בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בעולם ירוק נעים מסחר | תעשייה

נשיא לשכות המסחר, נעתר ל-ICC למאבק בהתחממות הגלובלית

נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, עורך דין אוריאל לין; "שינויי האקלים מאיימים על אספקת המזון והמים שלנו, מובילים להרס תשתיות ומהווים אתגר משמעותי ליכולתנו לשגשג בכוכב הלכת שלנו. ההערכות המדעיות המקובלות ביותר, מאשרות, כי הפחתת שינויי האקלים הנגרמים על ידי בני האדם, הם דרך הפעולה הנכונה והאחראית ביותר".
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, ברקע: ההתחממות הגלובלית | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אוריאל לין

נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, עורך דין אוריאל לין, חתם השבוע על ההצהרה המשותפת לקואליציית לשכות המסחר לנושא האקלים. לדבריו; "המגזר העסקי בישראל שותף לדאגה העולמית מפני תופעת התחממות כדור הארץ והשלכותיה על הטבע, החברה והכלכלה, בראיית טובתם של הדורות הבאים".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לשכת המסחר הבינלאומית (באנגלית; International Chamber of Commerce, בצרפתית; Chambre de commerce internationale, ראשי תיבות: ICC) היא ארגון בינלאומי שנועד לקידום עסקים, השקעות וסחר בינלאומי על ידי הורדת חסמים למעבר חופשי של הון, סחורות ושירותים בין מדינות.

על פי ויקיפדיה, הגוף נוסד ב-1919, מקום מושבו בפריז והוא מהווה ארגון גג עולמי ללשכות מסחר לאומיותישראל; איגוד לשכות המסחר).

הארגון פועל בשיתוף פעולה עם האום ועם ארגון הסחר העולמי. סיסמת הגוף; "World Peace Through World Trade" ("שלום עולמי דרך מסחר עולמי") נטבע על ידי תומאס ווטסון, שהיה נשיאו.

אחד מהגופים המרכזיים בלשכה הוא המוסד הבינלאומי לבוררות, לבירור עתירות בסכסוכים עסקיים בינלאומיים.

ICC – לשכת המסחר הבינלאומית, יזמה את "Chambers Climate Coalition" למעלה מ- 500 לשכות מסחר ברחבי העולם, הצטרפו ליוזמה, שנעשתה לבקשת מזכל האומות המאוחדות מר אנטוניו גוטרס, לקראת פסגת האקלים של האו"ם שתתקיים בספטמבר הקרוב, כדי להבטיח מעורבות עסקית חזקה.

נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין לין, שחתם השבוע על ההצהרה המשותפת לקואליציית לשכות המסחר לנושא האקלים.

לדבריו; "שינויי האקלים מאיימים על אספקת המזון והמים שלנו, מובילים להרס תשתיות ומהווים אתגר משמעותי ליכולתנו לשגשג בכוכב הלכת שלנו.

ההערכות המדעיות המקובלות ביותר, מאשרות, כי הפחתת שינויי האקלים הנגרמים על ידי בני האדם, הם דרך הפעולה הנכונה והאחראית ביותר".

נשיא לשכות המסחר; "ההסבה למוצרי צריכה המפחיתים את פליטת גזי החממה, חיוניים בהחלט וצריכים להיעשות באופן מושכל…"

עוד בטרם נודע על משבר שריפות הענק ב'יערות האמזונס' בברזיל, מנהיגי לשכות מסחר הבינלאומיות, יזמו את ההצהרה המשותפת לנושא האקלים, המתחייבת;

  • לתמוך בפעולות אקלימיות באמצעות הרשתות העסקיות של לשכות המסחר, ובמדיניות שנועדה להגביל את עליית הטמפרטורה הממוצעת העולמית ל- 1.5 מעלות צלסיוס.
  • לתמוך במטרה להשיג פליטות אפס עד שנת 2050.
  • במסגרת המגמה הרווחת לפעול להפחתת שינויי האקלים וקיום הדרכות בנושא, במסגרת שירותי לשכות המסחר.
  • לעבוד עם גורמים ציבוריים ופרטיים על מנת לתמוך בפתרונות אקלים יעילים, כחלק משינוי טרנספורמטיבי עבור התושבים וכדור הארץ.
  • להפחית את "אפקט החממה" בתוך פעילויות הלשכות ללא דיחוי.

גם איגוד לשכות המסחר של ישראל, נרתם לקחת חלק בפעילות להפחתת גזי החממה ולנקיטת אמצעי מדיניות, הסברה, תקצוב או רגולציה שיסייעו להפחתת טביעת הרגל האקולוגית ולהפחתת פליטת החממה בישראל.

"עיקר פליטת גזי החממה, מתבצע בשל שימוש במוצרים עתירי צריכת אנרגיה לרבות, כלי רכב ומוצרי חשמל לחימום, הסקה, מיזוג, קירור או תאורה.

אנו דוגלים בהקפדה על עמידת המוצרים המיוצרים והמיובאים לישראל בתקינה הבינל המתקדמת ביותר וזאת גם מדיניות ממשלות ישראל בעשורים האחרונים".

"התקדמות התקינה במוצרים עתירי צריכת חשמל, כגון; מזגנים, יבוא כלי רכב התואמים לתקני הפליטה הבינל המתקדמים ביותר, מיסוי דיפרנציאלי של רכב ופעילויות נוספות, כגון; מעבר לשימוש בגזי מזגנים ידידותיים יותר לסביבה, כבר תרמו להפחתה ניכרת בפליטת גזי החממה בישראל ולהפחתת הפליטה של מזהמים רעילים שונים.

בנוסף, סייעו להקטנת הוצאות המשק על צריכת אנרגיה ומיתון הגידול בביקוש לחשמל ולהקמת תחנות כוח חדשות בישראל (שנועדו בעיקר למתן מענה בשעות שיאי הביקוש לחשמל לצורכי מיזוג אוויר)".

עורך דין לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, הוסיף, כי; "צעדי המדיניות להפחתת גזי החממה וההסבה למוצרי צריכה המפחיתים את פליטת גזי החממה, חיוניים בהחלט וצריכים להיעשות באופן מושכל, הלוקח בחשבון גם שיקולים חברתיים, כלכליים ואסטרטגיים".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן