מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

מינויים במגזר הציבורי פרקליטי ישראל

 עורך דין ענר הלמן מונה למנהל מחלקת הבגצים בפרקליטות

עורך דין ענר הלמן, בן 51, הוא בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב◄מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה, משמשת כבאת כוח היועץ המשפטי לממשלה, מייצגת נאמנה את הממשלה ורשויות מדינה אחרות הפועלות למימוש מדיניותן במסגרת הדין, ומסייעת לבית המשפט בעשיית משפט צדק.
עורך דין ענר הלמן, המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה
עורך דין ענר הלמן, המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה

עורך דין ענר הלמן, הוא המנהל החדש של מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה – כך בחרה אתמול פה-אחד (רביעי, ט”ז בטבת התשע”ח) ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה. חברי ועדת המכרזים שבחרה בעורך דין הלמן, היו נשיאת בית משפט השלום בירושלים בדימוס, כב’ השופטת שולי דותן; פרקליט המדינה עורך דין שי ניצן; היועצת המשפטית למשרד להגנת הסביבה עורכת דין דלית דרור; ונציג ועד הפרקליטים עורך דין גיל בילבסקי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עורך דין הלמן, החל את דרכו המקצועית בפרקליטות המדינה בשנת 1994, כמתמחה. מזה למעלה מ-21 שנים משמש עורך דין הלמן כפרקליט במחלקה, התקדם בסולם הדרגות, וכיום מכהן כסגן מנהלת מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה.

עורך דין ענר הלמן, ייצג את המדינה בעתירות רבות במהלך השנים, בהן תיקים ביטחוניים מגוונים כגון עתירות נגד החלטות על מעצרים מנהליים, הריסות בתי מחבלים, הקמת גדר הביטחון מסביב לאזור יהודה ושומרון, חקירת חשודים בעבירות ביטחון, קיצור תקופות מעצר באזור יהודה ושומרון ועוד.

דוברת פרקליטות המדינה, אגף בכיר דוברות, הסברה ותקשורת, עורך דין עדן קליין, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה‘ כי; עורך דין הלמן, ייצג גם בתיקים כלכליים בעלי חשיבות ציבורית, כגון; עתירות נגד מתווה הגז, ענייני רגולציה בתחום הגז הטבעי ודלק, תקשורת, ביטוח ושוק ההון, וכן בענייני מנהל אוכלוסין והגירה רבים ומגוונים.

עורך דין ענר הלמן, בן 51, הוא בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני במשפטים בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל אביב.

█ מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה

מחלקת הבגצים, מונה כיום כ- 60 פרקליטים, עובדים מינהליים, מתמחים וסטודנטים. המחלקה אחראית על ייצוג המדינה בעתירות ובערעורים המוגשים לבית המשפט העליון בתחומי המשפט המינהלי והחוקתי.

תפקידה העיקרי של מחלקת הבגצים הוא ייצוג משרדי הממשלה, רשויות שלטוניות נוספות (דוגמת רשות החברות הממשלתיות, הרשות הממשלתית למים וביוב, ועוד) והיועץ המשפטי לממשלה בהליכים המתנהלים בבית המשפט העליון בתחומי המשפט המינהלי והחוקתי.

מדי יום מתקבלות בישראל החלטות שלטוניות רבות וחלק לא מבוטל מהן נתקפות בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק (בגץ). מתן מענה מהיר ואיכותי לעתירות אלה, משפיע ישירות הן על יכולת המשילות והתפקוד של השלטון לשם קידום האינטרס הציבורי והן על יכולת הציבור ליהנות מפעולה תקינה וחוקית של השלטון המרכזי.

רוב ההליכים המטופלים על ידי פרקליטי המחלקה נוגעים לעתירות המוגשות ישירות לבגץ.

בעקבות חקיקת חוק בתי משפט לעניינים מינהליים, הועברו חלק מן העתירות לטיפול בתי המשפט המחוזיים, בהן מתקבלות החלטות ופסקי דין בנושאים מינהליים שונים. פרקליטי המחלקה מטפלים גם בערעורים מינהליים על פסקי דין והחלטות של בתי המשפט המחוזיים.

בנוסף, פרקליטי המחלקה מטפלים בהליכים מגוונים נוספים – בקשות רשות ערעור על פסקי דין של בתי המשפט המחוזיים (בעיקר בתחום של עתירות אסירים, ועדות שחרורים, ובתיקים הנוגעים לרשות האוכלוסין אשר התבררו קודם לכן בבית הדין לזרים); ומעורבים בהליכים אזרחיים ופליליים, המעוררים שאלות חוקתיות ומינהליות, כמו גם בהנחייה מקצועית של יחידות הפרקליטות בטיפולן בתיקים מינהליים וחוקתיים המתנהלים בפני בתי המשפט המחוזיים.

מחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה, משמשת כבאת כוח היועץ המשפטי לממשלה, מייצגת נאמנה את הממשלה ורשויות מדינה אחרות הפועלות למימוש מדיניותן במסגרת הדין, ומסייעת לבית המשפט בעשיית משפט צדק.

במילוי תפקידה, האמור, פועלת מחלקת הבגצים בשירות הציבור, למען שלטון החוק, לעשיית משפט צדק והגנה על האינטרס הציבורי, תוך שמירה על כבוד האדם, על חירות הפרט, על השוויון בפני החוק, על הגינות המינהל ותקינות פעולותיו.

מחלקת הבגצים, מקדמת את השימוש במוסד הלא-פורמלי של “קדמי-בגץ”. מדובר בפרקטיקה בה פונים עותרים פוטנציאליים אל המחלקה, כדי שפנייתם תטופל תוך קיום הליך בדיקה כמו-שיפוטי, ללא קשר להגשת הליך לבגץ.

הליך זה, נועד לחסוך הליכים משפטיים עתידיים על כל המשאבים הדרושים לכך. במסגרת הליכי קדם-בגץ מטופלות בעיקר אותן פניות דחופות המעוררות בעיות הומניטאריות או עניינים נוספים המצדיקים, לדעת מנהלת המחלקה, את הטיפול במסגרת זו.

אל אתר מחלקת הבגצים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן