אוניברסיטה | מכללה בעולם חינוך חיפה מלחמת חרבות ברזל

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רובין: החלטת אוני’ אוסלו – חרם אקדמי

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רובין; "אני משוכנע שכך יקרה, גם במקרה הזה ואני קורא לחברי הדירקטוריון לחזור בהם - לטובתם - מההחלטה ההזויה שלהם. אוניברסיטת חיפה היא דוגמא ומופת לחיים משותפים של יהודים וערבים, בני כל הדתות וכל המגזרים. ייתכן וזו הסיבה לחשש הגדול של קברניטי האוניברסיטה לשלוח לכאן סטודנטים צעירים, כשיגיעו לכאן, הם יגלו חיים משותפים, של יהודים ו-ערבים חיים יחדיו, לומדים יחדיו, חוקרים יחדיו.
0
0
פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה ברקע: הבניין הראשי של אוניברסיטת אוסלו, נורבגיה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ רון רובין

“ההחלטה של אוניברסיטת אוסלו Oslo Metropolitan University, להפסיק את התוכנית לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת חיפה היא לא אחרת מהחלטה על חרם אקדמי ואנחנו מגנים אותה בתוקף…” כך הגיב היום (יום רביעי, ה’ אדר א תשפ”ד) פרופ’ רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

החלטת ‘אוניברסיטת אוסלו מטרופוליטן‘ להפסיק את התוכנית לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטת חיפה, על רקע ‘מלחמת חרבות ברזל‘ קוממה את פרופ’ רובין; “מוסדות אקדמיים שבוחרים להחרים ולבטל מוסדות אחרים, שמערבים פוליטיקה ומדע, חוטאים ל’אמת האקדמית‘ ויגרמו בסופו של דבר לפגיעה בעצמם.

אוניברסיטת אוסלו נורווגית; Universitetet i Oslo) היא האוניברסיטה העתיקה ביותר, הגדולה והיוקרתית מבין האוניברסיטאות בנורווגיה, השוכנת בעיר הבירה אוסלו. האוניברסיטה חברה בגילדת אוניברסיטאות אירופאיות עתירות מחקר.

אוניברסיטת אוסלו מתמחה במגוון רחב של לימודים, כולל; תחומי הנדסה, מדעי החברה, מידע טכנולוגי ועוד והנחשבת לאחת מהמוסדות האקדמיים המובילים בנורבגיה ובעולם.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין, לא נרגע ומוסיף, כי; “אני משוכנע שכך יקרה, גם במקרה הזה ואני קורא לחברי הדירקטוריון לחזור בהם – לטובתם – מההחלטה ההזויה שלהם.

אוניברסיטת חיפה היא דוגמא ומופת לחיים משותפים של יהודים ו-ערבים, בני כל הדתות וכל המגזרים, במדינת ישראל.

ייתכן וזו הסיבה לחשש הגדול של קברניטי האוניברסיטה לשלוח לכאן סטודנטים צעירים. שמא כשיגיעו לכאן, הם יגלו חיים משותפים, של יהודים ו-ערבים חיים יחדיו, לומדים יחדיו, חוקרים יחדיו.

רחוק כל כך משקרי ה”אפרטהייד” שיכולים לומר רק מי שלא מכיר ויודע מיהי אוניברסיטת חיפה ומיהי מדינת ישראל“.

מטעם הסברה ויחסי ציבור של אוניברסיטת חיפה מסרו אילן יבלברג ו-איתי שיינר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; עוד אמר פרופ’ רון רובין; “אולי הם חוששים שהלימודים של הסטודנטים והסטודנטיות כאן אצלנו ייפתחו אצלם עמדה מורכבת יותר למציאות, אולי אפילו סימפתיה או אמפתיה גם לסיפור הישראלי…

אנחנו באוניברסיטת חיפה, נמשיך ליצור את הסיפור הישראלי ונמשיך להושיט יד למוסדות אקדמיים ברחבי העולם – לפחות לאלה ששמים את ערכי האמת והמדע בראש מעיניהן”. סיכם נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן