בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

עוקץ האינסטלטורים: 6.5 שנות מאסר ל-לחיאני ו-4.75 ל-ברוכים

חברי "כנופיית המגנטים" נשלחו לכלא בפרשה המכונה "עוקץ האינסטלטורים" אותה חשף העיתונאי חיים הכט,  בתכנית "יצאת צדיק" בעבירות של מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות וכן עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים ◄ כמו כן, נגזר על השניים סכום כולל של מעל ל - 270,000 ש"ח פיצויים לנפגעי העבירה בפרשה.

ידע כל עבריין סוג ז' ומכל סוג שהוא בכלל, כי אם הוא מרמה ו"עוקץ קשישים" חסרי ישע או סתם אנשים, זה יעלה לו ביוקר רב (כלכלית) ובעיקר ישיבה מאחורי סורג ובריח – היום ראשון, י"ב באדר א', תשע"ט, קבעה כבוד שופטת בית משפט השלום תל-אביב דנה אמיר וגזרה 77 חודשי מאסר על רן לחיאני ו- 56 חודשי מאסר (כ-4 וחצי שנים) על אריאל ברוכים, אשר הורשעו על פי הודאתם במסגרת הסדר טיעון ב'פרשת עוקץ האינסטלטורים' לחברי "כנופיית המגנטים" שנחשפה בתכנית של העיתונאי חיים הכט,  בעבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות וכן עבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כמו כן, גזר בית משפט השלום תל-אביב על השניים סכום כולל של מעל ל – 270,000 ₪ פיצויים לנפגעי העבירה בפרשה.

רשת "עוקץ האינסטלטורים" נחשפה ביוני אשתקד, כשהמשטרה, עצרה שישה חשודים לחקירה, בתום פעילות סמויה שנמשכה מראשית שנת 2016.

 אריאל ברוכים הנאשם ב'פרשת עוקץ של אינסטלטורים' כבוד שופטת דנה אמיר מבית משפט השלום תל-אביב | עיבוד צילום:שולי סונגו
הנאשם אריאל ברוכים וכב' השופטת דנה אמיר

במהלך החקירה, נגבו עשרות תלונות של אזרחים שנפלו קורבן לכנופייה שסיפקה כביכול שירותי אינסטלציה וגבתה בעבור שירותים אלו, סכומי גבוהים ללא כל הצדקה שלעתים אף הגיעו לכדי עשרות אלפי שקלים.

עוד התברר, אז, כי החשודים, נהגו להפיץ בכל אזור המרכז וגוש דן מגנטים למתן שירותי אינסטלציה ועל אף שהמגנטים, נשאו שמות שונים של בעלי מקצוע ומספרי טלפון שונים, עלה מחומר החקירה, כי כל השיחות התנקזו למקום אחד וממנו הגיחו "המומחים לשירותי אינסטלציה.

חלק ממעשיהם של החשודים בפרשה, נחשפו ותועדו במסגרת תכנית הטלוויזיה "יצאת צדיק" בהנחיית חיים הכט, ופורסמו בתחקיר "כנופיית המגנטים".

לפי כתב האישום, המתוקן, בין השנים 2017-2010, הנאשמים ברוכים וגיסו ועמיתו לחיאני, ניהלו עסק בתחום האינסטלציה, המושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים.

במסגרת זו, פעלו השניים בתחבולות מול הלקוחות ויצרו מצגים כוזבים לגבי זהותם וזהות קבלני המשנה אותם שלחו לביתם של הלקוחות, גבו מחירים שונים ללא קשר לתקלות אותן התבקשו לתקן וכן פעמים רבות התקלה לא תוקנה כלל, על אף שנגבה תשלום בעבור התיקון.

חברי "כנופיית המגנטים" הנאשמים מי שנחשב כמנהיג החבורה ברוכים ולחיאני, של ברוכים, שהעסיקו מתחזים שנשלחו לבתי לקוחות, רבים מהם קשישים, הפיקו הכנסה מ"עבודות אינסטלציה" בהיקף של כ-8 מיליון שקלים ופעלו להתחמק מתשלום מס בהיקף של כ-5,700,000 ₪.

השניים, נאשמו כחלק מפעילותם בפרשת "עוקץ האינסטלטורים" אשר נחשפה בתכנית "יצאת צדיק" תחת השם "כנופיית המגנטים".

יצוין, כי אחד מקבלני המשנה של הנאשמים, אושרי אבוטבול, הורשע בעבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתי קשישים תוך התחזות לעובד ציבור, גניבה מבתי קשישים ועבירות נוספות ונגזרו עליו 70 חודשי מאסר, לצד פיצוי לנפגעי העבירה ופיצויים בסכום כולל של מעל ל-500 אלף ₪ .

מאגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסרה דוברת מחוז מרכז הגב' רוני ליבנה לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי דר'

שנים 2010-2017, ניהלו אריאל ברוכים (42) ורן לחיאני (30) עסק בתחום האינסטלציה המבוסס על מרמה, ובתוך כך גרמו לנזק ממוני של מאות ואלפי שקלים ללקוחות, רבים מהם קשישים, פגעו בתחושת הביטחון של הלקוחות ושל כלל הציבור, וכן גרמו נזק של מיליוני שקלים לאוצר המדינה.

 "במשך שנים הנאשמים עשקו ורימו באופן שיטתי לקוחות קשישים בתוך ביתם וברגעי מצוקה, וגרמו לפגיעה קשה בכיסם ובביטחונם האישי".

זאת, לאחר שבמסגרת העסק פעלו השניים לקבלת כספים וצ'קים לכאורה במרמה, תוך שימוש בתחבולות, מצגים כוזבים וניצול חולשתם של לקוחות העסק, לרבות הקשישים.

בין היתר, הם גזלו מהלקוחות תשלומים גבוהים מהתשלום שהיו אמורים לגבות בגין התקלה, קבעו את המחיר שאותו נדרש לשלם הלקוח, לעיתים בשיתוף עם קבלן-המשנה ששלחו, לפי הסכום שניתן לקבל מהלקוח, ולא כנגזרת מהתקלה בפועל.

נוסף על כך, לעיתים כדי להצדיק את דרישת התשלום הגבוהה בפני הלקוח, יצרו – יחד עם קבלן-המשנה ששלחו לתיקון התקלה – מצגי שווא לגבי העבודה שבוצעה, האמצעים שבהם השתמשו, והעלות המקובלת בשוק.

בפעמים לא מעטות קבלן-המשנה ששלחן ברוכים ולחיאני כלל לא תיקן את התקלה שבגינה הוזמן, והלקוח נאלץ, להזמין אינסטלטור נוסף לתקן תקלה שכבר שילם עבור תיקונה.

כבוד שופטת דנה אמיר מבית משפט השלום תל-אביב, בחנה את נסיבות ביצוע העבירות וקבעה, כי לא ניתן להפריז במקרה זה בחומרתן; "ביחס לעבירות המרמה והעושק, החומרה הרבה אשר במעשים נובעת בעיקרה מההתנהלות רחבת ההיקף, משך תקופה בת שנתיים, בין השנים 2015-2017, המתוכננת מראש והמרמתית, במהלכה ביצעו הנאשמים את העבירות, בתחכום רב ושיטתיות, בצוותא וביחד עם אחרים.

העבירות בוצעו כלפי כ-39 קורבנות, במקרים רבים תוך ניצול חולשתם הנובעת מגילם המתקדם. חלקם של הנאשמים בביצוע העבירות משמעותי ועיקרי על פי המפורט בכתב האישום המתוקן והם אלה האחראיים ליצירת התשתית הנדרשת לביצוען".

מפרקליטות מיסוי וכלכלה, נמסר' כי: "במשך שנים הנאשמים עשקו ורימו באופן שיטתי לקוחות קשישים בתוך ביתם וברגעי מצוקה, וגרמו לפגיעה קשה בכיסם ובביטחונם האישי.

את ההכנסות ממעשיהם העלימו הנאשמים מרשויות המס וגרמו לנזק של מיליוני שקלים לקופת המדינה.

בית המשפט, קבע, היום, כי מעשיהם ראויים לענישה של מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח, ולפיצוי משמעותי לנפגעים אותם ניצלו".

בתיק טיפלו עורכי הדין אורנה גלבשטיין ו-רינת ברנדל מטעם פרקליטות מיסוי וכלכלה.

◄ אל גזר דין אינסטלטורים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן