ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

בחזרה לבית הספר ולגן חינוך

נתניהו: מאחל שנת לימודים מוצלחת, תחכימו תלמדו ותקראו

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה; "לא יהיה יותר גוש קטיף, לא יהיו יותר עקירות, ובעזרת ה׳ אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וכחלק ממדינת ישראל" ◄ "רוב הטרור מגיע רובו ככולו ממקום אחד, מטופח ממקום אחד, ניזון ממקום אחד, משוגר ממקום אחד, מאורגן ממקום אחד - וזה איראן. קמה כאן אימפריה חדשה שמטרתה להביס אותנו".
ראש הממשלה מר בנימין נתניהו השתתף היום (ראשון, א’ באלול התשע”ט) בטקס פתיחת שנת הלימודים תשפ והעביר שיעור לתלמידי כיתה א׳, יחד עם שר החינוך הרב רפי פרץ, ב”בית חינוך ממלכתי-דתי כרמים” בישוב אֶלְקָנָה התנחלות ויישוב קהילתי בשומרון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

להלן מדברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בטקס; ״אנחנו בונים כאן בתים חדשים – זה בית חדש שהוא בית ישן – זה הבית הישן המקורי של עם ישראל ואנחנו נבנה עוד אלקנה. אנחנו לא נעקור פה אף אחד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך בית הספר למצוינות על שם יוני נתניהו זכרו לברכה עם תלמידות האולפנה, באולפנת השומרון אורט באלקנה | צילומים: חיים צח, לעמ
נתניהו ותלמידות האולפנה באלקנה

לא יהיה יותר גוש קטיף, לא יהיו יותר עקירות, ובעזרת ה׳ אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וכחלק ממדינת ישראל.

אני מאחל לכם שנת לימודים תוססת ומוצלחת תחכימו, תלמדו ותקראו – אני רוצה שתקראו ספרים, הרבה ספרים. שנה טובה ומוצלחת לכולכם.״

לאחר מכן, ראש הממשלה מר נתניהו, חנך את בית הספר למצוינות על שם יוני נתניהו זיכרונו לברכה ושוחח עם תלמידות האולפנה, באולפנת השומרון אורט באלקנה.

ראש הממשלה מר נתניהו בתשובה לשאלת תלמידה בעניין הסכסוך הישראלי-פלסטיני; ״שורש הסכסוך הוא הסירוב הפלסטיני להכיר במדינת ישראל בגבולות כלשהם ולהכיר במדינת היהודים בגבולות כלשהם.

בגלל זה הם התנגדו לנוכחות יהודית בגבולות כלשהם, בלי קשר ליהודה ושומרון. אם רוצים להגיע לפתרון הסכסוך, הפלסטינים, יצטרכו קודם כל להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. זה מה שמעכב פתרון, ועד שהם לא יכירו – לא נוכל להגיע לפתרון.

ראש הממשלה מר נתניהו בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה | צילום: חיים צח, לעמ
ראש הממשלה בישוב אֶלְקָנָה

הפלסטינים, בסירובם להכיר ב’ציונות‘ הם שורש הסכסוך, ובסירובם להכיר בזכויותיהם של היהודים להתיישב בחלק כלשהו של ארץ ישראל ובדחייתם פעם אחר פעם כל פתרון אפשרי.

אפילו עכשיו, תוכנית טראמפ – הוא עוד לא השמיע אותה, והם כבר דוחים אותה.

הם אינם מוכנים להכיר בזכותם של היהודים להתקיים פה במדינה ריבונית בשטח כלשהו. זה שורש הסכסוך ולכן אני מדגיש ונאבק על זה שחייבים לדרוש מהם את ההכרה במדינת הלאום של העם היהודי. זה המרכיב הראשון של הפתרון, אבל לא האחרון.

זה לא חשוב מה יהיה הפתרון, אף אחד לא יודע אם הסכמה כזו תחזיק מעמד, ולכן צריך עוד פרט קטן – ביטחון בידינו מערבית לירדן“.

ראש הממשלה מר נתניהו בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה | צילום: חיים צח, לעמ
ראש הממשלה מר נתניהו באֶלְקָנָה

ראש הממשלה מר נתניהו בתשובה לשאלת תלמידה בעניין המצב הביטחוני; ״היום אנחנו יודעים שרוב הטרור מגיע רובו ככולו ממקום אחד, מטופח ממקום אחד, ניזון ממקום אחד, משוגר ממקום אחד, מאורגן ממקום אחד – וזה איראן. קמה כאן אימפריה חדשה שמטרתה להביס אותנו.

הם שולחים שלוחות. הם בונים שלוחה בלבנון בדמות החיזבאללה, ובונים שלוחה בעזה בדמות החמאס והג’יהאד האיסלאמי.

הם מנסים להתבסס גם בעיראק, כדי שיוכלו להפוך אותה לא רק לארץ מעבר לנשק שמעבירים לסוריה ולחיזבאללה, הם רוצים להפוך אותה לאזור שיגור של טילים נגדנו וחדירות נגדנו.

הם עושים את זה כמובן בסוריה. אנחנו נאבקים בכל החזיתות האלה ולמעשה, אנחנו מובילים קו מאוד עקבי ומאוד שיטתי – לפעול בכל החזיתות האלה ומעל לכל דבר אחר – למנוע מהאויב הראשי שלנו, שבלעדיו הכל קורס, להתבסס צבאית באזורנו ולמנוע ממנו להשיג ‘נשק גרעיני’ שישנה כאן לחלוטין את המאזן – לא רק את מה שקרוי הלא-קונבנציונלי, אלא גם את המאזן הקונבנציונלי.

אם לאויבים שלנו יהיו רקטות שמגובות גם בפצצות אטום שמכוונת אלינו, האיום הרגיל שלהם, יהיה פי מאה עלינו.

ראש הממשלה מר נתניהו ושר החינוך הרב פרץ עם תלמידי כיתה א' בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה | צילום: חיים צח, לעמ
ראש הממשלה ושר החינוך עם תלמידי כיתה א

אנחנו הולמים בטרור ביהודה ושומרון. השבכ, מסכל כ-500 פיגועים בשנה, זה כמעט שניים ביום. אנחנו מסכלים את זה שם משום שאנחנו נמצאים כאן. אנחנו לא עושים רק מרדף חם, אנחנו מנקשים את העשב כל הזמן. אנחנו עושים מעצרים, ומעת לעת קורות לנו טרגדיות, כמו שקרתה עכשיו.

אי אפשר לעצור את כולם – אבל בסוף מגיעים לכולם. בשנים האחרונות מצאנו את כל הרוצחים, ואם לא, אז היו כאן מאות פיגועים שהיו מצליחים.

אנחנו מתמודדים עם איסלאם קיצוני שמונהג על ידי גורמים שונים, אבל בסופו של דבר האיום הגדול ביותר על הקיום שלנו בא מאיראן. אנחנו הובלנו במשך שנים ארוכות מאבק עיקש וכמעט בודד.

ואני שמח שהנשיא טראמפ, החליט לאמץ את הקו הנוקשה ויצא מההסכם הגרוע הזה. ארצות הברית כמובן תומכת במאמצים שאנחנו עושים בסוריה ובמרחב כדי להילחם באלה שחרטו על דגלם את השמדתנו.

ראש הממשלה מר נתניהו עם תלמיד כיתה א' בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה | צילום: חיים צח, לעמ
שלום כיתה א
וכאן הנקודה העיקרית – אתה יכול לנהל משא ומתן עם אויב שהחליט להפסיק להיות אויב. תמיד אומרים לנו ‘שלום עושים עם אויב’.
שלום עושים עם אויב שהחליט שהוא מפסיק להיות אויב. אבל אויב שממשיך להילחם בך, מכריז בגלוי שהוא רוצה להשמיד אותך, אויב שרוצה להשמידך – יש לך רק דרך אחת לטפל בו – הקם להורגך השכם להורגו, והשכם למנוע ממנו נשק שובר שוויון. זה מה שאנחנו עושים. זה מאמץ מתמשך.
במאמץ הזה כל אבידה קורעת לב ומחריבה משפחה, מי כמוני יכול להעיד על זה.
 ראש הממשלה מר נתניהו ושר החינוך פרץ עם תלמידים בטקסי פתיחת שנת הלימודים בישוב אֶלְקָנָה | צילום: חיים צח, לעמ
נתניהו ופרץ עם תלמידים באֶלְקָנָה
באופן יחסי, בשנים שאנחנו מובילים את מדינת ישראל, אנחנו רואים שמספר האבדות שלנו הן האזרחיות והן הצבאיות נמוך יחסית, כולל בעוטף עזה שלצערי נהרגו חייל אחד וכמה אזרחים.
בחמש השנים האחרונות זה המספר הקטן ביותר מאז מלחמת ששת הימים. זה בא כתוצאה מהנכונות שלנו להילחם. אני לא שש להילחם, כי אני יודע איזה מחיר אנחנו משלמים בטובי בנינו ולעתים גם בנותינו, אבל כשהדבר מחייב – אינני נרתע, מזה.
אני מבהיר לאויבנו ובראש ובראשונה לאיראן – הבא לכלותנו שם עצמו בסכנה דומה“. סיכם ראש הממשלה מר נתניהו.אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן