מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל נגישות כאן ישראל

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: לעלות הקצבאות

עמדת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בנוגע לקצבאות הנכות בישראל; על מנת לאפשר לאוכלוסייה זו לחיות את חייהם בכבוד ולא להיקלע למעגל העוני, הנציבות סבורה שיש להגדיל את הקצבה באופן משמעותי, לבצע רפורמה במבנה הקצבאות שתסיר חסמים ליציאה לעבודה ולהקצות משאבים משמעותיים להרחבת הקריטריונים לדיור ציבורי והגדלת הסיוע בשכר דירה.
0
0
נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מר אברמי טורם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מר אברמי טורם: להעלות קצבאות הנכות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (משרד המשפטים) בראשות נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מר אברמי טורם, פרסמה שלשום (שלישי, י”ט בסיון התשע”ז) נייר עמדה של הנוגע ל’גובה קצבאות הנכות’ בישראל, שהוגש לאחרונה לצוות בראשות פרופ’ אבי שמחון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנייר עמדה שגובש בנציבות, מדגיש ומצייין, מר טורם; “אנו סבורים, כי יש להעלות את הקצבה באופן משמעותי, לבצע רפורמה במבנה הקצבאות כולל תיקון של “חוק לרון” ולהקצות משאבים משמעותיים להרחבת הקריטריונים ל‘דיור ציבורי’ והגדלת הסיוע בשכר דירה“.

מנייר עמדה שגובש בנציבות, מדגיש, מר טורם, כי מאות אלפי ‘אנשים עם מוגבלות’ בגילאי העבודה, נשענים על ‘קצבת הנכות’כמקור הכנסה עיקרי.

על מנת לאפשר לאוכלוסייה זו לחיות את חייהם בכבוד ולא להיקלע למעגל העוני, הנציבות סבורה שיש להגדיל את הקצבה באופן משמעותי, לבצע ‘רפורמה במבנה הקצבאות‘ שתסיר חסמים ליציאה לעבודה ולהקצות משאבים משמעותיים להרחבת הקריטריונים ל‘דיור ציבורי’ והגדלת הסיוע בשכר דירה.

 מר טורם: קיימת חשיבות רבה בהקצאת התקציב להגדלה משמעותית של הקצבה עצמה

הנציבות, מדגישה, כי הואיל וקצבאות הנכות לא עודכנו בצורה מהותית במשך שנים רבות ונשחקו, קיימת חשיבות רבה בהקצאת התקציב להגדלה משמעותית של הקצבה עצמה על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות לחיות את חייהם בצורה מכובדת ועצמאית.

בנייר העמדה שגובש בנציבות, מדגיש, מר טורם; “חשוב לציין, כי אנו סבורים שכל הסכום שהוקצה לעניין יועבר אל האנשים הזקוקים לכך והסובלים יום-יום מעוני ומחוסר יכולת לממן את צורכי היום יום”.

מר אברמי טורם פנה לוועדת בראשות פרופ’ אבי שמחון, וכתב בין היתר, כי; “נשמח לדון בכך עם הצוות על מנת לגבש את ההצעה הטובה ביותר בשלב זה, כך שתסייע למי שנדרש לצאת ממעגל העוני, לצמצם את אי השוויון ולמגר פערים.

בכל מקרה, חשוב לראות כיצד תוספת זו מחולקת באופן הוגן וראוי לכלל הקבוצות של אנשים עם מוגבלות שיש צורך לתקן את מצבם”. סיכם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות משרד המשפטים, מר אברמי טורם.

 אל עמדת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בנוגע לקבצאות הנכות בישראל יוני 2017.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן