"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות סוכות | Sucot צרכנות

סולמות גאנם, אזהרה משימוש ב-סולם עץ זה בעל 5 שלבים

סולמות גאנם העשויים עץ בעל 5 שלבים, אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו – 1847 "סולמות" חלקים 1 ו-2 ◄הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל; "הסולם נכשל בבדיקות חוזק והשימוש בו עלול לגרום לנפילת המשתמש ולפציעתו ◄אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי, החל עליו".
יעקב וכטל הממונה על התקינה ב-משרד הכלכלה והתעשייה ברקע: 'סולמות גאנם' | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו© 
יעקב וכטל

אם את/ה מתכננים להחליף נורה שבתקרה, לתלות תמונה על הקיר או לבנות סוכה, בקרוב מאד, כלומר, כנהוג לתקוע יתד ראשונה היתד הראשונה של הסוכה, כבר במוצאי יום הכיפור לרגל חג הסוכות, מתעררת בעיה מבעיתה וחמורה, העלולה להתרחש עליה ואו עליך ועל כל אחד שרוכש מ'סולמות גאנם' ושמתכוון לעשות בהם שימוש.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אין ספק זוהי בהחלט סכנה ברורה ומיידית –  סולמות גאנם, העשויים עץ בעל 5 שלבים, מתברר בוודאות, כי אינם עומדים בדרישות התקן הישראלי הרשמי, החל עליו ועלולים לשלוח אותך אל חדר המיון הקרוב למקום מגוריך.

התראה צרכנית לא שגרתית זו, העלה אתמול (ראשון, ז' תשרי תש"פ) הממונה על התקינה ב-משרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל שהוסיף והזהיר; "המכירה בחנויות אסורה בהחלט!". 

זאת ועוד; המחזיק במוצר  סולם עץ בעל חמישה שלבים שבתמונות, מתבקש להפסיק את השימוש בו.

מבדיקה שערך הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא, כי הסולם אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי, החל עליו – 1847 "סולמות" חלקים 1 ו-2.

קיימת סכנת התמוטטות – על פי התקינה ב-משרד הכלכלה והתעשייה, בדיקת הסולם נכשל בבדיקות חוזק והשימוש בו עלול לגרום לנפילת המשתמש ולפציעתו.

הממונה על תקינה, מדגיש, כי על פי חוק התקנים, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי, החל עליו.

מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי ומי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי – צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.

אם מתעתדים לרכוש את המוצר הזה או אחר או שאתם מתלבטים בכל שאלה על דרישות התקן הישראלי הרשמי, לבירורים נוספים, ניתן לפנות במייל; eran.simon@economy.gov.il או בטלפון; 074-7502345.

 אודות מנהל התקינה

מנהל התקינה פועל מכוח חוק התקנים, התשי"ג-1953 ופועל במטרה;

  • להבטיח את הבטיחות והבריאות של ציבור המשתמשים במוצרים שחלים עליהם תקנים רשמיים.
  • להגביר תחרותיות בתעשייה הישראלית בשווקים הבינלאומיים והמקומיים.
  • להסיר חסמי סחר בין לאומי.
  • להקל על ההכרה ההדדית בין ישראל לשותפותיה בבדיקות התאמה של מוצרים לדרישות התקנים.

 תחומי אחריות

הכרזה, בקרה ואכיפת התקנים הרשמיים בישראל. הוראות התקנים הרשמיים מחייבות בייצור, בייבוא ובשיווק. קביעת משטר בדיקות יבוא למוצרים שחלים עליהם תקנים רשמיים. פיקוח ואכיפת התקנים הרשמיים בשלב שיווק.

 מכון התקנים הישראלי

מכון התקנים הישראלי (מת"י) הינו תאגיד סטטוטורי הפועל מכוח חוק התקנים ונתון לפיקוחם של שר הכלכלה והתעשייה והממונה על התקינה.

מכון התקנים פועל בשלושה תחומים עיקריים: תקינה, בדיקות מעבדה והתעדה של מוצרים ושירותים.

אגף התקינה במכון התקנים מכין תקנים וולונטריים למוצרים ולשירותים, על פי "כללי התקנים". הכנת התקנים מבוצעת ע"י וועדות תקינה, הפועלות במגוון רחב של תחומים, כמו; בניין, חשמל ואלקטרוניקה, כימיה, מכונאות, מזון, טקסטיל ונייר, איכות הסביבה, רכב, ציוד רפואי ועוד.

כל הועדות כוללות חתך מייצג של כל בעלי העניין במשק כמו: התעשייה, האקדמיה הממשלה, נציגי היבואנים ונציגי ארגוני צרכנים. חברי הוועדות   מייצגים בצורה מאוזנת ומפוקחת את כל בעלי העניין.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן