"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מינויים במגזר הציבורי פרקליטי ישראל

 עורך דין ענר הלמן מונה למנהל מחלקת הבגצים בפרקליטות

עורך דין ענר הלמן, בן 51, הוא בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב◄מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה, משמשת כבאת כוח היועץ המשפטי לממשלה, מייצגת נאמנה את הממשלה ורשויות מדינה אחרות הפועלות למימוש מדיניותן במסגרת הדין, ומסייעת לבית המשפט בעשיית משפט צדק.
עורך דין ענר הלמן, המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה
עורך דין ענר הלמן, המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה

עורך דין ענר הלמן, הוא המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה – כך בחרה אתמול פה-אחד (רביעי, ט"ז בטבת התשע"ח) ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה. חברי ועדת המכרזים שבחרה בעורך דין הלמן, היו נשיאת בית משפט השלום בירושלים בדימוס, כב' השופטת שולי דותן; פרקליט המדינה עורך דין שי ניצן; היועצת המשפטית למשרד להגנת הסביבה עורכת דין דלית דרור; ונציג ועד הפרקליטים עורך דין גיל בילבסקי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עורך דין הלמן, החל את דרכו המקצועית בפרקליטות המדינה בשנת 1994, כמתמחה. מזה למעלה מ-21 שנים משמש עורך דין הלמן כפרקליט במחלקה, התקדם בסולם הדרגות, וכיום מכהן כסגן מנהלת מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה.

עורך דין ענר הלמן, ייצג את המדינה בעתירות רבות במהלך השנים, בהן תיקים ביטחוניים מגוונים כגון עתירות נגד החלטות על מעצרים מנהליים, הריסות בתי מחבלים, הקמת גדר הביטחון מסביב לאזור יהודה ושומרון, חקירת חשודים בעבירות ביטחון, קיצור תקופות מעצר באזור יהודה ושומרון ועוד.

דוברת פרקליטות המדינה, אגף בכיר דוברות, הסברה ותקשורת, עורך דין עדן קליין, מסרה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי; עורך דין הלמן, ייצג גם בתיקים כלכליים בעלי חשיבות ציבורית, כגון; עתירות נגד מתווה הגז, ענייני רגולציה בתחום הגז הטבעי ודלק, תקשורת, ביטוח ושוק ההון, וכן בענייני מנהל אוכלוסין והגירה רבים ומגוונים.

עורך דין ענר הלמן, בן 51, הוא בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב.

█ מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה

מחלקת הבגצים, מונה כיום כ- 60 פרקליטים, עובדים מינהליים, מתמחים וסטודנטים. המחלקה אחראית על ייצוג המדינה בעתירות ובערעורים המוגשים לבית המשפט העליון בתחומי המשפט המינהלי והחוקתי.

תפקידה העיקרי של מחלקת הבגצים הוא ייצוג משרדי הממשלה, רשויות שלטוניות נוספות (דוגמת רשות החברות הממשלתיות, הרשות הממשלתית למים וביוב, ועוד) והיועץ המשפטי לממשלה בהליכים המתנהלים בבית המשפט העליון בתחומי המשפט המינהלי והחוקתי.

מדי יום מתקבלות בישראל החלטות שלטוניות רבות וחלק לא מבוטל מהן נתקפות בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק (בגץ). מתן מענה מהיר ואיכותי לעתירות אלה, משפיע ישירות הן על יכולת המשילות והתפקוד של השלטון לשם קידום האינטרס הציבורי והן על יכולת הציבור ליהנות מפעולה תקינה וחוקית של השלטון המרכזי.

רוב ההליכים המטופלים על ידי פרקליטי המחלקה נוגעים לעתירות המוגשות ישירות לבגץ.

בעקבות חקיקת חוק בתי משפט לעניינים מינהליים, הועברו חלק מן העתירות לטיפול בתי המשפט המחוזיים, בהן מתקבלות החלטות ופסקי דין בנושאים מינהליים שונים. פרקליטי המחלקה מטפלים גם בערעורים מינהליים על פסקי דין והחלטות של בתי המשפט המחוזיים.

בנוסף, פרקליטי המחלקה מטפלים בהליכים מגוונים נוספים – בקשות רשות ערעור על פסקי דין של בתי המשפט המחוזיים (בעיקר בתחום של עתירות אסירים, ועדות שחרורים, ובתיקים הנוגעים לרשות האוכלוסין אשר התבררו קודם לכן בבית הדין לזרים); ומעורבים בהליכים אזרחיים ופליליים, המעוררים שאלות חוקתיות ומינהליות, כמו גם בהנחייה מקצועית של יחידות הפרקליטות בטיפולן בתיקים מינהליים וחוקתיים המתנהלים בפני בתי המשפט המחוזיים.

מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה, משמשת כבאת כוח היועץ המשפטי לממשלה, מייצגת נאמנה את הממשלה ורשויות מדינה אחרות הפועלות למימוש מדיניותן במסגרת הדין, ומסייעת לבית המשפט בעשיית משפט צדק.

במילוי תפקידה, האמור, פועלת מחלקת הבגצים בשירות הציבור, למען שלטון החוק, לעשיית משפט צדק והגנה על האינטרס הציבורי, תוך שמירה על כבוד האדם, על חירות הפרט, על השוויון בפני החוק, על הגינות המינהל ותקינות פעולותיו.

מחלקת הבגצים, מקדמת את השימוש במוסד הלא-פורמלי של "קדמי-בגץ". מדובר בפרקטיקה בה פונים עותרים פוטנציאליים אל המחלקה, כדי שפנייתם תטופל תוך קיום הליך בדיקה כמו-שיפוטי, ללא קשר להגשת הליך לבגץ.

הליך זה, נועד לחסוך הליכים משפטיים עתידיים על כל המשאבים הדרושים לכך. במסגרת הליכי קדם-בגץ מטופלות בעיקר אותן פניות דחופות המעוררות בעיות הומניטאריות או עניינים נוספים המצדיקים, לדעת מנהלת המחלקה, את הטיפול במסגרת זו.

אל אתר מחלקת הבגצים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן