חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חיפה יום הזיכרון לשואה ולגבורה יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ קהילה רדיו | טלוויזיה

עמותת יד עזר לחבר במשדר התרמה בערוץ 13 למען ניצולי שואה

אירוע ההתרמה למען ניצולי שואה של עמותת "יד עזר לחבר", ישודר ביום שלישי הקרוב ב'ערוץ 13'; בועז שרעבי, יובל דיין, עידן עמדי, עמיר בניון ואמנים רבים נוספים' יבצעו דואטים על מנת לגייס כספים ◄ העמותה מפעילה בתים חמים לניצולי שואה ועוזרת גם לילדים במעגל העוני, נוער בסיכון, הומלסים, קשישים ועוד ◄ דף התרומות המאובטח >> https://notnimyad.co.il/ ◄ כמו כן, ניתן לתרום בכל רגע בטלפון; 8602*.
0
0

“לא שוכחים את אלה שבזכותם אנחנו כאן” משדר התרמה מיוחד וחשוב של עמותה ‘יד עזר לחבר’ למען ניצולי השואה, יתקיים השבוע ביום שלישי (כ”ד בניסן התשפ”א) ב’ערוץ 13′ את המשדר ינחו; דני רופ ועמית פרקש וישתתפו בו מיטב אמני ישראל, מבוגרים וצעירים גם יחד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הגב' נאוה בוקר נשיאת כבוד של עמותת "יד עזר לחבר" ברקע: סלוגן המופע "נותנים יד לניצולי השואה" | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
הגב’ נאוה בוקר

בין האומנים על בימת תיאטרון הסינמה ב’סינמה סיטי בגלילות‘ יופיעו; בועז שרעבי, יזהר כהן, חיים משה, איתן מסורי, אברהם טל, דורית ראובני, דוד ד’אור, עמיר בניון, יובל דיין, עידן עמדי, ספיר סבן, עדן חסון, עדן מאירי, אנה זק ורבקה זוהר.

הזמרים והזמרות, יבצעו דואטים בין דוריים מרגשים לשירים שביקשו ניצולי שואה מ-הבית החם שמפעילה עמותת “יד עזר לחבר“.

יד עזר לחבר, עמותה ללא מטרות רווח, שנוסדה בשנת 1995 על ידי שמעון סבג, על רקע המצב החברתי והכלכלי הקשה באותה עת בישראל, שמה לה למטרה לפעול באמצעות תרומות הציבור ובעזרת מתנדבים ברחבי ישראל לפעול לצמצום העוני בחברה הישראלית ולהוציא אנשים ממעגל העוני .

יצוין, כי העמותה, אינה נתמכת כלכלית על ידי המדינה וכי במרוצת השנים, החלה העמותה יד עזר לחבר, למקד את פעילותה לטובת ניצולי שואה המצויים במצב כלכלי רעוע, הסובלים מבדידות ורעב. ולאפשר להם לחיות את חייהם בכבוד הראוי.

העמותה יד עזר לחבר, שכל פעילותה ממומנת על-ידי תרוּמות, מפעילה בעיר חיפה מתחם ובו שורה של בתים ברחובות קסל, עמק השמש ו-עמק הזיתים. בבתים אלה חיים כ-100 ניצולי שואה, אשר זוכים למגורים בסטנדרט גבוה, חדר אוכל בניהול שף, טיפולים רפואיים, חוגים, מופעים וליחס חם שהופך את המקום לבית אמיתי.

“ניצולי שואה הם הגיבורים האמיתיים שלי”, הסביר מר שמעון סבג; “הם האנשים שבזכותם אני ורבים כמותי, חיים כאן במדינה הזו”.

לקראת הערב המיוחד בשיתוף חברת “רשת מדיה בעירבון מוגבל” אמר מייסד ומנכל עמותת “יד עזר לחבר” מר שמעון סבג;  “אירוע כזה מלמד עד כמה אנו ערבים זה לזה.

עד כמה גבוהה היכולת שלנו לא לנטוש את הזקן, את הבודד, להושיט יד, אם בעזרה, אם ברגש.

אנחנו עם אחד שיודע להתאחד, לזכור את עברו, לחיות את ההווה ולשאוף לעתיד טוב יותר”.

בנוסף לבתים החמים, מחלקת עמותת “יד עזר לחבר” מאות ארוחות חמות מדי יום, ל-ניצולי שואה ולנזקקים אחרים, באמצעות בתי תמחוי ומשלוח חבילות לבתים.

עמותת “יד עזר לחבר” מפעילה גם בתי מחסה להומלסים ולנוער בסיכון, מרפאת שיניים שמטפלת ללא תשלום בילדים ובמבוגרים, שני בתי ילד בשכונות הדר ונווה דוד שבהם יכולים ילדים ממשפחות מועטות יכולת לבלות אחרי בית הספר ועוד מגוון רחב של פעילויות למען נזקקים מכל שכבות האוכלוסייה.

בין הגופים שתורמים ומסייעים לעמותת “יד עזר לחבר” באופן קבוע; ועד העובדים של בתי זיקוק, קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, חברת BANSARD, רשת מלונות הרברט סמואל, בנק לאומי, ארגון “בני ציון”, השגרירות הנוצרית ואשת העסקים הגב’ ירדנה עובדיה.

השבוע שבו חל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הוא הזדמנות מצוינת לזכור את 178,000 ניצולי השואה שחיים במדינת ישראל ואת המחויבות של כולנו לסייע להם לחיות בכבוד ולא רק למוּת בכבוד.

שמעון סבג, מייסד ומנכל עמותת יד עזר לחבר עם נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי, באירוע יחד עם ניצולת שואה בעמותה בחיפה | צילום ארכיון | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
שמעון סבג, יד עזר לחבר

המשדר המיוחד שישודר ביום שלישי הקרוב (כ”ד בניסן התשפ”א) ב’ערוץ 13‘ יכלול גם הקרנת סרטים, אודות דיירי הבית החם וסיפוריהם המרתקים, כמו למשל; סיפור האהבה, יוצא הדופן של אסתי ו-מוטקה וכן, ראיונות עם המתנדבים המסורים של עמותת “יד עזר לחבר“.

מטעם משרד יחסי הציבור ‘לסקר את יעקב – תקשורת‘ המעניקה ייעוץ תקשורתי, דוברות, קשרי עיתונות, נמסר לאתר כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’  כי עוד יתארחו בערב המיוחד והמרגש; חברת הכנסת לשעבר הגב’ נאוה בוקר שמשמשת כנשיאת כבוד של העמותה, מר אבי גבאי מנכל חברת סלקום שתפעיל את ‘מוקד ההתרמות‘.

חברת פייבוקס שותפה אף היא למאמץ לגייס כספים למען המטרה החשובה כל כך בחברה אומרים; “רווחתם של ניצולי השואה, בפרט יאפשרו התרומות לעמותת “יד עזר לחבר“, להקים עוד בתים חמים שבהם יזכו ניצולי שואה נוספים לחיים עם איכות ובעיקר יחס מכבד כפי שהם ראויים לו”.

כאמור, האירוע, ישודר ביום שלישי הקרוב ב’ערוץ 13‘. כניסה אל דף התרומות המאובטח >> https://notnimyad.co.il/ כמו כן, ניתן לתרום בכל רגע בטלפון; 8602*.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן