איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות עסקים מסחר | תעשייה עסקים קטנים ובינוניים

עסקים קטנים ובינוניים ב’מכרזים של המגזר הציבורי’ המכשולים

חרף העובדה כי העסקים הקטנים והבינוניים, ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק הישראלי, מהווים אלה למעלה מ-90% מסך העסקים בכל הארצות. למרות זאת, עשור מאוחר יותר, במדינת ישראל, עדיין קיימת "תקרת זכוכית" במכרזים אלו - שהיקפם נאמד ב-60 מיליארד ₪ בשנה - שעסקים קטנים ובינוניים אינם מצליחים לנפץ.
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ברקע איש עסקים צעיר ונחוש שובר זכוכית עם אגרוף קראטה |עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין אוריאל לין

“המכשולים העומדים בפני ‘עסקים קטנים ובינוניים’ מהשתתפות ב’מכרזים של המגזר הציבורי'” – זוהי כותרתו של כנס אותו מארגן איגוד לשכות המסחר, שיעסוק בנושא ביום חמישי הבא ה- 23.1.20, בין השעות 11:00 ל- 14:00, בית לשכת המסחר, רחוב החשמונאים 84 תל אביב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כזכור בשנת 2008, הועבר תיקון חקיקה מרכזי ביוזמת לשכת המסחר, עליו חתמו 23 חברי כנסת, שנועד למנוע הדרת עסקים קטנים ובינוניים על הסף, מ-מכרזי המגזר הציבורי.

על פי נתוני שנת 2017, מספר העסקים הכולל במגזר העסקי בישראל עמד על 542 אלף עסקים; מהם 5.99% עסקים קטנים ובינוניים עד גודל של 100 שכירים לעסק.

העסקים הקטנים והבינוניים העסיקו 83.1 מיליון משרות, לרבות העסקה עצמית של עצמאים, המהוות 60% מהמשרות במגזר העסקי. כמו כן, הם מייצרים כ-52% מהתוצר במגזר העסקי.

בחלוקה על פי קבוצות גודל מספר העסקים הזעירים, המעסיקים 1-4 שכירים, עומד על כ-166 אלף עסקים והם מעסיקים כ-11% מהמשרות במגזר העסקי ותורמים 11% מהתוצר העסקי.

נוסף על העסקים הזעירים יש גם 276 אלף עצמאיםללא שכירים, התורמים 10% מהתוצר העסקי. מספר העסקים הקטנים, המעסיקים 5-19 שכירים, עומד על 57 אלף עסקים. הם מעסיקים 18% מהשכירים במגזר העסקי וחלקם בתוצר עומד על 15% מהתוצר העסקי.

מספר העסקים הבינוניים, המעסיקים 20-99 שכירים, עומד על 14 אלף עסקים. הם מעסיקים 19% מהשכירים במגזר העסקי, ותרומתם לתוצר עומדת על 18% מהתוצר העסקי.

בשנת 2019, היו העסקים קטנים ובינוניים אחראים על יותר ממחצית מהתוצר העסקי במדינת ישראל.

עסקים קטנים ובינוניים (SMB)‏ Small and Medium Business, או לחלופין; (SME) ‏Small and Medium Enterprises) היא על פי ויקיפדיה, קטגוריית עסקים בבעלות פרטית אשר מספר העובדים שבהם או מחזור המכירות אינו מוגדר כגדול. בישראל, הכוונה ב‘עסק בינוני’ לעסק שבו מועסקים 50 עד 250 עובדים.

חרף העובדה, כי העסקים הקטנים והבינוניים, ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק הישראלי, מהווים אלה למעלה מ-90% מסך העסקים בכל הארצות. למרות זאת, עשור מאוחר יותר, במדינת ישראל, עדיין קיימת “תקרת זכוכית” במכרזים אלו – שהיקפם נאמד ב-60 מיליארד ₪ בשנה – שעסקים קטנים ובינוניים אינם מצליחים לנפץ.

לאור זאת, בחר איגוד לשכות המסחר, בראשותו של עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר לקיים כנס מיוחד אשר יעסוק בנושא ובו יעמוד על הקשיים המרכזיים שחווים עסקים קטנים ובינוניים במכרזי המגזר הציבורי ומה צריך לעשות כדי לשפר את המצב.

הדוברים בכנס;

  • עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר – דברי פתיחה,
  • והשר לשעבר, סטס מיסז’ניקוב – מאחורי הקלעים של תיקון 19 לחוק, חובת המכרזים,
  • עורך דין שלומי לויה, סמנכל משפט וממשל באיגוד לשכות המסחר – תמצית עיקרי התיקון והצעה לרפורמה בדיני המכרזים,
  • רואת חשבון איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי החשבון – “הדרת עסקים קטנים ובינוניים – דוגמאות מהשטח”,
  • יוסי אלקובי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה – “כך מתעמרים עורכי מכרזים ציבוריים בעסקים קטנים ובינוניים”,
  • עורך דין גיל רוזנברג, שותף, משרד עורכי דין שיבולת – כיצד מכשיל חוק התחרות שילוב עסקים קטנים ובינוניים במכרזי המגזר הציבורי”.

יום חמישי הבא ה-23.1.20, בין השעות; 11:00 ל- 14:00, בית לשכת המסחר, רחוב החשמונאים 84, בעיר תל אביב. יתקיים דיון פתוח הערות ושאלות. ההשתתפות איננה כרוכה בתשלום, אולם מחייבת הרשמה מראש.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן