בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

ספיר ניסני הורשעה בגרימת מותה ברשלנות של אמה, מרים ניסני

בית המשפט (כב' השופטת אליאנא דניאלי) דחתה את טענתה של הנאשמת ספיר ניסני, להגנה מן הצדק וביטול כתב האישום נגדה. זאת גם לאחר שבית המשפט שבחן את הנזקים הקשים שנגרמו לנאשמת, כתוצאה מהאירוע והרשיע אותה בעבירת גרימת מוות ברשלנות. בית המשפט; "מדובר 'מעשה מרובה סכנות' המבסס רף רשלנות גבוה, בשים לב "לשעה, לחשיכה, לשנת האם, למסדרון הצפוף, לדרכי הגישה הלא נוחות אל ארון התבלינים, לאחיזה בתערובת הלוהטת, לכוונה ליטול מפתח המונח תחת כרית האם ולהתלבטות הנאשמת אם לעשות כן עקב הסכנה שבדבר".
ספיר ניסני, מכפר סבא, המורשעת בגרימת מוות ברשלנות של אימה, משמאל: מרים ניסני זכרה לברכה | עיבוד צילום: שולי סוגו
ספיר ניסני ואימה המנוחה מרים

5 ימים לפני חגיגת יום ההולדת של העיתונאית ספיר ניסני, תושבת כפר סבא, קיבלה "מתנה" מכב' השופטת אליאנא דניאלי מבית משפט השלום בעיר פתח תקווה, שדחתה אתמול (שלישי, ז' באדר א' התשע"ט) את טענתה כנאשמת להגנה מן הצדק והרשיעה אותה בגרימת מוות ברשלנות של אימה, מרים ניסני זכרה לברכה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, בשלבים קודמים במשפט, הודתה הנאשמת ניסני, בכל העובדות הנוגעות לדבר זאת במסגרת כתב אישום מתוקן, אך ביקשה לבטלו מכוח טענת הגנה מן הצדק, שכאמור, נדחתה היום.

 ספיר ניסני הנאשמת, המציגה את עצמה כמי שעובדת ב-רשת "שוקן", "הארץ" , ynet, רדיו 100.7FM, "קול ישראל", ערוץ 10 וב"קֶשֵת‏"התגוררה עם אימה המנוחה בעיר כפר סבא ובין השתיים היו ויכוחים חוזרים ונשנים, בין היתר על הקפדה על ניקיון וסדר הבית, לאור קפדנותה הרבה של המנוחה מרים ניסני בנושא.

גם בתחום הבישול, היבט זה הגיע לידי ביטוי משמעותי, כאשר למנוחה הגב' מרים ניסני, הייתה ביקורת רבה כלפי הנאשמת בתה ספיר, לפיה היא נהגה להותיר את אזור שיש המטבח מלוכלך לאחר שבישלה, לרבות בתבלינים שונים בהם עשתה שימוש לתבשיליה.

על רקע זה, הרחיקה הגב' ניסני, המנוחה מן הנאשמת את כל התבלינים, בכך שנעלה אותם בחדר הארונות שמצוי בחדר השינה שלה בסמוך למיטתה והותירה בחזקתה את המפתח לדלת חדר הארונות.

בתאריך ה- 21.4.16, בשעה 01:10 בערך, נשכבה המנוחה, לישון במיטתה בחדר השינה כשהוא חשוך.

על פי האישום הבת הנאשמת ספיר, ניגשה אל המטבח הבית לצורך רקיחת תכשיר נטורופתי (שיטת ריפוי) ניסיוני, שמרכיביו היו שמנים ומלח.

הנאשמת העמידה על הכיריים, סיר לתוכו שפכה ורקחה כמות של תערובת שמנים שונים, אותם חיממה לטמפרטורה גבוהה.

הנאשמת ספיר, הזדקקה ל'מלח' לצורך הבישול ולכן, נרשם בכתב האישום, החליטה לנסות להתגנב לחדר השינה החשוך, לקחת את המפתח לחדר הארונות ולקחת ממנו את המלח מבלי שאימה המנוחה, תתעורר ותשים לב.

 חלק ניכר מתכולתו של הסיר נשפך על איברי גוף שונים בפלג גופה העליון של אימה, המנוחה מרים ניסני

כיוון שרצתה להשלים את ה"התגנבות" בגיחה אחת, כדי להפחית סיכויי ל"תפיסתה" על ידי הגב' מרים ניסני וכיוון שעל פי הבנתה של בתה הנאשמת, ערבוב מתמיד של תערובת השמנים, היה לטענתה, חיוני לאחידות התערובת ולשמירה על ערכו התזונתי של התַּכְשִׁיר המיועד, החליטה הנאשמת, לקחת עמה את הסיר עם תערובת השמנים הלוהטת לעבר המלח, במקום להביא המלח, לעברו.

בטרם צאתה להתגנבות, לרגע קל, התלבטה הנאשמת ספיר, בינה לבין עצמה בדבר, נוכח מודעותה לסיכון הבטיחותי הכרוך בדבר, בעיקר כלפי עצמה, זאת למרות שבעבר הייתה הגב' ניסני המנוחה, מזמינה את בתה הנאשמת אל חדרה עם סירים בידיה, כדי להראות לה את תבשיליה.

בשעה 01:34, התקשר אל הנאשמת ספיר, בן זוגה לשעבר, לאחר חודשים ארוכים של נתק והנאשמת החליטה שלא לענות לשיחה.

התרחשות זו, גרמה לה סערת רגשות, אשר הסיחה דעתה מן ההתלבטות.

כב' השופטת אליאנא-דניאלי | צילום-דוברות-בית-המשפט | עיבוד צילום: שולי סוגו
כב' השופטת אליאנא-דניאלי

הנאשמת ספיר, נטלה את הסיר בו תערובת השמנים הלוהטת, החזיקה אותו באחת מידיות הפלסטיק שבו באמצעות יד שמאל בלבד, תוך כדי השענת ידית הפלסטיק השנייה שבו על בטנה.

במקביל ערבבה הנאשמת באמצעות כף את תערובת השמנים הלוהטת באמצעות ידה הימנית, וצעדה כך אל חדר השינה בעודו חשוך.

עם כניסתה אל חדר השינה החשוך, נתקלה הנאשמת בשואב אבק רובוטי אשר היה מונח אותה עת על הרצפה, מעדה לפנים לכיוון המיטה ואיבדה את אחיזתה בסיר.

חלק ניכר מתכולתו של הסיר נשפך על איברי גוף שונים בפלג גופה העליון של אימה, המנוחה מרים ניסני. כתוצאה מכך, נגרמו למרים, כוויות קשות ועמוקות.

הנאשמת ספיר, הדליקה מיד את נורת חדר השינה, נבהלה למראה המנוחה, הבהילה אותה מיידית אל חדר המקלחת וניסתה לטפל בה על ידי התזת מים קרים על גופה.

בהמשך הזמינה ספיר ניסני הנאשמת בגרימת מותה ברשלנות של אמה, את מגן דוד אדום.

מרים ניסני זכרה לברכה, פונתה אל בית חולים ונותרה מאושפזת, מורדמת ומונשמת, עד שבתאריך 19.6.16, נפטרה.

 כב' השופטת אליאנא דניאלי; "מן הראוי ליתן ביטוי לחומרת המעשה, באמצעות הליך פלילי…"

דוברת הסברה ותקשורת מחוז מרכז של משרד המשפטים | עורכת דין הגב' רוני ליבנה, מסרה ומוסיפה בהודעתה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי; בית המשפט (כב' השופטת אליאנא דניאלי מבית משפט השלום בפתח תקוהדחה אתמול (ג') את טענתה של הנאשמת להגנה מן הצדק וביטול כתב האישום נגדה.

זאת גם לאחר שבית המשפט שבחן את הנזקים הקשים שנגרמו לנאשמת ספיר ניסני, כתוצאה מהאירוע והרשיע אותה בעבירת גרימת מוות ברשלנות.

בית המשפט, קבע, כי מדובר ב'מעשה מרובה סכנות' המבסס רף רשלנות גבוה, בשים לב "לשעה, לחשיכה, לשנת האם, למסדרון הצפוף, לדרכי הגישה הלא נוחות אל ארון התבלינים, לאחיזה בתערובת הלוהטת, לכוונה ליטול מפתח המונח תחת כרית האם ולהתלבטות הנאשמת אם לעשות כן עקב הסכנה שבדבר".

לפיכך, נקבע, כי ניהול ההליך הפלילי נגדה עולה בקנה אחד עם הפסיקה ועם הנחיות פרקליט המדינה בדבר העמדה לדין במקרי גרימת מוות ברשלנות של קרוב משפחה.

בהקשר זה, נקבע, כי; "עסקינן במי שהודתה, כאמור, כי התלבטה אם לבצע את המעשה אותו ביצעה, מתוך מודעות לסכנה ולאחר ההתלבטות צעדה לעבר מעבר חשוך, כשבידיה סיר ובו שמן רותח.

וכאשר בכוונתה לבצע פעולות אותן בלתי סביר לחלוטין לבצע משאוחזים בסיר האמור.

"בנסיבות אלו, קבע בית המשפט, הנאשמת ביצעה מעשה אקטיבי, אשר ״טבועה בו מסוכנות אינהרנטית, ומודעות של הנאשמת לכך".

בנוסף קבע בית המשפט, כי; "מכלול השיקולים אותם על בית המשפט לשקול ובהם קדושת החיים ושיקולי הרתעה, לצד אבן הבוחן ובהתאם להנחיית פרקליט המדינה, שהינה מידת הרשלנות, הגבוהה בענייננו, מביאים למסקנה, כי מן הראוי ליתן ביטוי לחומרת המעשה, באמצעות הליך פלילי

בוודאי שלא ניתן לקבוע, כי המאשימה, פעלה במקרה כזה באופן בו על בית המשפט להתערב בשיקול דעתה ולקבוע, כי ניהול ההליך מנוגד לתחושות הצדק וההגינות. קבעה כב' השופטת אליאנא דניאלי.

את התיק, מנהל עורך דין רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי).

אל ההחלטה בעניין מדינת ישראל נגד ספיר ניסני.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן