מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

כאן נתניה כסף מדבר

נתניה, בעל פאב לא רשם הכנסות: אני רושם בסוף הערב

במסגרת מבצע וכחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, רואה חשבון מר משה אשר, שנוהל על ידי פקיד שומה נתניה, נערכו 90 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה, כי רק כ- 8% מהם לא רשמו הכנסות כדין ◄רק כ- 8% מהם לא רשמו הכנסות כדין.
מעלים הכנסות ברקע קופה רושמת | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נתניה מעלימה, בעל פאב לא רשם הכנסות כי הוא רושם רק בסוף הערב ברקע קופה רושמת | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

אנשי רשות המסים, ממשיכים להינות מכל רגע בעבודתם. אם נדייק בפרט מכל הסיפורים והתירוצים שמספרים להם בעלי עסקים שנתפסו מעלימים הכנסות / גונבים מקופת המדינה, אלה הגיעו בימים האחרונים לעיר נתניה, שם חיכתה להם הפתעה, כי מרישום הכנסות בנתניה ובסביבה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה נתניה, נערכו 90 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה, כי רק כ- 8% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

ואל מצעד המעלימים;

בעל עסק לשירותי מניקור-פדיקור, ממנה קיבלו שירות אנשי רשות המסים, לפני המבצע של ביקורת רישום הכנסות בנתניה, שבו אליה ביום המבצע, וכאן נתגלה, כי הקנייה שלהם ואיתה כל ההכנסות באותו היום לא נרשמו בספרי החשבונות.

בעלת העסק, התאוששה ותקפה מושחזת ציפורניים; “אני חדשה בעסק ומדברת רק צרפתית, לא מבינה עברית…“.

פקידי שומה נתניה, לא נבהלו ולא  נואשו וברוח הטיפוח, הגיעו אל מספרה בעיר נתניה, גם כאן ביצעו מה שמכונה “קניית ביקורת” מספר ימים לפני המבצע. ובביקורת ביום המבצע, שנערכה במקום, נמצא, כי אותה הקנייה כלל לא נרשמה כלל.

█ בעל מספרה בעיר נתניה; “זה היה בסוף היום, התפספס לי לרשום התגבולים…”.

כמו כן, הגדילה בעל המספרה, כשהתברר, כי הספר לא רשם הכנסות מתחילת חודש אוגוסט. בעל המקום, הסביר – הבהיר בסערה רגשות, למה התרחש כדבר הזה; “זה עסק חדש, עדיין לא התארגנתי”.

במספרה נוספת בנתניה, ככל הנראה, מיומנים היטב גם ב”גזירת הכנסות” אנשי רשות המסים, מצאו שוברי אשראי שלא נרשמו. בעל המקום, טען; “זה היה בסוף היום, התפספס לי לרשום את התגבולים…”.

מנהל רשות המסים בישראל, עורך הדין ורואה חשבון מר משה אשר
מנהל רשות המסים, עורך הדין ורואה חשבון מר משה אשר | עיבוד צילום: שולי סונגו

מיודענו אנשי רשות המסים, המשיכו ונסו את כוחם ב”טעימות” בקונדיטוריה בעיר נתניה. שם נמצא, כי הכנסות של כ- 800 ₪, כלל לא נרשמו בקופה הרושמת אשר תפחה כבצק, בעלת הקונדיטורית, הסבירה; “התשלום זה פיקדון, אני מחזירה את הכסף ללקוח, כאשר הוא מחזיר לי את האריזות שלקח…”.

ב-פאב באחד מהיישובים באזור נתניה, נגבו דמי כניסה בסך 40 ₪ להופעתו של אמן אורח. עד לשעת הביקורת, התברר, נגבו 980 ₪ שלא נרשמו בספרי החשבונות של המקום.

מפעיל המקום, לא היה נראה מושפע מהבירה שזרמה כמים בפאב וטען; “לפעמים אנחנו עושים הופעות ונותנים פתק צהוב, עבור דמי כניסה, אנחנו מדפיסים בסוף הערב”. יצוין, כי הפתקים לא מוספרו ואין עליהם כלל את פרטי העסק.

דוברות והסברה של הנהלת רשות המסים בישראל, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים, כי המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, רואה חשבון מר משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן