חג פורים שמח

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

חג פורים שמח

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

חדשות בריאות סרטן

סרטן הערמונית – 2040 גברים ישראלים אובחנו וכ-410 נפטרו

סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל ◄ כיום, חיים בישראל 30,278 גברים שאובחנו מאז 1990, מהם 10,057 גברים שאובחנו בחמש השנים האחרונות ◄ שיעור ההישרדות מהמחלה עומד על 97% ◄ מחקר חדש של אוניברסיטת הארוורד, קבע, כי שומן בטני מעלה ב-31% את הסיכון לחלות בסרטן ערמונית מתקדם ◄ האגודה למלחמה בסרטן מפרסמת המלצות לגברים להפחתת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית ◄ ישראל נמצאת במקום ה-36 בעולם בתחלואה ובמקום ה-90 בתמותה.
0
0
גבר ממתין במרפאה לאבחון סרטן הערמונית עם חוברת המופצת - ללא תשלום המחלה | צילום: האגודה למלחמה בסרטן | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
גבר ממתין לאבחון סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן, תקיים היום (רביעי, י”א באלול התשע”ט, ה-11.9.2019) כנס ארצי – ללא תשלום ליום המודעות ל’סרטן הערמונית’ בהשתתפות מאות חולי סרטן הערמונית ובנות זוגם. במקביל, יוצאת האגודה למלחמה בסרטן בהמלצות מעודכנות לציבור הגברים המאוגדות בחוברת המופצת – ללא תשלום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בשבוע הבא, יום ראשון, ט”ו אלול, ה’תשע”ט, ה-15 בספטמבר, יצוין כמדי שנה בישראל ובעולם ‘יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית’ ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן. לקראת יום זה, מפרסמת האגודה בשיתוף משרד הבריאות, את הנתונים המעודכנים, מהם עולה, כי ‘סרטן הערמונית‘ הוא ה-סרטן, השכיח ביותר ב’גברים‘ בישראל.

סגנית יושבת ראש האגודה למלחמה בסרטן, הגב’ מירי זיו, מסרה, כי; “על פי ארגוני בריאות מובילים, בהם כוח המשימה האמריקני לרפואה מונעת, ההמלצה לגברים עד גיל 70 (הנמצאים בסיכון גבוה, בעלי סיפור משפחתי של אב, אח או בן שחלו בסרטן הערמונית), היא לשקול יחד עם הרופא את היתרונות והחסרונות שבביצוע בדיקות האבחון לסרטן-הערמונית.

במקרה שהתגלה סרטן, חשוב להחליט ביחד עם הרופא באיזו גישה כדאי לנקוט, החל מטיפול רפואי מיידי, דרך מעקב אקטיבי ואף לשקול לקבל חוות דעת נוספת בהתאם לסוג הטיפול הרלוונטי וההחלטה של סוג הטיפול המועדף על החולה.

על פי הנתונים החדשים, שיעורי ההיארעות, כלומר, שיעור המאובחנים החדשים, הינו גבוה יחסית, מאידך, שיעורי התמותה הנמוכים –הם עדות לטיפול המיטבי הניתן בישראל“.

מנהלת המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות, פרופ’ ליטל קינן בוקר, אמרה, כי; “סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל, הראשון בשכיחותו בקרב יהודים (17.0% מכלל המקרים החדשים), השלישי בשכיחותו, אחרי סרטן הריאה וסרטן המעי הגס והחלחולת, בגברים ערבים (9.1% מכלל המקרים החדשים).

סרטן הערמונית הוא הרביעי בשכיחותו כגורם ל-תמותה מסרטן בקרב גברים בישראל (7.4%), אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן הלבלב. בקרב ‘גברים יהודים’ היה סרטן הערמונית הרביעי בשכיחותו כגורם תמותה (7.7% מכלל התמותה מסרטן) אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן הלבלב.

גם בקרב ‘גברים ערבים’ היה סרטן הערמונית הרביעי בשכיחותו (5.6% מכלל התמותה מסרטן) אחרי סרטן הריאה, סרטן המעי הגס והחלחולת וסרטן כיס השתן“.

הנתונים המעודכנים ביותר, נכון לספטמבר 2019;

הנתונים מתייחסים לשנת האבחנה הראשונה. בשל מורכבות האיסוף, המידע החדש ביותר ברישום הלאומי לסרטן, מתייחס לשנת 2016, אך הוא המעודכן ביותר הניתן להשגה, היום.

 • סרטן הערמונית הוא הסרטן השכיח ביותר בגברים בישראל. בשנת 2016 חלו 2,040 גברים בסרטן חודרני של הערמונית.
 • כיום חיים בישראל 30,278 גברים שאובחנו עם סרטן חודרני של הערמונית מאז 1990, מהם10,057 גברים שאובחנו בחמש השנים האחרונות (2012-2016).
 • סרטן הערמונית הוא הרביעי בשכיחותו בישראל מבחינת תמותה מסרטן. בשנת 2016 נפטרו מהמחלה 410 גברים. עיקר התמותה ביהודים וערבים (אך לא ב”אחרים”) נצפתה בבני 75+, ושיעורי התמותה הגבוהים ביותר היו בקבוצת הגיל של 75 ומעלה, בכל קבוצות האוכלוסייה.
 • הסיכון לסרטן הערמונית גבוה יותר בגברים יהודים ובגברים “אחרים” בהשוואה לגברים ערבים, ועולה עם הגיל (פחות מ-1% מהחולים מאובחן מתחת לגיל 50). עיקר התחלואה בכל קבוצות האוכלוסייה היא בבני 65 ומעלה.
  • מגמות ההיארעות (מספר המקרים החדשים) בשנים 1996-2016 מצביעות על עלייה מובהקת עד אמצע שנות ה-2000, בכל קבוצות האוכלוסייה (יהודים, ערבים, “אחרים”), ולאחר מכן ירידה מובהקת. השיעורים בגברים “אחרים” היו הגבוהים ביותר ואלה של גברים ערבים היו הנמוכים ביותר במשך כל התקופה. מגמות אלה תואמות לזמינותה של בדיקת ה-PSA בישראל, החל מתחילת שנות ה-90′. ב-2002 פורסמו הנחיות חדשות, שלא להמליץ על בדיקה זו לגברים בני 75 ומעלה, וב-2008 עודכנו ההמלצות והורו על הימנעות משימוש בבדיקה זו בסריקה יזומה, אלא ביצוע בדיקה רק לאחר שמיעת היתרונות והחסרונות של ביצוען. הירידה הנצפית בהיארעות המחלה בגברים בישראל בשנים האחרונות משקפת ככל הנראה גם שינויים אלה.
  • שיעור ההישרדות היחסי מהמחלה לחמש שנים גבוה מאוד ביהודים שאובחנו בין השנים 2007-2011 ועומד על 97%. בגברים ערבים שאובחנו באותה התקופה, שיעור ההישרדות היחסי לחמש שנים הוא 86%. ביהודים, שיעורים אלה גבוהים בהשוואה לשיעורים המקבילים בקרב מי שאובחנו בשנים 2001-2006 ו-1996-2000 (94% ו-87%, בהתאמה). אולם, בערבים השיעורים יציבים לאורך השנים. ייתכן כי הבדלים אלה משקפים, בין היתר, שיעור גבוה יותר של אבחון-יתר (over-diagnosis) ביהודים בהשוואה לערבים.
 • מגמות התמותה מסרטן הערמונית בשנים 1996-2016 הצביעו על ירידה מובהקת בגברים יהודים וערבים במשך כל התקופה. בגברים “אחרים” נצפתה, לעומת זאת, עלייה מובהקת במשך כל התקופה,אך מדובר ב -28%.

 השוואה בינלאומית

 • על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי (Globocan 2018), סרטן הערמונית הוא הסרטן השני בשכיחותו בגברים בעולם מבחינת היארעות (1,276,106 מקרים חדשים בשנת 2018), אחרי סרטן הריאה, והחמישי בשכיחותו בעולם כגורם תמותה (358,989 מקרי פטירה בשנת 2018), אחרי סרטן הריאה, סרטן הכבד, סרטן הקיבה וסרטן המעי הגס והחלחולת.
 • בהשוואה למדינות עם שיעורי ההיארעות (מספר המקרים החדשים) הגבוהים בעולם של סרטן הערמונית, ישראל נמצאת במקום ה-36 בתחלואה (שיעור היארעות מתוקנן לגיל ל-100,000 של 244.6). במקומות הראשונים נמצאות אוסטרליה (579.9 ל-100,000), ניו זילנד (526.0 ל-100,000) ואירלנד (430.8 ל-100,000).
 • בהשוואה למדינות עם שיעורי התמותה הגבוהים בעולם מסרטן הערמונית, ישראל נמצאת במקום ה-90 בתמותה (שיעור תמותה מתוקנן לגיל ל-100,000 של 104.7) יחד עם בנין. במקומות הראשונים נמצאות מונגוליה (221.6 ל-100,000), הונגריה (203.2 ל-100,000) ומולדובה (191.8 ל-100,000).
 • כלומר, ישראל נמצאת גבוה יחסית מבחינת שיעור המאובחנים לשנה, אך במקום נמוך יחסית מבחינת שיעורי התמותה. כלומר שיעורי הריפוי גבוהים מאוד.

לדוח המלא של הרישום הלאומי לסרטן לחצו כאן.

תפקוד מיני למרות סרטן הערמונית –כנס ארצי לחולים ובנות זוגם

לקראת יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית, תערוך האגודה למלחמה בסרטן כנס ארצי – ללא תשלום בהשתתפות מאות חולי סרטן הערמונית ובנות זוגם. הכנס, יתקיים ביום רביעי ה – 11 בספטמבר 2019 במטה הארצי של האגודה למלחמה בסרטן.

בכנס, יכלול הרצאות של מיטב המומחים, אודות עדכונים וחידושים וכן במהלכו, בנוסף להרצאות על דרכי הטיפול, תוקדש הרצאה על תפקוד מיני תוך כדי התמודדות עם המחלה. הכנס יערך באדיבות חברת Astellas וחברת Janssen.

שירות חברתי – מתנדב לחולה סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן, מפעילה שירות חברתי, המקשר חולה חדש בסרטן הערמונית עם מתנדב שהתמודד בעבר או מתמודד היום עם סרטן הערמונית. הקישור נעשה בהתאמה ככל האפשר בין המתנדב לחולה על פי הגיל, שפת החולה, סוג הטיפול, מקום המגורים ומאפיינים נוספים, ליצירת שפה משותפת וסיוע הדדי, בתמיכה מקצועית של האגודה למלחמה בסרטן.

למידע ולהצטרפות ללא תשלום, ניתן לפנות למחלקת שיקום ורווחה של האגודה בטלפון 03-5721678, או בדוא”ל: shikum@cancer.org.il

קבוצת תמיכה לחולי סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה ללא תשלום במקומות שונים בארץ,קבוצות תמיכה לחולי סרטן הערמונית. כל קבוצה, מתכנסת פעם בשבועיים, בהנחיה של פסיכולוג קליני בכיר באחד ממרכזי התמיכה ‘חזקים ביחד’של האגודה למלחמה בסרטן,המשמשים בית בקהילה לחולים, למחלימים ולבני משפחותיהם. למידע והרשמה יש להיכנס לאתר האגודה למלחמה בסרטן בקישור הבא. ניתן גם לפנות טלפונית 03-5721678.

פורום סרטן הערמונית

האגודה למלחמה בסרטן מפעילה באתר האגודה, פורום בנושא סרטן הערמונית, המנוהל בהתנדבות על ידי פרופ’ אבישי סלע,חבר ועדת העדכון בנושא אורולוגיה אונקולוגית של האגודה למלחמה בסרטן ומנהל המכון האונקולוגי במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא.

הפורום מאפשר לבריאים, חולים ומחלימים להתייעץ בנושאים שונים הקשורים באופן ישיר או עקיף למאבק בסרטן הערמונית.

סלבריטאים עם סרטן הערמונית

סלבריטאים בעולם חשפו בעשורים האחרונים באומץ רב את סיפור ההתמודדות שלהם עם סרטן הערמונית. ביניהם השחקן רוברט דה נירו, הגנרל האמריקאי קולין פאול, המועמד לשעבר לנשיאות ארהב בוב דול, ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודולף ג’וליאני, השחקן בן סטילר, איל ההון, וורן באפט, מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, ג’ון קרי, השחקן ריאן אוניל, השחקן הבריטי סטיבן פריי וכן השחקן הבריטי המוערך איאן מקליין, הידוע כגנדאלף מטרילוגיית הסרטים, שר הטבעות.

מסקר דעת קהל שערכה בעבר האגודה למלחמה בסרטן, עלה, כי 81% מהציבור חושבים שמפורסמים החושפים בתקשורת את מחלתם, מעניקים כוח לחולי הסרטן האחרים. האגודה למלחמה בסרטן, מעריכה את גילוי הלב ומעודדת סלבריטאים שחלו לספר על מחלתם ובכך להעצים חולים המתמודדים עם מחלתם.

המלצות האגודה למלחמה בסרטן להפחתת הסיכון לחלות בסרטן הערמונית

דוברת האגודה למלחמה בסרטן הגב’ נאוה עינבר, מסרה לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מחקרים, מוכיחים שאימוץ ‘אורח חיים בריא‘ יכול לעזור בהפחתת הסיכון לחלות בסוגי סרטן שונים, בהם סרטן הערמונית. לציבור הגברים, ממליצה האגודה למלחמה בסרטן, להפחית את הסיכון לחלות בסרטן הערמונית בדרכים הבאות;

 • לאמץ תזונה מאוזנת; מומלץ להרבות באכילת ירקות ופירות ומזונות עשירים בסיבים, להימנע מאכילת מזונות עתירי קלוריות עשירים בסוכר ובשומן. להמעיט באכילת מזון מעובד, מעושן, מטוגן, מלוח ומשומר. להפחית אכילת בשר אדום ולהעדיף שתיית מים ולא משקאות ממותקים.
 • לשקול צריכה קבועה של עגבניות; ישנן עדויות מדעיות לפיהן צריכה גבוהה וקבועה של עגבניות, טריות או מבושלות למשל כרוטב כשקשוקה וכדומה, יכולה לעזור בהפחתת הסיכון לסרטן הערמונית. על כן מומלץ לשקול צריכה קבועה של עגבניות כחלק מהתפריט היומי.
 • להקפיד על משקל גוף תקין ולהימנע מהשמנה; מומלץ לשמור על מדד מסת גוף של BMI תקין בין 18.5 ל 24.9.
 • לבצע פעילות גופנית קבועה; מומלץ לבצע מדי יום, במשך כ – 30 דקות לפחות, פעילות גופנית נמרצת להעלאת הדופק, כגון: הליכה מהירה, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה וכדומה.
 • להימנע לחלוטין מעישון; הימנעות מעישון סיגריות בפרט וכל מוצרי הטבק והניקוטין בכלל, כולל נרגילה וסיגריה אלקטרונית, יכולה להפחית את הסיכון לתחלואה. על פי מחקרים מדעיים, לא קיימת רמת עישון בטוחה, ואין די בהפחתת מספר הסיגריות על מנת להפחית באופן משמעותי את הסיכון,ועל מעשנים להיגמל לחלוטין על מנת להימנע מהסיכונים של העישון. מומלץ להימנע גם מעישון פסיבי ומעישון מיד שלישית הכולל חשיפה לחלקיקים רעילים ומסרטנים הנצמדים לבגדים, לשיער, לשטיחים.

המלצות האגודה למלחמה בסרטן לתופעות המחייבות בדיקה רפואית

כאמור,הנחיות משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן לגילוי מוקדם של מחלות הסרטן, אינן כוללות המלצה לסריקה יזומה גורפת. יחד עם זאת, מומחי האגודה למלחמה בסרטן, ממליצים לשים לב לתופעות המחייבות בדיקה רפואית.

התופעה העיקרית, מתבטאת בקשיים בהטלת שתן. בנוסף, ייתכן שיופיע אחד או יותר מהסימנים הבאים;

 • קושי להתחיל בהטלת השתן.
 • זרם שתן חלש.
 • מתן השתן אורך זמן רב יותר, או שהוא נפסק ומתחיל מחדש, לסירוגין.
 • טפטוף לאחר סיום מתן השתן.
 • צורך להטיל שתן לעתים תכופות במשך היממה, למרות שהכמות הכוללת קטנה.
 • צורך להטיל שתן במשך הלילה, דבר שלא היה בעבר.
 • צורך דחוף בהטלת השתן בכל עת שהיא, כמעט ללא יכולת להתאפק.
 • תחושה כאילו מתן השתן לא הסתיים, למרות ששתן נוסף אינו יוצא.
 • כאב או צריבה בעת מתן השתן.
 • דם בשתן.
 • דם בנוזל הזרע.
 • ירידה בתפקוד המיני.

אם מופיעות תופעות כמו אלו שהוזכרו, מומחי האגודה למלחמה בסרטן, ממליצים לפנות לרופא, רצוי לאורולוג, לבירור. במרבית המקרים אין מדובר בסרטן, אך אבחון נכון ובזמן יאפשר מתן טיפול מתאים.

מחקר חדש בדק את הקשר בין פיזור השומן בגוף ובין הסיכון לסרטן ערמונית מתקדם

השמנת יתר, ידועה זה מכבר כגורם סיכון לסרטן ערמונית. כעת, מחקר חדש בדק את הקשר בין מצבורי שומן בגוף, לסיכון לסרטן ערמונית בקרב גברים מבוגרים.

חוקרים מאוניברסיטת הארוורד ואוניברסיטאות נוספות בארצות הברית ובאיסלנד, בחנו את נתונים של 1,832 גברים בני 76.3 בממוצע, שגויסו למחקר בריאותי רחב היקף באיסלנד בין השנים; 2006-2002.

בתחילת המחקר התבקשו המשתתפים לענות על שאלון רפואי ונבדקו נתוני משקל, גובה, היקף מותניים ומדד מסת השומן בגוף (BMI (Body Mass Index, משקל חלקי גובה בריבוע, כשהטווח התקין הוא 25-18).

כמו כן, המשתתפים עברו בדיקת CT שהדגימה את פיזור מצבורי השומן באזור הבטן (שומן תוך-בטני ושומן תת-עורי). במהלך תקופת המעקב, שנמשכה עד דצמבר 2015, נרשמו 172 מקרי סרטן ערמונית בקרב המשתתפים, לרבות 31 מקרי תמותה מהמחלה.

ממצאי המחקר, מדגימים בין היתר כי מצבורי שומן בטני מעלים ב-31% את הסיכון לחלות בסרטן ערמונית מתקדם (סרטן שכבר התפשט מן הערמונית לאיברים נוספים בגוף).

עוד נמצא שהקשר בין שומן בטני ובין סיכון לסרטן ערמונית מתקדם, חזק יותר דווקא בגברים בעלי BMI נמוך מ-27 – כלומר, גם גברים שלא נחשבים לבעלי עודף משקל רב לפי מדד ה-BMI, אך סבלו ממצבורי שומן באזור הבטן, היו בסיכון מוגבר לסרטן ערמונית מתקדם.

עם זאת, גם בעליBMI  גבוה או היקף מותניים גבוה, היו בסיכון מוגבר לסרטן ערמונית מתקדם, כאשר הסיכון לגברים בעלי מדד BMI גבוה מ-30 (בעלי השמנת יתר) היה פי 2.5 לחלות בסרטן ערמונית מתקדם לעומת בעלי מדדBMI  תקין.

כל עלייה של 5 יחידות BMI העלתה בכ-50% את הסיכון לסרטן ערמונית מתקדם . כמו כן, כל עלייה של כ-10 ס”מ בהיקף המותניים העלתה בכ-40% את הסיכון לסוג סרטן זה.

החוקרים, מציינים, כי פיזורו הייחודי של השומן בגוף עשוי להוות גורם חשוב בניבוי מהלך המחלה וסיכויי ההחלמה ממנה.  במבוגרים, השומן, נוטה להיאגר דווקא באזור הבטן וסוג שומן זה קשור לעמידות לאינסולין וציטוקינים מחוללי דלקת – גורמים היכולים להשפיע על מהלך ההתקדמות של סרטן הערמונית.

לסיכום, מהמחקר, עולה, כי קיים קשר בין מצבורי שומן בטני, בשילוב עם מדדי BMI והיקף מותניים ובין סיכון לחלות בסרטן ערמונית מתקדם. שימת לב לגורמים אלו עשויה לסייע באיתור גברים בסיכון מוגבר לחלות בסרטן ערמונית מתקדם.

המחקר פורסם בכתב העת המדעי CANCER בגיליון אוגוסט 2019 והוצג על ידי מרכז המידע של האגודה למלחמה בסרטן לרגל יום המודעות הבינלאומי למאבק בסרטן הערמונית 2019. לעיון בתקציר המחקר המקורי לחצו על הקישור הבא.

 בדיקות גנטיות לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית

בשנים האחרונות פותחו מספר בדיקות-דם ושתן המבוססות על שינויים גנטיים אופייניים לסרטן הערמונית. שימוש בהן עשוי להצביע על סיכויים מוגברים למציאת סרטן ערמונית וחלקן אף יכולות לנבא מציאת סרטן בעל מאפיינים אגרסיביים יותר, אשר יצריך טיפול. בדיקותאלומשתמשותבפרופיליםשלשינוייםגנטיים שונים ונמצאות למעשה בתהליך שלפיתוח ולמידה.

כיום, הבדיקות אינן כלולות בקווים מנחים כל שהם כבדיקות חובה, ומקומן הסופי בבירור הסיכון לחלות בסרטן הערמונית איננו ברור ומקובל. חלקן ממומנות על ידי הביטוחים המשלימים.

האגודה למלחמה בסרטן, מזמינה את הגברים ובנות זוגם להתקשר למוקד הטל-מידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת חוברות הסברה, כמו גם מידע על הטיפולים השונים, שירותי התמיכה לגברים המתמודדים עם סרטן הערמונית, מידע על מחקרים קליניים בתחום סרטן הערמונית ועוד לטלפון שמספרו; 1800-599-995.

לקריאת מידע אמין ומעודכן היכנסו לאתר האגודה למלחמה בסרטן.

האגודה למלחמה בסרטן, הינה ארגון ללא כוונות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים – ללא תשלום. כל זאת הודות לתרומות הציבור בלבד וכעיקרון ללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו, כדי שתוכל לפעול על בסיס שיקולים מקצועיים.

האגודה פועלת בכל החזיתות, לקידום המחקר, דרכי המניעה, האבחון המוקדם וכן שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים.

הפרויקטים בהם משקיעה האגודה למלחמה בסרטן את תרומות הציבור נקבעים על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ והם נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני ברמה הלאומית.

באגודה למלחמה בסרטן, פעילים בקהילה המקומית כ-3,500 מתנדבים הפרוסים בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ, השותפים לקידום המאבק בסרטן באזור מגוריהם. לתרומות התקשרו לטלפון שמספרו; 1-800-35-46-46 או לחצו כאן אל טופס המאובטח.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן