ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

חדשות עיתונות | תקשורת המונים

נשיאת מועצת העיתונות, דורנר: דברי נתניהו, מאד מדאיגים אותי

נשיאת מועצת העיתונות, כב' השופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר: "דבריו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, מסכנים לא רק את חופש העיתונות, אלא מהווים איום על עיתונאים... אני חייבת לציין, כי דבריו של ראש הממשלה, אכזבו אותי. אני אוהבת את מדינת ישראל. היא מהווה פלא בשבילי".
0
0
כב' השופטת בדימוס הגב' דליה דורנר נשיאת מועצת העיתונות, ברקע: ראש הממשלה מר בנימין נתניהו עם אצבע מאשימה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דליה דורנר | בנימין נתניהו

נשיאת מועצת העיתונות, כב’ השופטת בדימוס הגב’ דליה דורנר, מתחה ביקורת על ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בעקבות קריאתו להחרים את ‘שידורי קשת 12’ בהמשך לפרסומים האחרונים והציטוטים מכתבי האישום נגדו וכן בשל דבריו נגד העיתונאים, שלדבריה, עלולים לפגוע בחופש העיתונות ומהווים סכנה פיזית לעיתונאים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בראיון הערב עם העיתונאית ליאת רגב בתכנית “מעבירים לראשון” (בשידורי התאגיד ‘כאן ב’), אמרה נשיאת מועצת העיתונות, בין היתר; “הדברים של ראש הממשלה מאד מדאיגים אותי.

ההשפעה של דבריו, בשל תפקידו הבכיר כאיש ציבור, הינה מכרעת ועלולה לפגוע ב‘חופש העיתונות’. הייתי מצפה מאדם שממלא תפקיד כל כך חשוב להבין את הסכנה החמורה הטמונה בדבריו.

דבריו מסכנים לא רק את חופש העיתונות, אלא מהווים איום על העיתונאים ועלולים להביא לתגובות פיזיות כנגדם”, אמרה כב’ השופטת בדימוס דורנר.

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בתשובה לשאלתה של רגב, הוסיפה השופטת דורנר ואמרה; “מר נתניהו, נושא בתפקיד מרכזי במדינה. דבריו אינם של עוד של אדם מן הישוב.

ככל שמעמדו של הפוליטיקאי בכיר יותר, יש לדבריו משקל גבוה יותר. דבריו מהווים סכנה ופגיעה בדמוקרטיה ובחופש העיתונות, כמו גם פגיעה בשומרי סף אחרים”.

“אני חייבת לציין, כי דבריו של ראש הממשלה, אכזבו אותי. אני אוהבת את מדינת ישראל. היא מהווה פלא בשבילי.

אני מאד רוצה שנשמור עליה מכל משמר ושכל אחד ימלא את תפקידו. אני מוטרדת אבל יחד עם זאת, חייבת להיות אופטימית“. סיכמה נשיאת מועצת העיתונות, כב’ השופטת בדימוס הגב’ דליה דורנר.

מועצת העיתונות בישראל היא גוף וולונטרי, שהוקם בשנת 1963 במשותף על ידי העיתונות (הכוללת מוצאים לאור, עורכים ועיתונאים) ונציגי ציבור – כמו גופים מקבילים בעולם.

בחודש מאי, 2011, נרשמה המועצה כעמותההמועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית וטובה, ובמסגרת זו היא קובעת את כללי האתיקה, החלים על כלי התקשורת ואוכפת את הכללים האלה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן