גיל הזהב | זקנה | גרונטולוגיה חדשות בריאות טיפים יופי נעים

עור הפנים ב’גיל השלישי’ קבלו טיפים ועצות כיצד יש לשמור עליו

ד”ר להבית אקרמן מומחית ברפואת עור: "קמטים של העור, הם שינוי פיזי שכיח, הקשור ל’הִזְדַּקְּנוּת‘. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו מאבד באופן טבעי מגמישות והופך דק ויבש יותר, מה שעלול להוביל להיווצרות קְמָטִים. גורמים נוספים שיכולים לתרום לקמטים בעור, כוללים חשיפה לקרני UV של השמש, עישון והבעות פנים חוזרות ונשנות. קמטים, יכולים להופיע בחלקים שונים של הגוף, כולל; פנים, צוואר, ידיים ו-זרועות.
0
0
ד”ר להבית אקרמן מומחית ברפואת עור, קמטים של העור, ברקע: איך להראות טוב בכל הקשור ל’הִזְדַּקְּנוּת‘ | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ד”ר להבית אקרמן

לקראת הגיל השלישי עור הפנים חווה שינויים של תהליך הזדקנות. עם השנים בעיקר בגיל המעבר ובעקבות איבוד אסטרוגן ועליה ב-קורטיזול (הורמון סטרואידי ממשפחת הגלוקוקורטיקואידים (Glucocorticoids) שמופרש בכמות משמעותית יחסית להורמונים אחרים ממשפחה זו. הוא מופרש בגוף מבלוטת יותרת הכליה) אנחנו מאבדים יותר קולגן והשומן בעור עצמו פוחת העור בעצם מתייבש והופך יותר דק ופחות דחוס.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לדברי ד”ר להבית אקרמן מומחית ברפואת עורקמטים של העור, הם שינוי פיזי שכיח, הקשור ל’הִזְדַּקְּנוּת‘. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו מאבד באופן טבעי מגמישות והופך דק ויבש יותר, מה שעלול להוביל להיווצרות קְמָטִים.

גורמים נוספים שיכולים לתרום לקמטים בעור, כוללים חשיפה לקרני UV של השמש, עישון והבעות פנים חוזרות ונשנות. קמטים, יכולים להופיע בחלקים שונים של הגוף, כולל; פנים, צוואר, ידיים ו-זרועות.

בעוד שקמטים, הם חלק טבעי מתהליך ההזדקנות, ישנם צעדים שניתן לנקוט, כדי למנוע או להפחית את הופעתם, כגון; שימוש בקרם הגנה, הימנעות מעישון, שמירה על לחות ושימוש בקרם לחות ומוצרי טיפוח אחרים.

█ טיפים ועצות כיצד לשמור על עור הפנים בגיל השלישי, מטעם ד”ר להבית אקרמן מומחית ברפואת עור;

שמירה על אורח חיים בריא; הקולגן בגופינו מתפרק ביתר שאת בגלל השפעת גורמים חיצוניים כמו קרינת שמש, מזהמים סביבתיים ועוד.

יש לשמור על מיעוט בנזקי שמש וסביבה – הכנה הגנה מפני נזקי שמש, צריכת תזונה בריאה וכו’ וגם שתספק לגוף ולעור אבני בניין לחידוש הקולגן.

ניקיון העור; ניקיון קבוע של העור, יקל עליו לחדש את עצמו ולהיבנות מחדש.

להבין שתחזוקת העור זה תהלך לאורך שנים; אין זבנג וגמרנו! תחזוקה וטיפול לאורך השנים, יגרמו לנו להגיע לגיל מבוגר יותר עם עור מוצק יותר.

וכמובן הגנה משמש; השמש היא אחד הגורמים העיקריים  ל’הזדקנות העור‘ וגורם לקולגן להתפרק מהר יותר.

סדרת הטיפוח של דר' להבית אקרמן, להקטנת קמטים של העור | צילום: ירון ויינברג | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
סדרת טיפוח של דר’ אקרמן

חשוב לאמץ שגרת הגנה מ-שמש באופן קבע כחלק משגרת הטיפוח היומיומית ולא רק כשיוצאים לחופש, ולא רק בקיץ – 360 יום בשנה!

הזנה מתמדת; העור בגיל המעבר, יבש יותר מבעבר ולכן, חייבים להזין אותו על בסיס קבוע בתכשירי הזנה אשר מכילים שומנים המספקים לעור את מה שחסר לו ותורמים  למראה טוב יותר.

לספק לעור ויטמינים; מומלץ לספק ויטמינים שונים כמו; ויטמין סי, ווטמין אי, אשר יעזרו להיפטר מרדיקלים חופשיים ויעזרו לשפר כתמי עור.

להקפיד על שגרת טיפוח מותאמת לגיל השלישי; שגרת הטיפוח איננה חייבת להיות מורכבת, אבל חייבת להיות מותאמות לגיל ולסוג העור.

השגרה המינימלית היא שטיפה בסבון, סרום מזין וקרם לחות. בבוקר, חובה הגנה משמש, כאשר בלילה, ניתן להוסיף לתכשיר גם חומרים פעילים.

לשלב טיפולים; עם שגרת הטיפוח בגיל מסוים, לא מספיק רק להקפיד על שגרת טיפוח וצריך להשתמש בטיפולים חזקים יותר על מנת לשפר קמטים, נפילה וכתמים.

אז קודם כל תבינו שאין מה לחפש קיצורי דרך – גם פה חשוב טיפול עדין לאורך זמן זה לרוב, יניב תוצאות טובות יותר מטיפול אגרסיבי חד פעמי.

0
0Tags

אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן