ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

בעולם ירוק נעים מסחר | תעשייה

נשיא לשכות המסחר, נעתר ל-ICC למאבק בהתחממות הגלובלית

נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, עורך דין אוריאל לין; "שינויי האקלים מאיימים על אספקת המזון והמים שלנו, מובילים להרס תשתיות ומהווים אתגר משמעותי ליכולתנו לשגשג בכוכב הלכת שלנו. ההערכות המדעיות המקובלות ביותר, מאשרות, כי הפחתת שינויי האקלים הנגרמים על ידי בני האדם, הם דרך הפעולה הנכונה והאחראית ביותר".
עורך דין אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, ברקע: ההתחממות הגלובלית | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אוריאל לין

נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, עורך דין אוריאל לין, חתם השבוע על ההצהרה המשותפת לקואליציית לשכות המסחר לנושא האקלים. לדבריו; “המגזר העסקי בישראל שותף לדאגה העולמית מפני תופעת התחממות כדור הארץ והשלכותיה על הטבע, החברה והכלכלה, בראיית טובתם של הדורות הבאים”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לשכת המסחר הבינלאומית (באנגלית; International Chamber of Commerce, בצרפתית; Chambre de commerce internationale, ראשי תיבות: ICC) היא ארגון בינלאומי שנועד לקידום עסקים, השקעות וסחר בינלאומי על ידי הורדת חסמים למעבר חופשי של הון, סחורות ושירותים בין מדינות.

על פי ויקיפדיה, הגוף נוסד ב-1919, מקום מושבו בפריז והוא מהווה ארגון גג עולמי ללשכות מסחר לאומיותישראל; איגוד לשכות המסחר).

הארגון פועל בשיתוף פעולה עם האום ועם ארגון הסחר העולמי. סיסמת הגוף; “World Peace Through World Trade” (“שלום עולמי דרך מסחר עולמי“) נטבע על ידי תומאס ווטסון, שהיה נשיאו.

אחד מהגופים המרכזיים בלשכה הוא המוסד הבינלאומי לבוררות, לבירור עתירות בסכסוכים עסקיים בינלאומיים.

ICC – לשכת המסחר הבינלאומית, יזמה את “Chambers Climate Coalition” למעלה מ- 500 לשכות מסחר ברחבי העולם, הצטרפו ליוזמה, שנעשתה לבקשת מזכל האומות המאוחדות מר אנטוניו גוטרס, לקראת פסגת האקלים של האו”ם שתתקיים בספטמבר הקרוב, כדי להבטיח מעורבות עסקית חזקה.

נשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין לין, שחתם השבוע על ההצהרה המשותפת לקואליציית לשכות המסחר לנושא האקלים.

לדבריו; “שינויי האקלים מאיימים על אספקת המזון והמים שלנו, מובילים להרס תשתיות ומהווים אתגר משמעותי ליכולתנו לשגשג בכוכב הלכת שלנו.

ההערכות המדעיות המקובלות ביותר, מאשרות, כי הפחתת שינויי האקלים הנגרמים על ידי בני האדם, הם דרך הפעולה הנכונה והאחראית ביותר”.

נשיא לשכות המסחר; “ההסבה למוצרי צריכה המפחיתים את פליטת גזי החממה, חיוניים בהחלט וצריכים להיעשות באופן מושכל…”

עוד בטרם נודע על משבר שריפות הענק ב’יערות האמזונס‘ בברזיל, מנהיגי לשכות מסחר הבינלאומיות, יזמו את ההצהרה המשותפת לנושא האקלים, המתחייבת;

  • לתמוך בפעולות אקלימיות באמצעות הרשתות העסקיות של לשכות המסחר, ובמדיניות שנועדה להגביל את עליית הטמפרטורה הממוצעת העולמית ל- 1.5 מעלות צלסיוס.
  • לתמוך במטרה להשיג פליטות אפס עד שנת 2050.
  • במסגרת המגמה הרווחת לפעול להפחתת שינויי האקלים וקיום הדרכות בנושא, במסגרת שירותי לשכות המסחר.
  • לעבוד עם גורמים ציבוריים ופרטיים על מנת לתמוך בפתרונות אקלים יעילים, כחלק משינוי טרנספורמטיבי עבור התושבים וכדור הארץ.
  • להפחית את “אפקט החממה” בתוך פעילויות הלשכות ללא דיחוי.

גם איגוד לשכות המסחר של ישראל, נרתם לקחת חלק בפעילות להפחתת גזי החממה ולנקיטת אמצעי מדיניות, הסברה, תקצוב או רגולציה שיסייעו להפחתת טביעת הרגל האקולוגית ולהפחתת פליטת החממה בישראל.

“עיקר פליטת גזי החממה, מתבצע בשל שימוש במוצרים עתירי צריכת אנרגיה לרבות, כלי רכב ומוצרי חשמל לחימום, הסקה, מיזוג, קירור או תאורה.

אנו דוגלים בהקפדה על עמידת המוצרים המיוצרים והמיובאים לישראל בתקינה הבינל המתקדמת ביותר וזאת גם מדיניות ממשלות ישראל בעשורים האחרונים”.

“התקדמות התקינה במוצרים עתירי צריכת חשמל, כגון; מזגנים, יבוא כלי רכב התואמים לתקני הפליטה הבינל המתקדמים ביותר, מיסוי דיפרנציאלי של רכב ופעילויות נוספות, כגון; מעבר לשימוש בגזי מזגנים ידידותיים יותר לסביבה, כבר תרמו להפחתה ניכרת בפליטת גזי החממה בישראל ולהפחתת הפליטה של מזהמים רעילים שונים.

בנוסף, סייעו להקטנת הוצאות המשק על צריכת אנרגיה ומיתון הגידול בביקוש לחשמל ולהקמת תחנות כוח חדשות בישראל (שנועדו בעיקר למתן מענה בשעות שיאי הביקוש לחשמל לצורכי מיזוג אוויר)”.

עורך דין לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, הוסיף, כי; “צעדי המדיניות להפחתת גזי החממה וההסבה למוצרי צריכה המפחיתים את פליטת גזי החממה, חיוניים בהחלט וצריכים להיעשות באופן מושכל, הלוקח בחשבון גם שיקולים חברתיים, כלכליים ואסטרטגיים”.
דילוג לתוכן