פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דבר נשיא המדינה חדשות כאן ישראל

נחמה ריבלין רעיית הנשיא תובא היום למנוחות ביום הולדתה ה-74

נחמה ריבלין רעיית הנשיא ה-10 של מדינת ישראל מר ראובן ריבלין אשר הלכה לעולמה אתמול (ג') תובא היום למנוחות, כאשר החל משעה 17:15, ייצא מסע ההלוויה שלה אל חלקת גדולי האומה, חלקת קבורה ממלכתית בהר הרצל ובשעה 18:00, ייפתח טקס ההלוויה בחלקת גדולי האומה אליו צפויים להגיע אלפי בני אדם ובו גם יינשאו דברי הספד ופרידה.

הגב’ נחמה ריבלין, רעיית הנשיא ה-10 של מדינת ישראל, תובא היום (רביעי, ב’ בסיון התשע”ט) למנוחות ותיטמן בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. קודם בשעה 14:00, יוצב ארונה בתאטרון ירושלים’ והציבור מוזמן לעבור על פניו ולחלוק לה את הכבוד אחרון. בשעה 17:15, ייצא מסע ההלוויה אל חלקת גדולי האומה, חלקת קבורה ממלכתית בהר הרצל ובשעה 18:00, ייפתח טקס ההלוויה בחלקת גדולי האומה בו יינשאו דברי הספד ופרידה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נחמה ריבלין, רעיית נשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין, היום תובא למנוחות ביום הולדתה ה-74 | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נחמה ריבלין

אבל וצער כבד, ירד אתמול (ג’) משעות הבוקר על ישראל כשנודע על פטירתה של רעיית הנשיא ה-10 של מדינת ישראל, הגב’ נחמה ריבלין, יממה לפני יום הולדתה ה-74 (סיוון ה’תש”ה – א’ בסיוון ה’תשע”ט, 5 ביוני 19454 ביוני 2019) וכשלושה חודשים לאחר שעברה השתלת ריאה בגלל מחלת פיברוזיס ריאתי* במרכז הרפואי רבין (בית החולים בילינסון).

הגב’ ריבלין, רעיית הנשיא ה-10 של מדינת ישראל מר ראובן (רובי) ריבלין, הותירה אחריה שלושה ילדים ואת אהבתה הגדולה אותה לא הסתירה בפני הציבור: גם כשכתבה כאשר נבחר לנשיאות; “תמיד נמשיך להיות מי שאנחנו ואתה תישאר אהובי לנצח”.

נשיא המדינה מר ריבלין ובני משפחתו; “אנו מבקשים להודות לצוות בית החולים בילינסון בעיר פתח תקווה על הטיפול המסור, הרגיש והמקצועי שלו זכתה במהלך החודשים האחרונים, לילות כימים, בלב רחב ובמאור פנים”.

“‫בשמי ובשם כל כנסת ישראל, חברי הכנסת והעובדים, אני משתתף בצערם העמוק של חברי נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ומשפחתו”, כתב ספד יושב ראש הכנסת מר אדלשטיין שהוסיף; “‫באישיותה המיוחדת ובמאור פניה השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע. היא תחסר לכולנו. יהי זכרה ברוך“.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הביע את צערו ואמר; “יחד עם כל אזרחי ישראל, רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רעיית נשיא המדינה הגב’  נחמה ריבלין זכרה לברכה.

כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה בה נלחמה בגבורה ובתעצומות נפש על חייה. אנחנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו לנשיא המדינה ולכל בני משפחתו. יהי זכרה ברוך“.

ביוגרפיה – נחמה ריבלין

נחמה ריבלין נולדה במושב חרות שב-עמק חפר למנדי ודרורה קיילה שולמן, ממקימי המושב.

אמה, שעלתה אל ארץ ישראל מאוקראינה, היא התאלמנה כאשר נחמה, הייתה כבת 5 שנים.

נחמה, למדה ב‘בית הספר התיכון האזורי רופין’ שבעמק חפר. מסיבות רפואיות, היא לא התגייסה לצבא הגנה לישראל.

בשנת 1964, החלה ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים. עם סיום לימודיה קיבלה תואר ראשון ב-ביוטכנולוגיה וב-זואולוגיה, יחד עם תעודת הוראה במדעי הטבע.

במשך שנים ארוכות עבדה באוניברסיטה העברית כמזכירה מדעית במכון למדעי החיים.

תחילה עבדה כמזכירה במחלקה לזואולוגיה ואחר כך במחלקת אקולוגיה.

לאחר יציאתה לגמלאות, התמסרה הגב’ ריבלין לתחום ה-אמנות, נרשמה ללימודי תולדות האמנות (ללא תואר אקדמי) והקדישה את זמנה גם לאהבתה ל-מחול.

█ נישואיה וחיים אישיים – נחמה ריבלין

נחמה נישאה לראובן ריבלין מאז 1971 ולהם שלושה ילדים משותפים. למר ריבלין, יש בן נוסף, יואל, מאשתו הראשונה.

היא ליוותה אותו הרחק מעין התקשורת והציבור מאז בחירתו הראשונה ל-כנסת השתיים עשרה בשנת 1988.

נחמה לא הייתה מעורבת באופן משמעותי בחיים הפוליטיים של בעלה, אך התלוותה אליו לאירועים ממלכתיים וטקסים רשמיים. בשנת 2007, יצאה לפנסיה.

 רעיית נשיא מדינת ישראל – נחמה ריבלין

הגב’ ריבלין, נחשפה לציבור הרחב לאחר בחירות 2014 ל-נשיאות ישראל, במסגרתן נבחר בעלה.  לאחר בחירתו, אמרה, כי קשה לה להתרגל למעמד החדש.

במהלך כהונתה כרעיית הנשיא, פעלה נחמה למען אימהות שכולות וקידום נושאים שונים כמו; איכות הסביבה ו-ילדים פגועים.

ריבלין, הייתה תומכת נלהבת של נשים וילדים. בימיה הראשונים כרעיית הנשיא, היא אירחה במשכן הנשיא כ-200 פעילי ‘אקים ישראל’ ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל, זאת במטרה לקדם את התמיכה ב‘ילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית‘.

כמסר של שלום וסובלנות, אירחה ריבלין, יחד עם בעלה, תלמידים ומורים מהמרכז “יד ביד; המרכז לחינוך יהודי ערבי בישראל” בבית הנשיא לאחר שבית הספר שלהם הוצת.

במארס 2016, נפגשה ריבלין עם 16 נשים אשר הותקפו מינית ושהסכימו לחשוף את סיפורן בפומבי בבית הנשיא.

בשנת 2018, ייסדה נחמה ריבלין את ‘פרס רעיית נשיא המדינה לשירה עברית’ והשתתפה בדיבוב הסרט “הדוב פדינגטון 2“.

ריבלין סבלה במשך שנים מ*פיברוזיס ריאתי – מחלות ריאה אינטרסטציאליות (באנגלית; Interstitial Lung Diseases; בראשי תיבות; ILD) המהוות קבוצה רחבה של מחלות הפוגעות בריאות ומביאות לתמונה קלינית המתאפיינת בקוצר נשימה הולך ומחריף או שיעול כרוני יבש, לעיתים עם;  כיח דמי, צפצופים וכאבים בחזה.

ב-11 במארס 2019, עברה השתלת ריאה במרכז הרפואי רבין. מאז הייתה נחמה ריבלין מאושפזת, וב-4 ביוני 2019 (א’ בסיוון תשע”ט) נפטרה.

יהי זיכרה ברוך לעד.

◄ המידע הובא בסיוע ויקיפדיה.
דילוג לתוכן