בנקים חדשות כסף מדבר צרכנות

עלייה קלה ביחס סך ההכנסות מעמלות לנכסי המערכת הבנקאית

העלות הממוצעת של ניהול חשבון עובר ושב (עו”ש) (حساب جارٍ) והחזקת כרטיסי חיוב לחשבון במחצית הראשונה לשנת 2022, עומדת על 3 ₪ בחודש (עליה של 1.7 ₪ בחודש בהשוואה לשנת 2021). מחברי הדוח ‘הדיווח התקופתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למשקי הבית, מחצית ראשונה לשנת 2022‘ מציינים, כי עלוּת זו, נמוכה ב-0.6 ₪ מה עלוּת שנמדדה ב-2019, לפני פרוץ משבר נגיף הקורונה, עת עמדה על 26.9 ₪.
0
0
המפקח על הבנקים מר יאיר אבידן ברקע: לוגו בנק ישראל עיבוד לאיור: photolab-me עיבוד ממוחשב: | עיבוד צילום: שולי סונגו©
יאיר אבידן, המפקח על הבנקים

עלייה קלה ביחס סך ההכנסות מעמלות לנכסי המערכת הבנקאית נרשמה ב’דיווח התקופתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למשקי הבית, מחצית ראשונה לשנת 2022′ אותו הגיש היום (שני, כ’אדר, תשפ”ג) הפיקוח על הבנקים בראשות  המפקח על הבנקים מר יאיר אבידן, ל’וועדת הכלכלה של הכנסת’ את הדיווח התקופתי של המחצית הראשונה לשנת 2022 אודות מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למשקי הבית.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הדוח מבוסס על דיווחי התאגידים הבנקאיים וחברות כרטיסי האשראי על עמלות שנגבו במהלך מחצית ראשונה לשנת 2022.

המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן: “הדיווח התקופתי על עמלות הוא הזדמנות עבור הפיקוח על הבנקים להביא לתשומת לב הציבור את החשיבות להתנהלות בנקאית נכונה.

הפיקוח על הבנקים, פועל במספר דרכים, כדי להציב את הלקוח במרכז ולאפשר לציבור להוזיל את עלויות ניהול החשבון, באמצעות הכנסת מספר שירותי חשבון עובר ושב בסיסיים לפיקוח, באמצעות הצטרפות לשירות מסלולי העמלות ובאמצעות הוזלת כל הפעולות הבנקאיות המתבצעות בערוצים ישירים ואמצעים דיגיטליים, על פני ביצוע פעולות בנקאיות על ידי פקיד.

המפקח על הבנקים, מר אבידן, סיכם; “אני שב וקורא לציבור לעשות שימוש בתעודת הזהות הבנקאית שנשלחה אליכם בימים אלו, על מנת לבחון את מצב חשבונכם, ובכלל זה את עלות ‘השירותים הבנקאיים‘ שנגבתה מכם במהלך השנה, ובהתאם לפעול לשיפור תנאי החשבון“.

להלן עיקרי הדוח;

  • במחצית הראשונה לשנת 2022, חלה עלייה קלה ביחס סך ההכנסות מעמלות ל’נכסי המערכת הבנקאית‘ המושפעת במידה רבה מגידול בהיקף העמלות הנגבות מעסקים גדולים, הנובע מגידול בהיקף הפעילות כחלק מהחזרה לשגרה לאחר ‘משבר נגיף הקורונה‘.

עלייה זו, לא השפיעה על המגמה הכללית של ירידה ביחס זה.

ירידה זו, החלה לאחר הרפורמה בשנת 2008, ועד היום נרשמה ירידה בשיעור מצטבר של כ-46%.

ירידה זו, מיוחסת, בין היתר, למכלול המצטבר של פעולות הפיקוח בנושאי עמלות בשנים האחרונות.

  • העלות הממוצעת של ניהול חשבון עובר ושב (עו”ש) (حساب جارٍ) והחזקת כרטיסי חיוב לחשבון במחצית הראשונה לשנת 2022, עומדת על 3 ₪ בחודש (עליה של 1.7 ₪ בחודש בהשוואה לשנת 2021).

מחברי הדוח ‘הדיווח התקופתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למשקי הבית, מחצית ראשונה לשנת 2022‘ מציינים, כי עלוּת זו, נמוכה ב-0.6 ₪ מה עלוּת שנמדדה ב-2019, לפני פרוץ משבר נגיף הקורונה, עת עמדה על 26.9 ₪.

העלייה שנרשמה במחצית ראשונה של 2022, בהשוואה ל-2021 נובעת בעיקר מגידול בפעילות של עסקאות במַטְבֵּעַ חוּץ (מָטָ”ח) שביצע הציבור באמצעות כרטיסי חיוב.

גידול זה, נובע מתהליך החזרה לשגרה לאחר משבר הקורונה (בחודשים; ינואר-פברואר 2022, חל הגל החמישי של משבר הקורונה שלאחריו, חלה חֲזָרָה מסוימת לפעילות של שִׁגְרָה בצל המַגֵּפָה).

אל דיווח תקופתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים הנפוצים למחצית ראשונה 2022.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן