101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כסף מדבר עסקים קטנים ובינוניים

עסקים קטנים ובינוניים ‘מענק שימור עובדים’ יוארך בחדשיים

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מר רן קויתי, על מענק שימור עובדים; "החלטתי להאריך את המועד ההגשה עד לתאריך האחרון, המתאפשר בהחלטת הממשלה וזאת כדי לסייע לעסקים למצות את הזכאות שלהם מתקופת המשבר וכך גם לסייע לעסקים לצמוח ולשגשג ביציאה מן המשבר. אנא, נצלו את זכאותכם" ◄ כ-73% מן העסקים, שקיבלו מענקים הינם עסקים זעירים עם מחזור שנתי של עד 1 מיליון ₪.
0
0
רן קויתי מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ב-משרד הכלכלה והתעשייה, ברקע: הרס כלכלה ממגיפת וירוס קורונה | צילום: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רן קויתי, קורונה

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ב-משרד הכלכלה והתעשייה, מר רן קויתי, הודיע היום (יום ראשון, י’ תמוז תשפ”א) כי החליט להמשיך ולהאריך לסייע ל’עסקים הקטנים והבינוניים’ שנפגעו ב’תקופת הקורונה (Covid-19)’ את המועד האחרון להגשת בקשות ‘מענק שימור עובדים’ עד ל-31.08.2021.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

מענק שימור עובדים‘ ניתן כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה בתקופת הסגר השני (חודשים; ספטמבראוקטובר 2020).

המענק, בסך 5,000 ₪ על כל עובד/ת, ניתן כדי לסייע למעסיקים במימון עלויות ההעסקה בגין עובדים שנמשכה העסקתם גם לאחר החמרת ההגבלות וירידה בהיקף הפעילות.

בהתאם להחלטת הממשלה, התקופה המקורית להגשת בקשות לעסקים, הינה עד לסוף יוני 2021. עם זאת, למנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, ניתנה האפשרות להאריך את התקופה להגשת בקשות בעוד כחודשיים.

בשל פניות עסקים שטרם הספיקו להגיש את הבקשה למענק, החליט מנהל הסוכנות, מר רן קויתי, להאריך את תקופת ההגשה עד לסוף אוגוסט 2021.

המענקים, ניתנו עבור שימור של כ-10,000 עובדים/ות בשכר מלא (הגבוה משכר מינימום של 5,300 ₪) ועוד מעל 2,000 עובדים/ת במשרה חלקית.

העסקים שקיבלו מענקים שימרו בממוצע כ-94% מעובדיהם (ביחס ל-ינואר או פברואר 2020) על אף שחוו ירידה משמעותית במחזור בתקופת הסגר השני של הקורנה.

עסקים קטנים ובינוניים; מי, מה וכמה

  • עד כה, שולמו מענקים לכ-2,000 עסקים בסכום כולל של כ- 18 מיליון ₪.
  • המענקים, ניתנו עבור שימור 10,000 עובדות ועובדים בשכר מלא ועוד 2,000 במשרה חלקית.
  • כ-73% מהזכאים, הנם עסקים זעירים.
  • שיעור המענקים הגובה ביותר, ניתן לעסקים מענפי השירותים המקצועיים – המדעיים והטכניים, ענפי המסחר, הבינוי והתעשייה.

בקשות מאושרות לפי ענף כלכלי בשנת 2019 של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים

כ-73% מן העסקים, שקיבלו מענקים הינם עסקים זעירים עם מחזור שנתי של עד 1 מיליון ₪.

כ-90% מעסיקים עד 10 עובדים.

כ-2/3 מן העסקים שקיבלו מענקים, נפגעו במעל 40% בתקופת הסגר השני של הקורונה (החודשים ספטמבר ואוקטובר 2020) לעומת החודשים המקבילים בשנת 2019, ומעל רבע מן העסקים, נפגעו במעל 60%.

כ-72% מהעסקים, קיבלו מענק בגובה של עד 10,000 ₪.

בקשות מאושררות לפי ענף כלכלי

מניתוח מיוחד שנערך באפריל, עולה, כי מעסיקים בענפי השירותים המקצועיים המדעיים והטכניים (31%), ענפי המסחר (15%) הבינוי (10%) והתעשייה (9%) נהנו מהמענק בשיעורים הגבוהים ביותר.

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מר רן קויתי; “החלטתי להאריך את המועד ההגשה עד לתאריך האחרון, המתאפשר בהחלטת הממשלה וזאת כדי לסייע לעסקים למצות את הזכאות שלהם מתקופת המשבר וכך גם לסייע לעסקים לצמוח ולשגשג ביציאה מן המשבר. אנא, נצלו את זכאותכם”.

הנמוך מבין מספר העובדים בתקופת הבסיס (ינואר או פברואר 2020) לבין ממוצע עובדים בתקופת הזכאות (ספטמבר ואוקטובר 2020).

0
0



אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן