קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מאזני הצדק מחוז הצפון

נחנך בית הדין השרעי ה-9 ובכך הוקם מחוז שיפוטי שרעי חדש

שרת המשפטים, איילת שקד: "הממשלה הזאת פועלת למען כל המגזרים במדינת ישראל לרבות המגזר הערבי, הסיבה היא שאנחנו מאמינים בדו קיום. הובלנו להקמת בית הדין שרעי חדש (מרכז הגליל), הכפלנו את מספר הדיינים השרעיים ולראשונה בישראל מונתה קאד...".
שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד
שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד

בעיר סכנין, סַחְ'נִין (سخنين) שבמחוז הצפון בישראל, נערך באמצע השבוע (יום שלישי, ט"ז באייר התשע"ח) טקס חנוכת 'בית הדין השרעי' במעמד שרת המשפטים איילת שקד, מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור, נשיא בית הדין השרעיים, כב' הקאדי אלכים סמארה, ראש עיריית סכנין, מר מאזן גנאיים וחברי כנסת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פתיחת בית הדין השרעי החדש בסכנין, עיר הנמצאת בבקעת סכנין בצפון הגליל התחתון המרכזי (לב הגליל) דרומית לעיר כרמיאל וצפונית-מזרחית לעיר שפרעם, המהווה למעשה, הקמה של 'מחוז שיפוט שרעי' חדש – מחוז מרכז הגליל' שקם במטרה להנגיש את שירותי בתי הדין לציבור המוסלמי במחוז חדש זה.

עד כה נאלצו תושבי המחוז שבמרכז הגליל לפנות אל בית הדין השרעי בעיר עכו, שהיה  גם מרוחק וגם עמוס מאד. ב'הנהלת בתי הדין השרעיים' מצפים שפתיחת המחוז החדש תביא הן להנגשת השירותים לאוכלוסייה בצורה משופרת והן לקיצור וייעול ההליכים המשפטיים.

שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד, אמרה בדבריה, כי; "הממשלה הזאת פועלת למען כל המגזרים במדינת ישראל לרבות המגזר הערבי, הסיבה היא שאנחנו מאמינים בדו קיום".

 שרת המשפטים, איילת שקד; "הכפלנו את מספר הדיינים השרעיים…"

הובלנו להקמת בית הדין שרעי חדש, הכפלנו את מספר הדיינים השרעיים הוספה שרת המשפטים, חברת כנסת שקד וציינה, כי לראשונה במדינת ישראל, מונתה; 'קאד'".

דובר היחידות המקצועית של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; כידוע, קאדי (قَاضِي (قَاضٍ), תעתיק מדויק: קאצ'י) הוא שופט מוסלמי הפוסק לפי חוקי השריעה, מקבץ החוקים הדתיים של האסלאם. ברוב החברות המוסלמיות ה'קאדי' מוסמך לדון בעברות.

שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד, "אני קוראת לראשי הרשויות במגזר הערבי להוביל עם המשטרה מבצע נוסף לאיסוף נשק בלתי חוקי, המציאות הנוכחית של האלימות במגזר הערבי היא בלתי נסבלת ואסור להשלים עימה.

ההנהגה המקומית וההנהגה הרוחנית והארצית צריכות לשתף פעולה עם המשטרה ולהילחם בזה".

מנכלית משרד המשפטים, עורכת הדין אמי פלמור; ״אני גאה בכך שמערכת הדין השרעים, הוכפלה בשנים האחרונות וזאת על מנת לתת את השירות המיטבי ל'ציבור המוסלמי' במדינת ישראל. זהו עוד ביטוי למחויבות של משרד המשפטים לשרת באופן ממלכתי ושוויוני את כל אזרחי המדינה, בהתאם לצרכיהם".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן