7 המכות הראשונות מתוך 10 מכות מצרים; דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין, ברד. הפרשה מתחילה בפרק ו', פסוק ב' ומסתיימת בפרק ט', פסוק ל"ה.

פרשת השבוע 'פרשת וארא' בוחן את המכות הראשונות מתוך עשר המכות שהטיל האל כלפיי פרעה ומצרים, ולנו מעניינת המכה השנייה, היא מכת הצפרדעים; "א וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה, אֱמֹר אֶל-אַהֲרֹן נְטֵה אֶת-יָדְךָ בְּמַטֶּךָ, עַל-הַנְּהָרֹת עַל-הַיְאֹרִים וְעַל-הָאֲגַמִּים; וְהַעַל אֶת-הַצְפַרְדְּעִים, עַל-אֶרֶץ מִצְרָיִם. ב וַיֵּט אַהֲרֹן אֶת-יָדוֹ, עַל מֵימֵי מִצְרָיִם; וַתַּעַל, הַצְּפַרְדֵּעַ, וַתְּכַס, אֶת-אֶרֶץ מִצְרָיִם. ג וַיַּעֲשׂוּ-כֵן הַחַרְטֻמִּים, בְּלָטֵיהֶם; וַיַּעֲלוּ אֶת-הַצְפַרְדְּעִים, עַל-אֶרֶץ מִצְרָיִם".

יחד עם זאת, "השלולית" של יאיר נתניהו, "סיבכה" אותנו במספר שאלות, ואנסה למקד אותנו באחת מהן:

האם אנשי אמון (שומר ראש או הנהג שהוצמד לך לפי דרישת "היחידה לשמירת אישים" או הוראות השירות הביטחון הכללי) רשאים היו לבצע הקלטת סתר ולמכור אותה לאמצעי התקשורת, או שמא המדובר ב"האזנת סתר".

שאלה זו מעניינת מאחר ומחד חייבים היו אותם 'אנשי אמון' ללוות את בנו של ראש הממשלה מטעמים ברורים (והרי אין המדובר בבחירה רצונית של יאיר נתניהו) אך מנגד אין הגדרה ברורה למה מותר ומה אסור להם. לטעמי, אסור באיסור מוחלט היה להקליט את בנו של ראש הממשלה אם נכפה עליו הנהג ו/או אמצעי האבטחה.

█ האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה – אסורות ודינן כדין האזנת סתר…

ואני למד זאת מהוראות חוק האזנת סתר. סעיף 1 לחוק האזנת סתר, קובע, כי; "האזנת סתר" – האזנה ללא הסכמה של אף אחד מבעלי השיחה ולכן ברור, כי אם אחד הנוכחים הקליט את אותה שיחה, הרי הדבר אפשרי ואולם יש לכך חריג בסעיף 3 לחוק והקובע, כי; "האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה – אסורות ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג.

"כלומר, אם נקבע, כי ההקלטה של השיחה בוצעה במטרה לגרום נזק או למטרה של גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות, הרי הדובר במעשה פסול.

כשלעצמי אני לא אוהב הקלטות מצד אנשי אמון, וכך גם לא אהבתי את ההקלטה של שולה זקן כאשר הצליחה לגרום להבאתו למאסר של אהוד אולמרט ועוד מקרים אחרים, במערכות של אמון מיוחד.

ולסיום, הואיל וכבר עסקינן בצפרדעים, הרי נזכיר את אותה אמרה ישנה שאומרת; "אם הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה מתעורר הוא לאכול צפרדע חיה – שום דבר רע לא יכול לקרות לך בכל שאר היום…" והסביר זאת אחד הקואצ'רים המפורסמים ביותר בעולם; זיג זיגלר (1926-2012) אשר הרצאותיו היוו השראה בקרב מליוני בני אדם והדריכו אותם בדרך להצלחה.

ציטוטיו הרבים של זיגלר הפכו לסלוגנים מעוררי השראה והעצמה אישית; "לפעמים כדאי לנו לעשות את הדברים שאנחנו צריכים לעשות – כדי שבעתיד נוכל לעשות את הדברים שאותם אנחנו רוצים לעשות!" – וזה בהחלט שיעור לחיים.

וכמובן, נזכיר את הביטוי Frogman הוא כינוי שנולד במלחמת העולם השנייה בשל המראה המיוחד שהעניקו לצולל המסיכה, חליפת הצלילה והסנפירים שלרגליו וזה כינוי שנותר על כנו לגבי אנשי הקומנדו הישראלי, כפי שעולה משירו של יורם טהר לב בשם; "אנשי הצפרדע, אנשי הדממה / איש לא ראה, איש לא שמע".

שבת שלום.
אודות הכותב

מוני עזורה

* הכותב עו"ד עזורה מוני הבעלים של משרד עורכי הדין, הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב ובעל רישיון עריכת דין מאז 1988. מומחה בייצוג זוכים בתיקי הוצל"פ (הוצאה לפועל) ודיני חברות. חייבים בתיקי פשיטות רגל, חברות במסגרת פירוק ו/או הקפאת הליכים, מייצג הורים בנושאי חינוך שונים, מייצג בעתירות מינהליות, ערעורים אזרחיים.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן