קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

טור אישי של יעל שביט פרשת השבוע

פָּרָשַׁת בְּרֵאשִׁית | בריאת מציאות חדשה עבורנו וקרובים לנו

"בראשית ברא..." הדרך החדשה שלנו להתחלות חדשות. לבריאת מציאות חדשה עבורנו ועבור הסובבים אותנו. כי בידינו היכולת והעוצמה לכך. בין אם אנו מאמינים, כי 'אלוהים' ברא את העולם ב 6 ימים, או האמונה במדע, הטוען ל... 'מפץ הגדול'. ואם נאמין, כי לכל מעשה, אמירה או חשיבה, שלנו בעולם הזה, קיימת משמעות בעולם רוחני מקביל - נשתדל להיות טובים יותר, כאן ועכשיו.
פָּרָשַׁת בְּרֵאשִׁית | בריאת מציאות חדשה עבורנו וקרובנו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פָּרָשַׁת בְּרֵאשִׁית | בריאת מציאות חדשה עבורנו וקרובים לנו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

מיום כיפור, במהלך ראש השנה, סוכות ועד שמחת תורה' ניתנה לכולנו האפשרות להתבונן בליבנו ובמעשינו בשנה החולפת, ללמוד מהשגיאות, לומר 'סליחה' על מעשים ומחשבות רעות בהן חטאנו ולכפר עליהם. האפשרות ניתנה להחליט להתחיל מחדש בעשיית הטוב. לבוא נקיים מול שנה חדשה. ועכשיו אנו שוב נמצאים בתחילתה של שנה 'בראשית'. מחזור חדש.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מיום כיפור, במהלך ראש השנה, סוכות ועד שמחת תורה, ניתנה לכולנו האפשרות להתבונן בליבנו ובמעשינו בשנה החולפת, ללמוד מהשגיאות, לומר 'סליחה' על מעשים ומחשבות רעות בהן חטאנו ולכפר עליהם. האפשרות ניתנה להחליט להתחיל מחדש בעשיית הטוב. לבוא נקיים מול שנה חדשה.

ועכשיו, אנו שוב נמצאים בתחילתה של שנה 'בראשית'. מחזור חדש.

פָּרָשַׁת בְּרֵאשִׁית היא פרשת השבוע הראשונה ב'ספר בראשית' ובתורה כולה. היא מתחילה בתחילת הספר ומסתיימת בפרק ו' פסוק ח. את 'פרשת בראשית' קוראים בשבת הראשונה שאחרי חג 'שמחת תורה'. פרשת בראשית והפרשה שאחריה 'פרשת נח' עוסקות בתולדות העולם והאנושות לפני תחילת האירועים שכוננו את 'עם ישראל'.

את תחילת הפרשה, קוראים גם ביום שמחת תורה, מיד לאחר שמשלימים את התורה בקריאת פרשת וזאת הברכה האחרונה שבתורה. העולה לקריאה ביום 'שמחת תורה' מכונה "חתן בראשית".

הפרשה מתחילה במילים; "בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ. וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ וְחֹשֶׁךְ עַל-פְּנֵי תְהוֹם וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם. וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי אוֹר וַיְהִי-אוֹר. וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר כִּי-טוֹב וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ. וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָאוֹר יוֹם וְלַחֹשֶׁךְ קָרָא לָיְלָה וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר יוֹם אֶחָד".

"בראשית ברא…" הדרך החדשה שלנו להתחלות חדשות. לבריאת מציאות חדשה עבורנו ועבור הסובבים אותנו. כי בידינו היכולת והעוצמה לכך. בין אם אנו מאמינים, כי 'אלוהים' ברא את העולם ב 6 ימים, או האמונה במדע, הטוען ל… 'מפץ הגדול'.

לשתי התפישות הוכחות בבראשית, כי העולם החל בכאוס מוחלט ואז הופיעה אנרגיה עצומה והחל מעבר מרוחני למעשי/ חומרי, העולם אט אט הסתדר והפך למציאות שאנו מכירים כיום; שמים, ארץ, שמש, ירח, כוכבים מזלות, גלקסיות, זמנים, צומח וחי… כולל ה'אדם'. המילים "בראשית ברא…" אינן מעניקות אינפורמציה.

פרשת בריאת העולם קצרה, רק 31 פסוקים. אין מידע, כי החשוב הוא מקומנו ותפקידנו בו, היכולת והתפישה שלנו את העוצמה וראשית המציאות והעולם בו אנו חיים לתקופה קצרה.

המציאות והעולם אותו אנו יוצרים בכל יום. 'הקבלה' טוענת, כי החשיבות הינה בהבנה, כי קיימים 2 עולמות מקבילים; עולם חומרי ורוחני.

ואם נאמין, כי לכל מעשה, אמירה או חשיבה, שלנו בעולם הזה, קיימת משמעות בעולם רוחני מקביל – נשתדל להיות טובים יותר, כאן ועכשיו.

שבת שלום! היו טובים!
אודות הכותב

יעל שביט

יעל שביט הנחשבת ככוהנת הגדולה של יחסי הציבור, הדוברות, התדמית והאסטרטגיה של צפון המדינה, משרד “תקשורות” שבבעלות הגב’ שביט, עם צוות משרד יחסי הציבור תקשורות, הגדול במשרדי היחסי הציבור בצפון הארץ. משרד ’תקשורות – יעל שביט’ הוקם כבר לפני 20 שנה בגליל, כמשרד עצמאי וממוקם במושבה יסוד המעלה בצפון הארץ. רוב לקוחותיו הנאמנים מטופלים במשרד לאורך שנים רבות. משרד “תקשורות” מטפל בתיקים בתחום; תעשיית היי טק, תיירות, ביו כימיה, רפואה, חקלאות, אמנות, יין, משפט ועוד.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן