ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

בעולם חדשות כאן ישראל ירושלים

נפתח הכנס השנתי של שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF)

25 שרים וחברי פרלמנט מהעולם, יפתחו היום (א'-ג', 8-10.12.2019 מלון וולדורף אסטוריה, ירושלים) את כנס שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) ◄ השרים וחברי פרלמנט מהעולם,יפגשו עם רוהמ' מר בנימין נתניהו, שגריר ארה"ב בישראל דיויד פרידמן ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, ראש המועצה האזורית שומרון מר יוסי דגן ◄ יחתמו על הצהרה הקוראת לפעול נגד החלטת ביהמ"ש של האיחוד האירופאי לסמן מוצרים יהודיים שהיא החלטה אנטישמית 25 שרים וחברי פרלמנט מהעולם.
ג'וש ריינשטיין נשיא שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) ג'וש ריינשטיין | ברקע: ירושלים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ג’וש ריינשטיין

25 חברי פרלמנט מרחבי העולם, ביניהם שר חוץ של ונצואלה, שר החוץ לשעבר של קרואטיה, שר הפנים של אסטוניה,שר הביטחון היוצא של רומניה, נשיא גוואטמלה הנבחר, יושב ראש ועדת חוץ ובטחון של מקדוניה ועוד, פתחו היום (ראשון,י’ בכסלו התש”פ) את הכנס השביעי השנתי של ‘שדולת הפרלמנטרים למען ישראל’ (Israel Allies Foundation) שיתקיים בימים; א-ג, 8-10.12.19 במלון וולדורף אסטוריה בירושלים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

חברי הפרלמנט, הינם חלק מהשדולה הבינלאומית ומכהנים כראשי השדולות למען ישראל בפרלמנט במדינתם ומקדמים אג’נדה וחקיקה פרו-ישראלית.

השדולה שמה לה למטרה להיאבק בחקיקה אנטישמית, אנטי ציונות ובדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל ברחבי עולם.

השנה, הכנס יתמקד במלחמה נגד החלטת בית המשפט של האיחוד האירופאי לדרוש סימון של מוצרים יהודים שיוצרו ברמת הגולן, מזרח ירושלים ויהודה ושומרון.

חברי המשלחת ייפגשו עם גורמים מובילים במערכת הפוליטית בישראל וביניהם: ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, חברי הכנסת; בני גנץ, גדעון סער, יאיר לפיד, שגריר ארהב בישראל מר דייויד פרידמן, ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, ראש המועצה האזורית שומרון מר יוסי דגן ועוד.

נשיא שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, הנחשב כאחד מ”50 היהודים המשפיעים ביותר בעולם” על ידי ה’ג’רוזלם פוסט‘ מר ג’וש ריינשטיין, ציין; “כנס שדולת הפרלמנטרים, יעסוק השנה בהכנת יושבי הראש מכל רחבי תבל  במלחמה נגד התגברות ה- BDS.

מר ריינשטיין; “לא נאפשר במאה ה21, קריאה לחרם על מוצרים יהודים. קריאה כזו, היא אנטישמית לכל דבר”.

נתמקד במלחמה בהחלטת בית המשפט של האיחוד האירופאי שהינה חקיקה אנטישמית ונעמוד נגד ההחלטה  המזעזעת המפלה מוצרים יהודים שיוצרו בעיר ירושלים, בגולן וביהודה שומרון“.

מר ריינשטיין, הוסיף וציין; “לא נאפשר במאה ה21, קריאה לחרם על מוצרים יהודים. קריאה כזו, היא אנטישמית לכל דבר”.

מפגש עם חבר כנסת מיקי זוהר וראש המועצה האזורית שומרון מר יוסי דגן וחתימה על עצומה נגד החלטת ביהמש של האיחוד האירופי ל‘סימון מוצרים יהודים‘.

היום, (ראשון 8/12/19) סיירו חברי הפרלמנט בשומרון בשיתוף המועצה האזורית שומרון. בין היתר ביקרו במפעל TwitoPlast (טויטופלסט) שבאזור התעשייה ברקן, שם נפגשו עם משפחות הנרצחים מהפיגוע בברקן לפני למעלה משנה (משפחתה של קים לבנגרונד-יחזקאל ומשפחתו של זיו חג’בי), המשפחות ביקשו מחברי המשלחת לפעול למניעת המימון של האיחוד האירופאי למחבלים.

חברי המשלחת נפגשו גם עם השר לביטחון הפנים חבר כנסת גלעד ארדן וראש מועצה האזורית שומרון מר יוסי דגן ויחתמו על עצומה שלא יתנו יד לסימון מוצרים יהודיים בארצותיהם.

בהמשך יבקרו ביקב כביר, שם יפגשו עם לאה ושמחה גולדין ויסיימו ב’יקב פסגות‘ שם יפגשו עם ניצול שואה שיספר על הרגשתו לאחר ששמע על החלטת בית המשפט של האיחוד האירופאי לסמן מוצרים יהודים.

בצהרים (13:30-14:45) תתקיים ארוחת צהריים ביקב כביר בהשתתפות לאה ושמחה גולדין הוריו של החייל החטוף הדר גולדין.

בערב תערך ארוחת ערב (19:15) במרכז המבקרים של יקב פסגות, מפגש עם ניצול שואה מרדכי ירושלמי על ההחלטה לסמן מוצרים יהודים.

השנה, יגיע לראשונה, לאחר פתיחת השגרירות בירושלים, נשיא גוואטמלה הנבחר אלחנדרו גיאמטי (Alejandro Giammattei) שיכנס לתפקידו בראשית החודש הבא; 1/1/2020.

בין חברי הפרלמנט הבולטים שיגיעו לכנס השנה;

  • שר החוץ של וונצואלה, חבר הקונגרס מר חוליו בורחס (Julio Borges)
  • שר החוץ לשעבר וחבר הפרלמנט בקרואטיה מר דאבו שטייר (DavoStier),
  • שר הביטחון היוצא של רומניה (עד לפני כחודש) וחבר הפרלמנט הרומני מר גבריאל לס (Gabriel Les),
  • שר הפנים של אסטוניה הגב’ רינה סולמן (Riina Solman)
  • יושב ראש ועדת חוץ ובטחון של מקדוניה מר ולדימיר גיורצ’ב (VladamirGjorchev)
  • חבר הפרלמנט מהולנד מר ג’ו לוורנון שיצא הראשון נגד ההחלטה על סימון מוצרים יהודים
  • חבר הפרלמנט בדרום קרוליינה מר אלן קלמונס (Alan Clemons), מקורב מאד לנשיא טראמפ, מי שלמעשה הוביל את החקיקה נגד ה-BDS במדינתו ומייק פומפאו, הכריז על ההכרה ביהודה ושומרון בהתאם לדבריו של קלמונס.
  • חבר הפרלמנט של האיחוד הארופי מר ברט-יאןרויסן מהולנד (Jan Ruissen),
  • חבר הפרלמנט בבריטניה מר דארןמילאר (Darren Millar), נזכיר שב-12/12 מתקיימות בחירות בבריטניה והוא מתמודד בבחירות בוולס.
  • ולדו וולף (Waldo Wolff) נשיא המועצה הבינלאומית של הפרלמנטים היהודים (the International Council of Jewish Parliamentaries (ICJP.

בנוסף, ישתתפו בכנס, חברי פרלמנט נוספים מ; איטליה, פינלנד, שוודיה, רומניה, גואטמלה, קולומביה, סלובקיה, דרום אפריקה, סיירה לאון, זמביה, פורטו ריקו, ליטא ועוד

 שדולת הפרלמנטרים

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation) היא ארגון גג המאגד את פעילותן של 40 שדולות פרו-ישראליות הפועלות בבתי הקונגרס האמריקאיים בפרלמט האירופי ובפרלמנטים נוספים ברחבי העולם.

השדולות פועלות למטרות קידום ושיתוף תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב.

השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם “שדולת אוהבי ישראל“.

כנס שדולת הפרלמנטרים מתקיים בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי, השגרירות הנוצרית ו-Bridges for Peace וכאמור השנה, יתכנסו בפעם השישית בירושלים. אל אתר הארגון.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן