101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אשדוד חדשות חדשות הרשויות המקומית ירושלים כאן תל אביב-יפו ערים בישראל

עיריות ירושלים, תל אביב ואשדוד, קיבלו הכי הרבה בקשות למידע

משרד הפנים והיחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים מפרסמים את דוח יישום חוק חופש המידע ברשויות המקומיות; ב- 87% מן המקרים הרשויות המקומיות, מסרו מידע (מלא/חלקי) ואילו רק 5% מן הבקשות שהוגשו אליהן נדחו. באשר ל'זמני המענה' נמצא, כי בשנת 2018, מגיע הבקשות לכדי 70% שנענו תוך 30 יום, כפי שמתבקש ב'חוק חופש המידע'.
0
0
עורך דין שלומי בילבסקי, ממלא מקום ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע, ברקע: דוח יישום חוק חופש המידע ברשויות המקומיות | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין שלומי בילבסקי

מהדין וחשבון אודות ‘יישום חוק חופש המידע ברשויות המקומיות’ שפורסם לראשונה על ידי משרד הפנים והיחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, היום (חמישי, ה’ טבת תש”פ) עולה, כי במהלך השנה שחלפה הוגשו לרשויות המקומיות 5503 בקשות למידע, זאת לעומת 10,376 בקשות למידע שהוגשו לממשלה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במהלך השנה שחלפה (2018) הוגשו לעיריות 4134 בקשות לצורך מידע שהם כ- 75% מכלל הבקשות למידע שהוגשו ברשויות המקומיות.

חמשת העיריות אליהן הגיע מספר הבקשות הגדול ביותר, הן;

  • ירושלים,
  • תל אביב-יפו,
  • אשדוד,
  • ראשון לציון,
  • חיפה.

עוד עולה, מן הדוח, ששאר הבקשות למידע מהעיריות, הוגשו למועצות המקומיות ולמועצות האזוריות. יצוין, כי ב- 87% מן המקרים הרשויות המקומיות, מסרו מידע (מלא/חלקי) ואילו רק 5% מן הבקשות שהוגשו אליהן נדחו.

באשר ל’זמני המענה‘ נמצא, כי בשנת 2018, מגיע הבקשות לכדי 70% שנענו תוך 30 יום, כפי שמתבקש ב’חוק חופש המידע‘.

מתוך הבקשות ש-נדחו, רובן (28%) נדחו מהסיבה שלא ניתן היה לאתר את המידע ברשוּת, 14.5% מן הבקשות נדחו זאת בשל פגיעה בפרטיות וכ- 11%, נדחו בשל הקצאת משאבים בלתי סבירה.

על פי הדוח, במהלך בשנת 2018, גבו הרשויות המקומיות כ- 52,000 ₪ במסגרת אגרות חופש מידע.

דובר היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת במשרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בשנת 2018, הוגשו 180 עתירות נגד הרשויות המקומיות. כמעט כפול מכמות העתירות שהוגשו נגד משרדי הממשלה.

כמו כן, ניתנו בשנה האחרונה 81 פסקי דין, כשב-95% מהמקרים, בית המשפט, פסק לרעת הרשויות המקומיות וחייב אותן ב- 186,000 ₪ הוצאות.

ממלא מקום ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע, עורך דין שלומי בילבסקי, אומר; “לראשונה, מתפרסם דוח חופש מידע ברשויות המקומיות ושופך אור על יישום חוק חופש המידע בעיריות, במועצות המקומיות ובמועצות האזוריות.

בכוונת יחידה הממשלתית לחופש המידע, להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה עם משרד הפנים להגברת יישום חוק חופש המידע בשלטון המקומי“.

מנהל אגף בכיר לתכנון ומדיניות, משרד הפנים, מר ליאור שחר; “אחת ממטרות משרד הפנים היא לפעול להגברת השקיפות ברשויות המקומיות. הדוח, הינו צעד חשוב מתוך מספר צעדים לקידום נושא חשוב זה.

שיתוף הפעולה שלנו עם משרד המשפטים, היחידה לחופש המידע, מסייע רבות ליישומו של חוק חופש המידע בשלטון המקומי ועל כך, יש לברך“.

אל הדוח יישום חוק חופש המידע – 2 בינואר 2020.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן