קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כאן תל אביב-יפו נדל"ן

עורכת דין רחל תורג'מן יושבת ראש מינהלת נס לגויים בת"א

עורכת דין תורג'מן, העוסקת בתחומי הנדלן, התשתיות והתחדשות עירונית, מכהנת כדירקטורית בחברות ציבוריות גדולות במשק ואף כיהנה כיושבת ראש 'חברת חלמיש' חברה ממשלתית עירונית לדיור לשיקום ולהתחדשות שכונות. ◄התכנון העירוני ב'מתחם נס לגויים' מוסיף לאזור למעלה מ-3,000 יחידות דיור חדשות בגדלים שונים ובמחירים ברי השגה, הינו חלק מהמאמצים הגדולים שעושה עיריית תל אביב-יפו בשנים האחרונות להגדלת היצע הדיור ברחבי העיר.
עורכת דין רחל תורג'מן יושבת ראש מינהלת מתחם מינהלת נס לגויים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורכת דין רחל תורג'מן יושבת ראש מינהלת מתחם מינהלת נס לגויים בתל אביב | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

האדם הנכון במינהלה הנכונה. עורכת דין תורג'מן, העוסקת בתחומי הנדלן התשתיות והתחדשות עירונית, נבחרה שלשום (שלישי, י”א חשון תשע”ח)  על ידי רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב יפו לתפקיד יושבת ראש 'מינהלת מתחם נס לגויים' " לתכנון קידום ופיתוח שכונת מגורים חדשה בת כ-1600 יחידות דיור חדשות בעיר תל אביב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

עורכת דין תורג'מן, העוסקת בתחומי הנדלן, התשתיות והתחדשות עירונית, מכהנת כדירקטורית בחברות ציבוריות גדולות במשק ואף כיהנה כיושבת ראש 'חברת חלמיש' חברה ממשלתית עירונית לדיור לשיקום ולהתחדשות שכונות.

תכנית 'מתחם נס לגויים' כוללת מתחם של כ-214 דונם המשתרעים בחלקה הצפוני של 'שכונת נווה עופר' בקרן הרחובות בן צבי והנריך היינה ('שלבים').

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל, הגב’ אורטל צבר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; "מרבית הקרקע היא בבעלות רשות מקרקעי ישראל (רמי) ובמקום קיימת בניה שנבנתה לאורך השנים על ידי תופסים.

לאור מצוקת הדיור הקיימת בעיר תל אביב ולאור ההבנה, כי דרום העיר, נהפך למרכז החדש, הוחלט בשיתוף פעולה הדוק של רשות מקרקעי ישראל ו'עיריית תל אביב-יפו' לקדם תכנית שתתאים לצרכים ולתפישות הנוכחיות מבחינה עירונית".

תכנית 'מתחם נס לגויים' מציגה תפישה חדשנית לשכונה; שכונת מגורים המבוססת על רשת רחובות עירוניים עם פעילות ציבורית ומסחרית בקומת הקרקע, תוך שימוש בעקרונות בינוי מתקדמים ומלאי מגוון של שטחים ציבוריים.

 נדבך נוסף בהשקעה העירונית בקידום ויצירת מנוף להתחדשות דרום העיר ומבואות יפו

כל זאת תוך יצירת הוויה אדריכלית איכותית בדומה לשכונות חדשות שנבנו בעשורים האחרונים בפאריס. עוד מוצע מוקד תעסוקתי חדש בצומת בן צבי ושלבים, בשלושה מגדלים בגובה של 25 קומות.

'מינהלת מתחם נס לגויים' תוביל את הפרויקט, תפתח ותקדם הקמת שכונה חדשה על מקרקעין בשטח של כ-230 דונם בבעלות משותפת של רשות מקרקעי ישראל ו-עיריית תל אביב-יפו בסמוך ל'שכונת נווה עופר' הוותיקה, הנמצאים בין הרחובות בן צבי בצפון, נס לגויים בדרום, גרינבויים במזרח ורחוב הנריך היינה ("שלבים") במערב.

השכונה החדשה תהיה מאופיינת בשילוב שימושי קרקע מגוונים: שכונת מגורים עירונית בת 1600 יחידות דיור חדשות בתמהיל מגורים מגוון,  לצד 130,500 מטר רבוע (מרובע) לתעסוקה 25,500 למסחר, מלונאות 20 דונם שטח ציבורי פתוח וכ-25 דונם שטל למבני ציבור.

המינהלת שתוקם תפעל לקיים הליכי שיתוף ציבור ותנהל דיאלוג פתוח עם התושבים הוותיקים לצורך פיתוח השכונה החדשה.

השכונה החדשה ב-מתחם נס לגויים מהווה נדבך נוסף בהשקעה העירונית בקידום ויצירת מנוף להתחדשות דרום העיר ומבואות יפו והיא משלימה רצף עירוני חדש, אשר יביא לשינוי והתפתחות האזור.

חשיבות התכנית בחיבור שהיא יוצרת בין שכונות המגורים הקיימות, שכונות המגורים המתוכננות בסמוך ל-פארק החורשות, במכבי יפו ובמתחם אייזנברג וכן פארק החורשות כ"ריאה ירוקה גדולה" והמכללה האקדמית ביפו כעוגן תרבותי וחינוכי חשוב באזור.

התכנון העירוני, אשר מוסיף לאזור למעלה מ-3,000 יחידות דיור חדשות בגדלים שונים ובמחירים ברי השגה, הינו חלק מהמאמצים הגדולים שעושה עיריית תל אביב-יפו בשנים האחרונות להגדלת היצע הדיור ברחבי העיר.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן