יום העצמאות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מדינת ישראל בת 73 צבא | משטרה | ביטחון

עדן טפט הבטינש תשיא משואת המשטרה בערב יום העצמאות ה-73

רב פקד עדן טפט הבטינש שתשיא משואת משטרת ישראל בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל | צילום: דוברות המשטרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עדן טפט הבטינש
רב פקד ועורכת דין טפט הבטינש, ראש 'תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל' הנציגה הנבחרת שתשיא את 'משוּאת משטרת ישראל' בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, על פועלה הסברתית בקרב הקהילה, במטרה להנגיש את המידע על המחלה ולעודד התחסנות נגד מגיפת הקורונה ◄ הטקס בסימן: אחווה ישראלית - "כִּי-אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ" (בראשית יג) יתקיים בערב יום העצמאות, אור ל-ג' באייר התשפ"א, 14 באפריל 2021.
רב פקד עדן טפט הבטינש שתשיא משואת משטרת ישראל בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל | צילום: דוברות המשטרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עדן טפט הבטינש

רב פקד עדן טפט הבטינש, היא מבין הנבחרות להדלקת משואה בטקס פתיחת יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל שיתקיים בערב יום העצמאות, אור ל-ג’ באייר התשפ”א, 14 באפריל 2021 וייערך ברחבת הר הרצל (בהר הרצל שבעיר ירושלים) בו כידוע, נמצא קברו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. הטקס השתא, יעמוד בסימן אחווה ישראלית; “כִּי-אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ” (בראשית יג).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, משבר מגיפת ה-קורונה | Covid-19, המחיש יותר מתמיד את חשיבותם של האחווה בין אדם לאדם, האחדוּת והרעוּת, הערבוּת ההדדית, שוּתפות הגורל, שותפות הייעוּד והתרוּמה העצוּמה שלהם ל-חיים המשותפים של כולנו אשר הם המאפיינים יסודיים של החברה הישראלית והמלווים אותה מיום היווסדה.

ביום העצמאות הקרוב, תעלה מדינת ישראל על נס את “האחווה הישראלית” ותצדיע לאזרחים ואזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל ולהעמקת המשותף והמאחד

בהחלטה משותפת שהתקבלה על ידי השרים הממונים; שרת התחבורה, הגב’ מירי רגב, ושר התרבות והספורט, מר חילי טרופר, אוּשרה המלצת מפכל משטרת ישראל, רב ניצב יעקב שבתאי והמלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה בטקס לציון 73 שנות עצמאות למדינת ישראל.

בין הנבחרים להשאת משואה בטקס; רב פקד ועורכת דין טפט הבטינש, ראש ‘תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל‘ הנציגה הנבחרת שתשיא את ‘משוּאת משטרת ישראל‘ בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל.

השרים הממונים על טקס הדלקת המשואות הטקס הרשמי אשר נועל את ‘אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה‘ ופותח את חגיגות יום העצמאות, שרת התחבורה רגב ושר התרבות והספורט, טרופר, כתבו; “שמחנו לבשר לרב פקד ועורכת דין טפט הבטינש על בחירתנו בה להשיא לראשונה את משואת משטרת ישראל ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל.

חשוב היה לנו שהשנה תהיה נציגות בטקס של המשטרה, הפועלת ללא לאות לביטחונם האישי של אזרחי ישראל. רב פקד ועורכת דין טפט הבטינש, היא שוטרת מצטיינת במשטרת ישראל ומביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית הן בפועלה כראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרה והן בעשייתה החברתית – ערכית, הנעשית הרבה מעבר להגדרת תפקידה.

כמו למשל, במהלך תקופת הקורונה, עסקה רב פקד ועורכת דין טפט הבטינש, בפעילות הסברתית בקרב הקהילה במטרה להנגיש את המידע על המחלה ולעודד התחסנות מפני נגף הקורונה.

עדן, נולדה באתיופיה ועלתה לישראל בגיל 9. בשנת 2000, בראשית האינתיפאדה השנייה, בן-דודה פקד יוסף אסראסה, נרצח. בעקבות האירוע הטראומטי, החליטה עדן, להתגייס למשטרת ישראל לשירות מבצעי במשמר הגבול (מגב) ולאחר 10 שנים, עברה לשרת כ-קצינת חקירות ושימשה במגוון תפקידים מרכזיים.

במסגרת תפקידה הנוכחי, אחראית רב פקד הבטינש על הקשר בין המשטרה וקהילת יוצאות ויוצאי אתיופיה. תפקיד המחייב היכרות ישירה עם המסורת והתרבות של קהילות יוצאות ויוצאי אתיופיה בישראל.

במהלך תקופת מגיפת הקורונה, עסקה רב פקד הבטינש בפעילות הסברתית בקרב יוצאות ו-יוצאי אתיופיה, לצורך הנגשת המידע על מחלת הקורונה ועידוד החיסונים.

מטעם דוברות משטרת ישראל ודוברות טקס המשואות מסר עידן אלוז לפורטל כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי לצד זאת, פעלה להבטחתם של סלי מזון למעוטי יכולת וליוותה צעירים רבים מקרב יוצאי אתיופיה בימים מורכבים אלה.

פעילותה בתקופה זו, של עדן טפט הבטינש, מייצגת את פעילותם של שוטרים ושוטרות רבים, העושים לילות כימים לשמירה על בטיחותם וביטחונם האישי של אזרחיות ואזרחי ישראל תוך אחריות וערבות הדדית.

רב פקד הבטינש, בחרה לשרת תחילה במשמר הגבול (מגב) ואחר כך במשטרת ישראל, מתוך תחושת שליחות ודבקות בערכי הנתינה והמצוינות, שקיבלה מבית וממשפחתה.

פעלה מסביב לשעון בשנה מורכבת וקשה זאת מתוך מודעות לגודל השעה ומתוך רצון לסייע היכן שהיה צריך בין במסגרת העבודה השוטפת כבכירה במשטרת ישראל ובין הרבה מעבר למסגרת זאת.

היכרותה של רב פקד עדן הבטינש, עם התרבות, המסורת והמנהגים של יוצאות ויוצאי יהדות אתיופיה, מסייעת לה במהלך תפקידה לחזק ולהעצים את גשר האחווה הישראלית, על כל חלקיו.

מפכל משטרת ישראל רנצ יעקב שבתאי, לא חסך בדברי השבח שהרעיף על נציגת המשטרה; “עדן היקרה, בפועלך, המשופע בנתינה לזולת, את מעצימה את תפקידה החשוב הנוסף של משטרת ישראל – חיזוקה של הלכידות החברתית – ערכית בישראל תוך טיפוחם של גשרי תרבות, חינוך, בטיחות וביטחון.

עדן, בחירתך להשיא משואה, זהו רגע מרגש עבור כל שוטרת ושוטר בארגון. רגע קטן של גאווה והכרה בפועלם של השוטרות והשוטרים. חיזוק והעמקת הקשר עם הקהילה, הוגדר כמטרה מרכזית בארגון ולך עדן, יש חלק משמעותי במשימה חשובה זו”.

About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן