פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דיני מקרקעין חדשות חיפה תרבות הדיור | ועד בית

‘סכסוך שכנים’ בעל דירה שפיצל וחסם גישה, ישיב המצב לקדמותו

המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, יעל ליבוביץ; "על הנתבע רוזנצוייג (משה) גבריאל, לתת זכות גישה לחצר האחורית, לאטום את הפתח שנפתח לדירה, לתקן את השביל, להסיר צבע מהקירות החיצוניים של הבית. לבצע תחזוקה וגינון בחצר האחורית, להסיר יריעות פלסטיק שתלה בחצר וחייבה אותו בהוצאות המשפט לטובת התובע טובול יצחק" ◄ כב’ המפקחת על רישום מקרקעין, הגב’ ליבוביץ, הפתיעה בדבר שלא בשגרה כשחשפה, כי היא עצמה ערכה ביקור “בזירת הפשע”.
1
0
יעל ליבוביץ' המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה ברקע: איור של סכסוך בין שכנים | צילום: Depositphotos | פייסבוק של ועד מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יעל ליבוביץ’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה

המפקחת על רישום מקרקעין בעיר חיפה, הגב יעל ליבוביץ, דנה בשאלה האם יש להורות לנתבע רוזנצוייג (משה) גבריאל להחזיר את מצב הרכוש המשותף לקדמותו באמצעות סגירת דלת יציאה מדירתו לחצר, ביטול פיצול הדירה, הסרת צבע כחול מהקירות, מהחניה, מהשביל ומהשער, תיקון רצפה וסילוק פסולת מחצר הבית.

  רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק או בטוויטר.

הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, המביאה אתמול (שלישי, כ”א באב, תש”פ) את החלטת כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, הגב’ יעל ליבוביץ, יודעת לספר, כי בבניין דירות בעיר חיפה, המורכב מארבע דירות – שתיים בקומת הקרקע ושתיים בקומה הראשונה, תבע הבעלים של הדירה בקומה הראשונה את בעל הדירה בקומת הקרקע.

המפקחת, דנה בנוסף, בשאלה, האם יש לחייב את הנתבע רוזנצוייג (משה) גבריאל לתת לתובע טובול יצחק, באמצעות בא כוחו עורך דיו קובי דריי ואח’, רח’ העצמאות 43, בעיר חיפה, להיכנס לחצר האחורית ולהורות לו להימנע מכריתת עצים וגיזום בחצר הקדמית.

הסתבר, כי בשנת 2010, נחתם בין הצדדים הסכם פשרה, לפיו חילקו התובע והנתבע את זכויות השימוש באותו אגף ונקבע בהסכם, כי החצר תהיה בשימוש הייחודי של הנתבע, אשר יאפשר את גישה ליתר בעלי הדירות בבית אליה בעת הצורך.

על אף האמור, לאחר החתימה, חסם הנתבע לחלוטין את הגישה לחצר האחורית של הבית ובכך מנע מכל דיירי הבניין גישה ל-ביוב, מקלט המשותף, צנרת המים ועוד.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת, של משרד המשפטים, הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’, כי

בנוסף, מתברר, כי הנתבע, פיצל את הדירה לשניים והשכיר את אחד החלקים על בסיס שעתי או יומי.

עוד עלה, כי התובע השחית את שביל הכניסה לבית ואת הקיר החיצוני בחזית המבנה. השינויים, האמורים, נעשו ללא קבלת הסכמה משאר בעלי הדירות בבניין.

בסופו של דבר, קבעה בפסק הדין, כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, הגב’ ליבוביץ, כי על הנתבע רוזנצוייג (משה) גבריאל לתת זכות גישה לחצר האחורית, לאטום את הפתח שנפתח לדירה, לתקן את השביל, להסיר צבע מהקירות החיצוניים של הבית.

כמו כן, לבצע תחזוקה וגינון בחצר האחורית, להסיר יריעות פלסטיק אשר תלה בחצר וחייבה אותו בהוצאות המשפט לטובת התובע.

‘סכסוך שכנים’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, הגב’ ליבוביץ, הפתיעה כשחשפה, כי היא עצמה ערכה ביקור “בזירת הפשע”

באשר לצמחייה בחצר הקדמית כותבת כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, כי בסעיף 24 לתצהיר עדותו הראשית, טען התובע , כי הנתבע השחית את כל הגינה הקדמית וגזם עד היסוד עצים וצמחיה רבת שנים אשר הושקעו בהם כספים רבים.

הנתבע רוזנצוייג גבריאל, הכחיש את האמור בעמ’ 9 לתצהיר עדותו הראשית, וטען, כי החצר הקדמית לא טוּפלה במשך שנים, מה שהביא להתייבשות חלק מהצמחייה.

כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, הגב’ ליבוביץ, הפתיעה בדבר שלא בשגרה כשחשפה, כי היא עצמה ערכה ביקור “בזירת הפשע” וכך כתבה; “בביקור שערכתי במקום, לא ניתן היה להיווכח בהשחתת הצמחייה שכן, כטבעה של צמחייה, זו גדלה.

בחצר הקדמית מצאתי צמחיה ענפה שנדרש לה גינון ותחזוקה וכבר לא הייתה במקום עדוּת לגדמי עצים ולצמחיה שהושחתה. בתמונות שהוגשו לא היה די לצורך הרמת נטל ההוכחה שכן לא ניתן היה להתרשם, היכן צולמו ומה נשקף בהן.

על אף האמוּר ולאור העובדה שהחצר הקדמית היא רכוש משותף מוצאת אני ליתן ‘צו מניעה‘ אשר יאסור על הנתבע או על מי מטעמו לכרות עצים, או לגזום הצמחייה באופן משמעותי בחצר הקדמית של הבית ללא הסכמה בכתב של התובע.

עבודות הגינון בחצר הקדמית, יבוצעו על ידי גנן מקצועי בלבד שבשכרו יישאו 2 הצדדים בחלקים שווים”.

כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה, הגב’ ליבוביץ, סיכמה בהחלטתה; “אני מחייבת את הנתבע בהוצאות התובע, לרבות אגרת משפט ושכר טרחה  עורך דין בסך כולל של 8000 ₪.

סכום שלא ישולם בתוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין, יישא הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה (23.09.19) ועד התשלום המלא בפועל.

 אל פסק הדין של כב’ המפקחת על רישום מקרקעין בחיפה בעניין טובול יצחק נגד נתבע רוזנצוייג (משה) גבריאל_11-08-20.

1
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן