ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

כלבים פלילים צער בעלי חיים

על למה האכזריות לכלבי פומרניאן שהוחזקו במצב קשה במושב עַלְמָה

6 כלבים מסוג "פומרניאן" כנראה, סובלים מ-מחלה העלולה לפגוע ב-בני אדם. עם ההבחנה הראשונית של ופקחי יחידת הפיצוח של משרד החקלאות, באשר למצב הבריאותי של הכלבים, נלקחו אלה מיד להמשך בדיקות וטיפול רפואי. במקביל עוכב במקום חשוד בשנות ה-20 לחייו לצורך חקירת משרד החקלאות.
5 מתוך 6 כלבי פומרניאן שהוחזקו במצב קשה במושב עַלְמָה | צילום: דוברות המשטרה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
כלבי פומרניאן במושב עַלְמָה

6 כלבים מסוג פומרניאן שהוחזקו בתנאים קשים חלוצו מתוך מחסן סגור ללא פתחי אוויר מן ‘המושב עלמה’ כשהם סובלים ככל הנראה ממחלה מדבקת העלולה לפגוע בבני אדם. שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל ופקחי יחידת הפיצוח של משרד החקלאות, פשטו היום (חמישי, י”ט באלול התשע”ט) על מחסן בבית במושב עַלְמָה בחשד להחזקת בעלי חיים בניגוד לחוק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אל מושב עַלְמָה מושב דתי באזור הצפון בגליל העליון, השייך למועצה אזורית מרום הגליל, הגיעו שוטרים אל מקום פתחו את המחסן בו אותרו 6 כלבים מסוג פומרניאן בשווי מוערך של עשרות אלפי שקלים, במצב ירוד ובתנאים קשים.

דוברות המשטרה (מגב) מסרה, לפורטל ל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; מדובר בכלבים שככל הנראה, אף סובלים מ-מחלה העלולה לפגוע ב-בני אדם.

עם ההבחנה הראשונית של ופקחי יחידת הפיצוח של משרד החקלאות, באשר למצב הבריאותי של הכלבים, נלקחו אלה מיד להמשך בדיקות וטיפול רפואי.

במקביל עוכב במקום חשוד בשנות ה-20 לחייו לצורך חקירת משרד החקלאות.

█ פומרניאן

 פומרניאן הוא גזע כלבים מסוג שפיץ. על פי ויקיפדיה, הוא נקרא על שם האזור פומרניה במרכז אירופה. הפומרניאן, הוא צאצא של כלבי שפיץ גדולים יותר, שבעיקר מהסוג שפיץ גרמני.

הגזע נעשה פופולארי על ידי בני המלוכה מאז המאה ה-17. בבעלותה של המלכה ויקטוריה, היה פומרניאן קטן במיוחד וכתוצאה מכך מגוון קטן יותר הפך פופולארי בעולם כולו.

מאופי הגזע שלו למרות גודלו הזעיר, הפומרניאן מתקבל כאמיץ לא פחות מאבותיו, כלבי המזחלות. הוא מסוגל להתקיף כלבים גדולים ממנו בהרבה, כדי להגן על היקר לו.

לכן, הפומרניאן נחשב כלב עירני המתפקד כשומר מצטיין. בדרך כלל הזכרים נובחים יותר מנקבות.

אחד ממאפייני הגזע הבולטים ביותר הוא חביבותו ועליזותו הרבה. מקובל לומר על כלבי פומרניאן, כי אין להם משמעת גבוהה במיוחד. הם עקשנים ובעלי אישיות אינדיבידואלית. לכן, אילופם דורש סבלנות.

לפי טבלת דירוג האינטליגנציה של כלבים שפרסם סטנלי קורן, מדורג הפומרניאן במקום ה-23, כשהוא מקדים 56 גזעי כלבים אחרים.

הגזע של פומרניאן , הובא לישראל בשלהי שנות ה-70 והפך לפופולרי מאד.

בתרבות הפופולארית, מוכר הפומרניאן, כאשר ב-14 בדצמבר 2017, הוציא ההרכב המוזיקלי ערוץ הכיבוד את השיר “פומרניאן” בשיתוף עם הזמר משה פרץ עבור המצעד הלועזי של גלגלצ בשיתוף ynet.

השיר הוא פרודיה על “I’m The One” של די. ג’יי. חאלד, ג’סטין ביבר, קוואבו, צ’אנס הראפר וליל ויין. בקליפ של השיר, משתתפת גם; דורון טלמון מלהקת ג’יין בורדו והשף אסף גרניט מופיע למספר שניות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן