מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות לב וכלי דם

עישון סיגריה ביום מעלה סיכון למחלות קרדיווסקולריות ושבץ

דין וחשבון שר הבריאות לשנת 2017, קבע, כי כ-45% מן הנשים מעשנות הרבה פחות סיגריות. מעשנות פחות מ-10 סיגריות ביום אך חשופות לנזק גבוה יותר. במחקר הנוכחי עוד נמצא, כי עישון סיגריה אחת ביום מעלה את הסיכון לחלות במחלות לב ב- 57% וב-31% ללקות בשבץ ◄ דר' יעל בר-זאב, יושבת ראש 'החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון'; "הדרך היעילה ביותר להיגמל מעישון הינה טיפול משולב של ייעוץ התנהגותי, הניתן חינם בקופות החולים בסדנאות לגמילה מעישון".
0
0
דר' יעל בר-זאב, יושבת ראש החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון
דר’ יעל בר-זאב, יושבת ראש החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון

להבדיל ממה שמעשנים רבים חושבים, אפילו עישון של סיגריה אחת ביום מזיקה לבריאות יותר ממה שנוטים לחשוב – כך עולה ממחקר מטא-אנליזה חדש שפרסם מגזין היוקרתי BMJ OPEN,  החקר מסכם 141 מחקרים שנערכו בין השנים; 1946 לשנת 2015, קובע, כאמור, כי גם עישון של סיגריה אחת ביום מעלה את הסיכון למחלת לב וכלי דם (CVD) – מחלות קרדיווסקולריות ושבץ.

 ■רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל פורטל כאן ישראל (כאן נעים) | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

מחקר מטא-אנליזה חדש המסכם 141 מחקרים שנערכו בין השנים 1946 לשנת 2015, קובע, כי גם עישון של סיגריה אחת ביום מעלה את הסיכון למחלות קרדיו-וסקולאריות ושבץ.

המחקר התפרסם במגזין הבריאות BMJ Open וביקש לבחון את השפעתן של סיגריה אחת עד 5 סיגריות ביום על בריאות המעשנים. החוקרים, הופתעו לגלות, כי גם עישון של סיגריה בודדה ביום בקרב גברים מעלה את הסיכון לחלות במחלות לב ב-48%, ובשבץ ב-25%.

דין וחשבון שר הבריאות לשנת 2017, קבע, כי כ-45% מן הנשים מעשנות הרבה פחות סיגריות. מעשנות פחות מ-10 סיגריות ביום אך חשופות לנזק גבוה יותר.

במחקר הנוכחי עוד נמצא, כי עישון סיגריה אחת ביום מעלה את הסיכון לחלות במחלות לב ב- 57% וב-31% ללקות בשבץ.

█ הדרך היעילה ביותר להיגמל מעישון הינה טיפול משולב של ייעוץ התנהגותי, הניתן חינם

כידוע, עישון מגביר את הסיכון לפתח מחלות לב וללקות בשבץ, כמו גם תחלואות נוספות. יחד עם זאת, מעשנים רבים מאמינים, כי קיצוץ במספר הסיגריות שהם מעשנים עשוי להפחית באופן משמעותי את הסיכון לפתח מחלות הקשורות לכך.

מחקרים, הוכיחו בעבר, כי עישון של 5 סיגריות ביום מקושר לסיכון גבוה של מחלות לב – אך המחקר הנוכחי, מוכיח, כי גם עישון של סיגריה בודדת ביום, מעלה את הסיכון לפתח מחלות לב וללקות בשבץ.

על פי דוח שר הבריאות, 22.5% מכלל האוכלוסייה מעל גיל 21 במדינת ישראל מעשנת ומדי שנה מתים בישראל כ- 8,000 בני אדם כתוצאה מנזקי העישון.

מכאן, מסקנות המחקר חד משמעיות; עישון סיגריה אחת ביום מעלה את הסיכון לפתח מחלות לב ושבץ יותר מהצפוי ועל מעשנים לשאוף להיגמל במקום לקצץ בכמות הסיגריות.

לדברי דר’ יעל בר-זאב, יושבת ראש ‘החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון’ ב’הסתדרות הרפואית בישראל‘; “הדרך היעילה ביותר להיגמל מעישון הינה טיפול משולב של ייעוץ התנהגותי, הניתן חינם בקופות החולים באמצעות סדנאות לגמילה מעישון וכן, טיפול תרופתי הניתן בסבסוד ניכר, דרך סל התרופות למי שמשתתף בסדנאות של קופות החולים“.

אל המחקר שפורסם ב-BMJ OPEN מגזין היוקרתי BMJ-OneCigarette-A-DayEfect_15-03-18_01

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן