איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

דיני תעבורה ותחבורה חדשות ספרים | סופרים

על שופטים וגלגלים מעולמו של שופט תעבורה | דר’ אברהם טננבוים

כב' השופט בדימוס דר' טננבוים, כיהן קרוב ל-18 שנה בבית המשפט השלום בעיר ירושלים ונחשב כבר-סמכא בנושאים רבים הקשורים ל'תעבורה' מתאר את קורותיו של בית המשפט לענייני תעבורה בירושלים, בו ישב בדין במשך שנים רבות בספר חדש; "על שופטים וגלגלים" ◄ "את ספרו של דר' טננבוים קראתי בשקיקה, וכמה טעמים לדבר: שפתו הצחה, מבטו הבוחן - מבט של שופט עתיר ניסיון. ובצד כל אלה - חוש ההומור דק אך מפותח, השזור בין השורות ומחפה על החשיפה הרגישה לקושי ולמצוקה האנושית הנחשפים בבית המשפט". (מתוך אחרית דבר של השופט אליעזר ריבלין (בדימוס), המשנה לנשיאת בית המשפט העליון) | על שופטים וגלגלים מעולמו של שופט תעבורה | עורך: חיים פסח | 280 עמודים, 85 ₪.
כב' השופט בדימוס דר' אברהם טננבוים, ברקע ספרו החדש על שופטים וגלגלים מעולמו של שופט תעבורה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דר’ אברהם טננבוים

הוא גזר את דינם של לפחות 80 אלף נאשמים. עברו לפניו עשרות אלפי אנשים, אלפי שוטרים ומאות מומחים. הוא קרא מאות אלפי מסמכים הכוללים בקשות, טענות ומענות, אך בעיקר שמע סיפורים. זה הוא כב’ השופט בדימוס דר’ אברהם טננבוים, שהקשיב לסיפורים אמתיים וסיפורים מופרכים, סיפורים מצחיקים וסיפורים עצובים, סיפורים משעשעים וסיפורים נוגים, סיפורים מרתקים וסיפורים משעממים, סיפורים הזויים וסיפורים מציאותיים.  סיפורים שלא ייאמנו וסיפורים שלא ייאמנו עם הוכחות שהם אכן קרו. הוא שמע טענות ממולחות ומפולפלות מכל הסוגים והמינים ובכל זאת, למרות ניסיונו הרב, הופתע שוב ושוב מרעיונות שנונים ותירוצים מקוריים שלא עלו על דעתו. 

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בשפה קולחת ועשירה, במבט ביקורתי אך אוהב ובחוש הומור רב, מתאר השופט בדימוס דר’ אברהם טננבוים את קורותיו של בית המשפט לענייני תעבורה בעיר ירושלים, בו ישב בדין במשך שנים רבות. השופט טננבוים, גזר את דינם של לפחות 80 אלף נאשמים.

סיפוריו הקצרים, אשר כולם התרחשו במציאות, מתארים פסיפס מרהיב של טיפוסים וקשת רחבה של התנהגויות אנושיות – מוזרות ושגורות, מכמירות לב ומכעיסות, טרגיות וקומיות ותמיד אמתיות. סיפורים אלה, מוכיחים שוב ושוב, כי המציאות עולה על כל דמיון.

בית המשפט לתעבורה, שונה משאר בתי המשפט בישראל. הוא מיוחד בכך אשר הנאשמים הם בדרך כלל אנשים הגונים מן השורה, אזרחים רגילים שאינם מואשמים בעבירות פליליות.

זהו בית משפט שוויוני לחלוטין, שכן כולם מגיעים אליו; נשים וגברים, זקנים וצעירים, חרדים וחילוניים, יהודים וערבים, פרופסורים באקדמיה ופועלים קשי יום, רופאים בכירים ומלצרים צעירים, שומרי חוק ופורעי חוק.

דיני התעבורה הם החוקים והתקנות הנוגעים ביותר לחייו של כל אזרח. כיום, יש למעלה מ-4 מיליון בעלי רישיונות נהיגה בישראל וכולם “לקוחות פוטנציאליים” של בתי המשפט לתעבורה.

אין כמעט נהג שלא נעצר והואשם בידי שוטר, בעבירת תעבורה זו או אחרת. למעלה ממיליון דוחות נרשמים כל שנה. מספר תיקי התעבורה בישראל הוא בערך פי 3.5 ממספרם של התיקים הפליליים כולם.

כל נהג או נהגת וכל מי שמבלה זמן על הכביש, ימצא בספר עניין. ניתן ללמוד ממנו רבות על בית המשפט לתעבורה, על דיני התעבורה, על הליכים הנהוגים בעולם, על מה שניתן וצריך אולי לשפר ואפילו על עתיד משפט התעבורה בעידן המכוניות האוטונומיות.

“את ספרו של ד’ר טננבוים, קראתי בשקיקה, וכמה טעמים לדבר: שפתו הצחה, מבטו הבוחן – מבט של שופט עתיר ניסיון. ובצד כל אלה –  חוש ההומור דק אך מפותח, השזור בין השורות ומחפה על החשיפה הרגישה לקושי ולמצוקה האנושית הנחשפים בבית המשפט”. (מתוך אחרית דבר של כב’ השופט אליעזר ריבלין (בדימוס), המשנה לנשיאת בית המשפט העליון).

█ על דר’ אברהם טננבוים;

דר’ טננבוים, כיהן קרוב ל-18 שנה בבית המשפט השלום בירושלים, ונחשב כבר-סמכא בנושאים רבים הקשורים לתעבורה. בין פסקי הדין שלו היו כמה פסקי דין ראשוניים שזכו להדים רבים וחלק מהם מאוזכרים ואף נלמדים עד היום. חלק מהמלצותיו, גם הפכו לחקיקה ראשית ומשנית.

במקביל לעבודתו השיפוטית, דר’ טננבוים, עסק תמיד ב-הוראה, מחקר וכתיבה אקדמית. פרסומיו כוללים עשרות מאמרים אקדמאים ומאות רשימות שהתפרסמו בבמות שונות ומגוונות בארץ ובחוץ לארץ. ספרו “על שוטרים וגנבים: סוגיות בקרימינולוגיה” יצא לאור במסגרת ‘האוניברסיטה המשודרת’.

הוא בוגר הפקולטה למשפטים ובוגר מדעי המחשב ומתמטיקה, בפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע, באוניברסיטה העברית בירושלים; בוגר מדעי הרוח והחברה באוניברסיטה הפתוחה; בעל תואר דוקטור בקרימינולוגיה, במחלקה לקרימינולוגיה, אוניברסיטת מרילנד, ארצות הברית.

דר’ טננבוים, יליד 1960, בעיר עפולה. כיום מתגורר בעיר ירושלים, נשוי + שלושה ילדים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן