פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חיפה פלילים

עובד עיריית חיפה הפיץ סרטוני עירום של צעירות בקבוצות טלגרם

רונן שיך, עובד עיריית חיפה, מואשם בגין הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות שבוצעו כלפי כ-190 מתלוננות בטלגרם ◄בפרקליטות, כי מדובר בכתב האישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על "חוק הסרטונים", הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים (אשר הופצו אל למעלה מ-100,000 משתמשי טלגרם) ◄ שיך, ביצע המעשים המיוחסים לו באופן שיטתי ומתוחכם, מתוך ביתו ומקום עבודתו (עיריית חיפה).
0
0
רונן שיך בעת הארכת מעצרו על ידי מחלקת הסייבר בגין הטרדה מינית' פגיעה בפרטיות, פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות באפליקציית טלגרם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רונן שיך

‘מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה’ הגישה היום (חמישי, י”ז בתמוז תש”ף) אל בית משפט השלום בעיר חיפה, כתב אישום נגד עובד בעיריית חיפה, רונן שיך (29), בגין הטרדה מינית (בהתאם ל’תיקון מס’ 10 לחוק המכונה; “חוק סרטונים”) פגיעה בפרטיות, פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות, מרמה והפרת אמונים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כתב האישום שהוגש נגד הנאשם רונן בן אלכסנדר שיך, מתאר בהרחבה כיצד הקים, הפעיל וניהל עשרות קבוצות וערוצים ב‘אפליקציית טלגרם’ ששימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים, המכילים ‘תוכן מיני’ מפורש של מאות נשים ונערות ישראליות, חלקן גם קטינות.

הנאשם רונן שיך, ביצע את המעשים המיוחסים לו באופן שיטתי ומתוחכם, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, לאורך זמן רב ובהיקף נרחב ביותר, מתוך ביתו וכן מקום עבודתו (עיריית חיפה) במהלך שגרת יומו, תוך שהוא מנהל חיי משפחה ואורח חיים נורמטיבי למדי למראית עין, ומבלי שמי ממקורביו, לרבות אשתו המתגוררת עמו, מודעים למעשים האסורים..

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי גוהר ו-מורן אשול, מטעם פרקליטות המדינה, נהג הנאשם להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני של נשים ונערות ישראליות, ללא הסכמתן.

הנאשם פרסם תמונות ו-סרטונים בהן נחזות צעירות ישראליות, על פי רוב, בצירוף של פרטיהן האישיים והפרופיל האישי שלהן ברשתות החברתיות וזאת לשם זיהוין וכדי להוכיח לחברי הקבוצות, כי מדובר ב-נשים ישראליות אשר אינן עובדות בתעשיית המין.

בקבוצות אותן יצר וניהל הנאשם רונן שיך, היו למעלה מ-100,000 משתמשים בטלגרם שצרכו את התכנים המופצים.

בכתב האישום מפורט עניינן של כ-190 מתלוננות אשר מסרו תלונות במשטרה בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן בקבוצות שניהל הנאשם שיך, זאת לצד פרטיהן האישיים שאפשרו את זיהויין.

רבות מן הנפגעות, דיווחו על נזקים משמעותיים שנגרמו להן כתוצאה מן הפרסומים, הכוללים בין היתר; חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות החברתיות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית מקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים ובמתן אמון בבני המין השני.

היו אף ניסיונות אובדניים. אחת הנפגעות, אף דיווחה על קושי תפקודי משמעותי ביציאה אל מרחב הציבורי עד כי לאחרונה, עברה ניתוח פלסטי לשינוי תווי פניה, על מנת להימנע מזיהויה ברחוב.

הפרקליטות; מדובר בכתב האישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על “חוק הסרטונים

טלגרם מסנג'רראש שלוחת תל אביב והמרכז ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, עורכת דין עדי לבני, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי עוד מתואר בכתב האישום כיצד הנאשם רונן שיך בנה והשתמש ב”פאנל שליטה” אשר אפשר לו לשלוט בעשרות הקבוצות אשר יצר בטלגרם באמצעות בוטים שונים.

נוסף על כך, מתואר כיצד שיך, השתמש בקבוצות וערוצי טלגרם, על מנת לפרסם מודעות בדבר שירותי זנות בעבור תשלום.

הנאשם רונן שיך אף הציע את שירותי הפרסום שלו לנשים בזנוּת, אשר סבר, כי הן מעוניינות בשירותי פרסום ב’אפליקציית טלגרם’. בגין פעולות אלה, לנאשם רונן שיך, עבירות של פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות.

כמו כן, במהלך החקירה, התגלה, כי הנאשם שיך, בעת עבודתו במחלקת הגבייה בעיריית חיפה, נהג להעתיק במרמה פרטים של כרטיסי חיובי אליהם נחשף בעת עבודתו, הכל ללא רשוּת או ידיעת מעסיקיו ובעלי הכרטיסים.

בגין מעשים אלה, יוחסה לנאשם רונן שיך, עבירה של מרמה והפרת אמונים ופגיעה בפרטיות.

מנהל ‘מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה‘ דר’ חיים ויסמונסקי, מסר, כי; “כתב אישום זה הוא חלק מפעילות אכיפה ממוקדת שמתבצעת כלפי קבוצות ייעודיות להפצת תכנים אינטימיים של נשים ללא הסכמתן (עבירות על “חוק הסרטונים“).

תיק זה, מצטרף למספר כתבי אישום נוספים שהוגשו על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות בשנה האחרונה נגד מנהלים דומיננטיים ובולטים בקבוצות מעין אלה”.

עוד ציינו בפרקליטות, כי מדובר בכתב האישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על “חוק הסרטונים” הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים (אשר הופצו אל למעלה מ-100,000 משתמשי טלגרם).

החקירה בפרשה התנהלה על-ידי מחלק הסייבר ביחידה המרכזית תל-אביב במשטרת ישראל. במהלך החקירה, פעלה היחידה החוקרת, באישור הפרקליטות, ל”תפיסת” מרבית הקבוצות שהתנהלו בטלגרם והפסקת הפרסום וההפצה של התכנים האינטימיים של המתלוננות.

אל כתב אישום נגד רונן שיך.

אל בקשת מעצר עד תום ההליכים רונך שיך.

אל נספח א – טבלת נפגעות עבירה שיך.

אל בקשת איסור פרסום – רונן שיך.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן