מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כסף מדבר מסחר | תעשייה

עליית יוקר המחיה לא מחדל העסקים – חולשת הממשלה

נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין לין, מאשים; "בעוד שאנו נאבקים במחירה של משחת השיניים, כל עלויות התשתית בישראל, כמו; חשמל, מים, תעריפי נמלים ומס מוניציפלי (ארנונה) - ממשיכים לעלות ולהניע את גל ההתייקרויות במשק.אין ספק ש'שרי הכלכלה' ניהלו ומנהלים מאבק מתוך כוונות טובות להורדת יוקר המחיה, אבל מתחייבת המסקנה שמאמציהם לא תועלו בכיוון הנכון".
0
0
נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין ברקע: התייקרות מוצרים ושירותים | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין אוריאל לין

איגוד לשכות המסחר ארגון עסקים ומעסיקים ישראלי הפועל למען קידום האינטרסים העסקיים של חבריו במגזר המסחר והשירותים בהתייחסות ראשונה היום אחר הצהריים (רביעי, ד’ בטבת התשע”ט) לעלייה בנושא התעריפים החדשים במשק (כולל תחשיב התייקרות תעריפי המים) מאשים באמצעות נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין אוריאל לין; “אין ספק ש’שרי הכלכלה’ ניהלו ומנהלים מאבק מתוך כוונות טובות להורדת יוקר המחיה, אבל מתחייבת המסקנה שמאמציהם לא תועלו בכיוון הנכון”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי תחשיב שביצעו כלכלני איגוד לשכות המסחר בהתאם לעדכון מהיום של רשות המים, כי תעריף המים, יתייקר ב- 4.54%, המגזר העסקי, יצטרך לשלם תוספת שנתית מוערכת של כ-81 מיליון ₪ ב‘תעריף המים’.

מדובר בתוספת של כ-24 מיליון ₪ לעומת התחשיב הקודם שכלל התייקרות של 3.24% ועמד על 57 מיליון ₪ בשנה.

אחראית קשרי עיתונות של איגוד לשכות המסחר, הגב’ מירב קפלן, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; על בסיס הדוחות שפרסמה רשות המים, עולה, כי סך הכול צריכת המים של המגזר העסקי, עומדת על כ-167 מיליון מטר מעוקב () מהם 49% תעשייה, 33% מסחר ומלאכה, 12% מלונות, וכ- 6% בנייה, ונאמדת בכ-1.4 מיליארד ₪ .

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר, חבר הכנסת לשעבר עורך דין אוריאל לין, העומד בראש האיגוד מאז שנת 2002; “אט-אט מתבהר, כי התייקרויות המוצרים והעלאת יוקר המחיה, אינם פרי עשייתו של המגזר העסקי הפרטי בישראל – אלא חולשת הממשלה במאבקיה ובניסיונותיה לבלום את העלאות המחירים שמקורם בארגונים מונופוליים שהם בבעלות ה… מדינה”.

מוסיף ומאשים עורך דין לין; “בעוד שאנו נאבקים במחירה של משחת השיניים, כל עלויות התשתית בישראל, כמו; חשמל, מים, תעריפי נמלים ומס מוניציפלי (ארנונה) – ממשיכים לעלות ולהניע את גל ההתייקרויות במשק.

אין ספק ש‘שרי הכלכלה’ ניהלו ומנהלים מאבק מתוך כוונות טובות להורדת יוקר המחיה, אבל מתחייבת המסקנה שמאמציהם לא תועלו בכיוון הנכון”. סיכם את דברי ביקורתו  נשיא איגוד לשכות המסחר עורך דין לין.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן