ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מושבים מינויים במשק

עמית יפרח, נבחר למזכל המושבים במקום מאיר צור שפרש מתפקידו

עורך דין יפרח (בן ה-45), הינו בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית. הוא בן למשפחה חקלאית מ-מושב אוהד שב'עוטף עזה' וכעת מתגורר ב-מושב ערוגות שבדרום הארץ ◄ מזכל תנועת המושבים היוצא, מר מאיר צור; "לאחר 9 שנים, החלטתי לסיים את תפקידי כמזכל תנועת המושבים...".
עורך דין עמית יפרח, מזכל מועצת תנועת המושבים הנבחר | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין עמית יפרח

“אתמקד בחיזוק הקשר עם ‘המושבים’ בכל תחומי המושב במעגל הפנימי ומול השלטון המרכזי, כדי לקדם את סדר היום של ‘המרחב הכפרי’ עם דגש על חיזוק ה’חקלאות’ והפיכת המושב ל-יישוב רב תפקודי, המשלב בתוכו חקלאות פרטית, חקלאות משותפת של האגודה ותעסוקה לא חקלאית מידתית” – זהו עיקר חזונו של עורך דין עמית יפרח, שנבחר במועצת תנועת המושבים למזכל התנועה, במקום מר מאיר צור, שפרש מתפקידו בסוף השבוע שעבר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עם בחירתו הודה עורך דין יפרח  (בן ה-45) למברכים הרבים על בחירתי למזכל תנועת המושבים; “עבורי זו, זכות גדולה ואני נכנס לתפקיד בהתרגשות ונחישות עצומה ובעיקר חדור אמונה, כי החקלאות וההתיישבות, הן שליחות לאומית שהיא זכות, בעזרת השם ביחד נעשה ונצליח”.

עורך דין יפרח, שימש בשנים האחרונות כיועץ המשפטי ויושב ראש אגף קרקעות ב‘תנועת המושבים’ והוביל את תחום הקרקעות והאגודות שיתופיות במגזר המושבים.

בין השאר הוביל עורך דין יפרח את מאבקי המושבים בוותמל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור, שבשנים האחרונות, ניסתה להפקיע שטחים חקלאיים רבים מדי, המרחב הכפרי לטובת בנייה עירונית) וכן מאבקים בנושאים, כגון; עדכון ‘תמא 35’ והקמת הבית השלישי בנחלה.

עורך דין יפרח שהוביל את החתמת ‘בעלי הנחלות ב-מושבים’ על חוזי החכירה לדורות והאפשרות לרישום הנחלה בטאבו, זאת לראשונה, מאז קום המדינה.

בנוסף מכהן עורך דין יפרח, גם כנציג ההתיישבות ב’מועצת רשות מקרקעי ישראל‘. עורך דין יפרח, הינו בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית.

הוא בן למשפחה חקלאית מ-מושב אוהד שב‘עוטף עזה’ וכעת מתגורר ב-מושב ערוגות שבדרום הארץ.

מזכל תנועת המושבים היוצא, מר צור; “עמית הוא איש ערכי מהמעלה הראשונה. מהיום עמית הוא המנהיג של המושבים בישראל”

תנועת המושבים היא התנועה הגדולה והחשובה ביותר במגזר המושבים במדינת ישראל וחברים בה 254 מושבים, שבהם מתגוררים 130 אלף נפש.

מזכל תנועת המושבים היוצא, מר מאיר צור, אמר; “לאחר 9 שנים, החלטתי לסיים את תפקידי כמזכל תנועת המושבים.

אני מודה מקרב לב לתנועה, למוסדותיה ולעובדיה וכמובן לתושבי המושבים, על תקופה זו, תשע שנים, זו תקופה ארוכה, בה הייתה לי הזכות הענקית לעמוד בראש התנועה המפוארת שלנו. פעלנו, ללא לאות ובעבודה קשה, מקצועית וערכית.

החזרנו את תנועת המושבים למרכז העשייה וההתנהלות אל מול השלטון המרכזי. אני יוצא מן התנועה בתחושת גאווה וסיפוק גדולים.

אני מאחל בהצלחה לעורך דין עמית יפרח המזכל הנבחר. עמית, הוא איש מקצוע בכל הקשת הרחבה של האתגרים עמם מתמודדים המושבים וחשוב מזה, עמית הוא איש ערכי מהמעלה הראשונה.

מהיום עמית הוא המנהיג של המושבים בישראל ואני חש גאווה גדולה על שהוא זה שממשיך את הדרך ועומד בראש התנועה שלנו”. סיכם מזכל תנועת המושבים היוצא, מר צור.

עורך דין עמית יפרח; ״אני מודה למאיר צור על שנים רבות בהובלת התנועה והמרחב הכפרי ומתכון להוביל את תנועת המושבים לאתגרים הרבים שלפנינו, ובהם; חיזוק החקלאות וההתיישבות, בו אני רואה אינטרס לאומי מהמעלה הראשונה.

את תפקידי אעשה מתוך תחושת שליחות ולטובת המרחב הכפרי כולו”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן