חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות חיפה לב וכלי דם מופעים

ניק מילר, גיטריסט סטלה מאריס עם פבלו רוזנברג על הבמה ב’רמבם’

9 ירחים אחרי שהתמוטט בהופעה, הגיטריסט ניק מילר, מלהקת "סטלה מאריס" הוא מתאחד עם פבלו רוזנברג על הבמה כמחווה לצוותים הרפואיים של הקריה הרפואית לבריאות האדם 'רמבם'; "אני רוצה להודות לכולם", אמר מילר בהתרגשות על הבמה, "בזכותכם אני חי".
0
0

הגיטריסט ניק מילר, תשעה ירחים, אחרי שהתמוטט על במת “זאפה חיפה”, מהגיטריסטים הכי גדולים בישראל ממייסדי להקת “סטלה מאריס”, עלה אמש (רביעי, ד’ בשבט התש”פ) על במה מול אולם מלא רופאים ואחיות ב’בית החולים רמבם’ והשלים את אותה ההופעה כמחווה לצוותים הרפואיים שהצילו את חייו ב’קריה הרפואית לבריאות האדם’ אל הגיטריסט מילר, הצטרף שותפו ללהקה המיתולוגית, הסולן פבלו רוזנברג שהודה לבאים היושבים באולם; “החזרתם לי את ניק…”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ניק מילר, גיטריסט להקת סטלה מאריס עם פבלו רוזנברג על הבמה בבית חולים 'רמבם' | צילום: פיוטר פליטר, הקריה הרפואית רמבם | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ניק מילר עם פבלו רוזנברג

כאמור, במהלך ההופעה אירעה הדרמה הרפואית כשמילר, לקה בליבו והתמוטט. ‘פארמדיק מדא‘ שהיה באולם, הציל את חייו כשביצע בו החייאה באמצעות שוק חשמלי והוא פונה בדחיפות ל”רמבם” להמשך טיפול.

במשך מספר שבועות טופל מילר ביחידה לטיפול נמרץ לבבי ומחלקת ניתוחי לב ברמבם, בסופם התאושש ושוחרר אל ביתו כשהוא חש בטוב.

אמש (ד‘), הוא עלה על במת אולם ספנסר במסגרת ‘כנס ניתוחי לב השנתי של רמבם “עבר, הווה ועתיד” ה-12’ וניגן את השיר; “נר על החלון” אותו הלחין אל מול צוותי בית החולים, ביניהם צוותים רפואיים וסיעודיים של ביהח ונציגי מדא שחברו יחד להצלת חייו; “אני רוצה להודות לכולם”, אמר מילר בהתרגשות על הבמה; “בזכותכם אני חי“.

ההופעה הקצרה של הצמד, זכתה לתשואות סוערות באולם הכנסים, שרגיל להכיל תכנים קצת יותר פורמליים, ומשתתפי האירוע, אף הצטרפו אל השניים בשירה וריקוד.

ניק מילר הוא דוגמא נהדרת לטיפול מוצלח“, מסביר פרופ’ גיל בולוטין, מנהל מחלקת ניתוחי לב ברמבם, שבה טופל גיטריסט “סטלה מאריס” לאחר שהתמוטט; “בשנים האחרונות, אנחנו רואים יותר ויותר מטוּפלים שמגיעים לרמבם כשמגמת העלייה בכמות הניתוחים וסוגי הטיפולים היא ברורה”.

עלייה של כ-35% במספר ניתוחי הלב בקריה הרפואית רמבם בין 2009 ל-2019, כך עולה מנתונים שנאספו במחלקת ניתוחי לב במרכז הרפואי והוצגו אתמול בכנס.

עוד עולה, כי בין השנים; 2018 ל-2019, חלה עליה של כ-14% במספר הניתוחים שבוצעו בבית החולים רמבם.

עליה במספר המטוּפלים המופנים ל’רמבם’ מבתי חולים אחרים. 

בנוסף, הנתונים מצביעים, כי בשנה החולפת, נרשמה עליה במספר המטוּפלים המופנים ל’רמבם’ מבתי חולים אחרים. עוד דווח, כי במהלך 2019, ביצעו ב”רמבם727 ניתוחי לב, כאשר מרבית הפעולות (כ-420) בוצעו במטופלים בגילאי; 50-75.

יצוין, כי ‘מחלקת ניתוחי לב -רמבם’ היא הגדולה בצפון והשלישית בהיקף הניתוחים במדינת ישראל. הכנס השנתי של מחלקת ניתוחי לב ברמבם, נערך השנה, תחת הכותרת; “עושים היסטוריה בטיפול בחולי לב“.

מדוברות בית החולים רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם מסרה סגנית הדובר הגב’ דגנית קניג, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; במסגרת הכנס, סקרו המרצים השונים את התהליכים והתמורות שחלו בארץ ובעולם בתחום ניתוחי הלב.

וכן, דנו בסוגיות טיפוליות שונות ונתנו הצצה אל העתיד המצפה לרופאים ולמטופלים בכל הקשור לפעולות ניתוחיות, תרופות וטכנולוגיות רפואיות. בכנס, לקחו חלק מאות קרדיולוגים ורופאי משפחה מכל הארץ וביניהם מהשמות הבולטים בתחום.

מרצי הכנס הם רופאים בכירים, מנהלי מחלקות ומערכים מבתי החולים השונים בארץ, כאשר מרצה המפתח היה דר’ דני דביר, מנהל IVR, מכון הלב ב’מרכז הרפואי UW‘ שבסיאטל, ארצות הברית.

דר’ דביר, נחשב למומחה בעל שם עולמי והרצאתו עסקה בדיון שבין סוגי טיפול שונים ושימוש בטכנולוגיות בניתוחי לב. מרצה נוסף שנכלל באירועי הכנס ומשך תשומת לב רבה הוא הפודקאסטר רן לוי, מגיש הפודקאסט המצליח בישראל.

לוי, יזם, מהנדס, סופר ומרצה מרתק, יסקר את תהליכי מהפיכת הבינה המלאכותית ברפואה ובתחבורה.

‘כנס ניתוחי לב השנתי של רמבם “עבר, הווה ועתיד” ה-12’ כלל גם פאנל מומחים שיעבור בשאלה; מה ניתן ללמוד מההיסטוריה לטובת עתיד המטופלים ובו צפויים לקחת חלק קרדיולוגים בכירים מבתי חולים שונים בצפון ובמרכז הארץ.

את הפאנל הנחה פרופ’ רפי ביאר, לשעבר מנהל רמבם וקרדיולוג התערבותי בהכשרתו.

מילות שיר “נר על החלון”

מה אלחש לך
שתביטי זה אני עומד כאן על הסף
איך אגע בך שתרגישי
את גופי יום אחד נוסף
את הרוח המלטפת
לך אני שלחתי מן הים
היא תלחש לך ותיתן לך
עוד סימן שאני קיים
רק שימי נר על החלון
ונרקוד לאט את מחול הנשמות
שימי נר על החלון
והלב ישוב לפעום
הדמעות כבר זולגות בחלם
איך נמצא מקום להתחבא
כשגובה הנר בחדר
גם אני לאט לאט כבה
רק שימי נר על החלון
ונרקוד לאט את מחול הנשמות
שימי נר על החלון
והלב ישוב לפעום
זה כמו ליצור כדור של שלג
בעומק היד
רק נשארות טיפות של שקט
בעקבות הצעד בסוף של דרך
רק שימי נר על החלון
ונרקוד לאט את מחול הנשמות
שימי נר על החלון
והלב ישוב לפעום.

“והלב ישוב לפעום” צפו; ניק מילר ופבלו רוזנברג מתאחדים על הבמה ב-רמבם.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן