קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

עו"ד מוני עזורה פרשת השבוע

פָּרָשַׁת וָאֵרָא | יאיר נתניהו לא מלך הביצה רק שקוע בשלולית

האם אנשי אמון (שומר ראש או הנהג שהוצמד לך לפי דרישת "היחידה לשמירת אישים" או הוראות השירות הביטחון הכללי) רשאים היו לבצע הקלטת סתר ולמכור אותה לאמצעי התקשורת, או שמא המדובר ב"האזנת סתר". שאלה זו מעניינת מאחר ומחד חייבים היו אותם 'אנשי אמון' ללוות את בנו של ראש הממשלה מטעמים ברורים (והרי אין המדובר בבחירה רצונית של יאיר נתניהו) אך מנגד אין הגדרה ברורה למה מותר ומה אסור להם. לטעמי, אסור באיסור מוחלט היה להקליט את בנו של ראש הממשלה אם נכפה עליו הנהג ו/או אמצעי האבטחה.
יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו | רקע הנסיכה והצפרדע של האחים גרים
יאיר בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו | רקע: הנסיכה והצפרדע של האחים גרים

מכת צפרדעים היכתה את המדינה השבוע, יאיר נתניהו, השמיע; "קווה… קווה" ואביו, בלע עוד צפרדע, כאילו לא די לו בביצה שהוא כבר נמצא בה. יאיר נתניהו אינו מנהיג ציבורי שמשמיע סיסמאות בחירות או חשוד בשוחד כסף אלא השמיע קולות; "קווה… קווה" מתוך שלולית שולית, אולי מתוך תקווה, כי תבוא דוגמנית אחרת ותיתן לו נשיקה, שאולי תהפוך אותו לנסיך, אבל לפי הקולות שהשמיע עד כה, נראה, כי יקבל סטירה ולא נשיקה.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לטובתו אזכיר, כי בגרסת הבסיס של האחים גרים, במעשייה "הנסיכה והצפרדע" לעומת זאת, נשבר הכישוף רק כאשר הנסיכה השליכה את צפרדע בגועל אל הקיר. בהחלט, יש ליאיר נתניהו את זה, יש לו היכולת להרגיז, לעצבן, לעורר דיונים ציבוריים מיותרים, אבל הוא לא מלך הביצה אלא לכל היותר שקוע עמוק בשלולית של עצמו.

יחד עם זאת לא ברור לי הכיצד מכת הצפרדעים היכתה את התקשורת כאשר מכל ערוץ אתה שומע; "קווה… קווה" כאילו 'מכת הצפרדעים' שממנה סבלו המצרים בפרשת השבוע, נחתה עלינו.

פָּרָשַׁת וָאֵרָא, פרשת השבוע השנייה ב'ספר שמות'. מסופר בה על 7 המכות הראשונות מתוך 10 מכות מצרים; דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין, ברד. הפרשה מתחילה בפרק ו', פסוק ב' ומסתיימת בפרק ט', פסוק ל"ה.

פרשת השבוע 'פרשת וארא' בוחן את המכות הראשונות מתוך עשר המכות שהטיל האל כלפיי פרעה ומצרים, ולנו מעניינת המכה השנייה, היא מכת הצפרדעים; "א וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה, אֱמֹר אֶל-אַהֲרֹן נְטֵה אֶת-יָדְךָ בְּמַטֶּךָ, עַל-הַנְּהָרֹת עַל-הַיְאֹרִים וְעַל-הָאֲגַמִּים; וְהַעַל אֶת-הַצְפַרְדְּעִים, עַל-אֶרֶץ מִצְרָיִם. ב וַיֵּט אַהֲרֹן אֶת-יָדוֹ, עַל מֵימֵי מִצְרָיִם; וַתַּעַל, הַצְּפַרְדֵּעַ, וַתְּכַס, אֶת-אֶרֶץ מִצְרָיִם. ג וַיַּעֲשׂוּ-כֵן הַחַרְטֻמִּים, בְּלָטֵיהֶם; וַיַּעֲלוּ אֶת-הַצְפַרְדְּעִים, עַל-אֶרֶץ מִצְרָיִם".

יחד עם זאת, "השלולית" של יאיר נתניהו, "סיבכה" אותנו במספר שאלות, ואנסה למקד אותנו באחת מהן:

האם אנשי אמון (שומר ראש או הנהג שהוצמד לך לפי דרישת "היחידה לשמירת אישים" או הוראות השירות הביטחון הכללי) רשאים היו לבצע הקלטת סתר ולמכור אותה לאמצעי התקשורת, או שמא המדובר ב"האזנת סתר".

שאלה זו מעניינת מאחר ומחד חייבים היו אותם 'אנשי אמון' ללוות את בנו של ראש הממשלה מטעמים ברורים (והרי אין המדובר בבחירה רצונית של יאיר נתניהו) אך מנגד אין הגדרה ברורה למה מותר ומה אסור להם. לטעמי, אסור באיסור מוחלט היה להקליט את בנו של ראש הממשלה אם נכפה עליו הנהג ו/או אמצעי האבטחה.

█ האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה – אסורות ודינן כדין האזנת סתר…

ואני למד זאת מהוראות חוק האזנת סתר. סעיף 1 לחוק האזנת סתר, קובע, כי; "האזנת סתר" – האזנה ללא הסכמה של אף אחד מבעלי השיחה ולכן ברור, כי אם אחד הנוכחים הקליט את אותה שיחה, הרי הדבר אפשרי ואולם יש לכך חריג בסעיף 3 לחוק והקובע, כי; "האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה – אסורות ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג.

"כלומר, אם נקבע, כי ההקלטה של השיחה בוצעה במטרה לגרום נזק או למטרה של גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות, הרי הדובר במעשה פסול.

כשלעצמי אני לא אוהב הקלטות מצד אנשי אמון, וכך גם לא אהבתי את ההקלטה של שולה זקן כאשר הצליחה לגרום להבאתו למאסר של אהוד אולמרט ועוד מקרים אחרים, במערכות של אמון מיוחד.

ולסיום, הואיל וכבר עסקינן בצפרדעים, הרי נזכיר את אותה אמרה ישנה שאומרת; "אם הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה מתעורר הוא לאכול צפרדע חיה – שום דבר רע לא יכול לקרות לך בכל שאר היום…" והסביר זאת אחד הקואצ'רים המפורסמים ביותר בעולם; זיג זיגלר (1926-2012) אשר הרצאותיו היוו השראה בקרב מליוני בני אדם והדריכו אותם בדרך להצלחה.

ציטוטיו הרבים של זיגלר הפכו לסלוגנים מעוררי השראה והעצמה אישית; "לפעמים כדאי לנו לעשות את הדברים שאנחנו צריכים לעשות – כדי שבעתיד נוכל לעשות את הדברים שאותם אנחנו רוצים לעשות!" – וזה בהחלט שיעור לחיים.

וכמובן, נזכיר את הביטוי Frogman הוא כינוי שנולד במלחמת העולם השנייה בשל המראה המיוחד שהעניקו לצולל המסיכה, חליפת הצלילה והסנפירים שלרגליו וזה כינוי שנותר על כנו לגבי אנשי הקומנדו הישראלי, כפי שעולה משירו של יורם טהר לב בשם; "אנשי הצפרדע, אנשי הדממה / איש לא ראה, איש לא שמע".

שבת שלום.
אודות הכותב

מוני עזורה

* הכותב עו"ד עזורה מוני הבעלים של משרד עורכי הדין, הינו בוגר אוניברסיטת תל אביב ובעל רישיון עריכת דין מאז 1988. מומחה בייצוג זוכים בתיקי הוצל"פ (הוצאה לפועל) ודיני חברות. חייבים בתיקי פשיטות רגל, חברות במסגרת פירוק ו/או הקפאת הליכים, מייצג הורים בנושאי חינוך שונים, מייצג בעתירות מינהליות, ערעורים אזרחיים.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן