חדשות נדל"ן נוף הגליל

נוף הגליל, 1156 יח’ דיור בשכ’ מגורים במכרז ר.מ.י ומשרד הבינוי

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל, ברקע: הדמיה של שכונת מול תבור, נוף הגליל | צילום: ניר – קוץ אדריכלים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יעקב קוינט, נוף הגליל
רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים מכרז במסלול "מחיר מטרה" לבניית 1,156 יח"ד בשכונת מול התבור בנוף הגליל ◄השכונה, תוקם מצדו הדרומי של רחוב 'דרך מעלה יצחק' שמהווה ציר תחבורה ראשי בעיר ולאורכו מתוכנן לעבור 'קו הרכבת הקלה חיפה-נצרת עילית'. כמו כן, השכונה תתחבר עם השכונות הוותיקות - שכונת זאב ושכונת נוף יזרעאל, הממוקמות ממערב לתכנית זו.
0
0
יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל, ברקע: הדמיה של שכונת מול תבור, נוף הגליל | צילום: ניר – קוץ אדריכלים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יעקב קוינט, נוף הגליל

נוֹף הַגָּלִיל; רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון פרסמו היום (יום שני, ד’ בכסלו התשפ”ב) את המכרז הראשון במסגרת התכנית בעיר נוֹף הַגָּלִיל (בעבר “נָצְרַת עִלִּית”) בו משווקים 5 מתחמים לבניית 1,156 יחידות דיור שהוא חלק מתכנית 212-0478495, שמטרתה הקמת שכונת מגורים חדשה “מול התבור בנוף הגליל” מדרום לשדרות מעלה יצחק, וממזרח לשכונת זאב על שטח של כ-312 דונם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

השכונה החדשה בנוֹף הַגָּלִיל, עיר בגליל התחתון ובמחוז הצפון של מדינת ישראל,  תכלול כ־1,500 יחידות דיור, מתוכן 300 דירות קטנות בנות שלושה חדרים.

עוד עולה, כי לצד מבני המגורים, הוקצו שטחים רבים עבור מסחר ו-מבני ציבור, יוקצו 47 דונם, עבור שטחים פתוחים וכ־13 דונם, יוקצו עבור שטחי ספורט ונופש.

במכרז זה, ישווקו 693 יחידות דיור, ב-מסלול מחיר מטרה ו- 463 יחידות דיור, ב-מסלול השוק החופשי.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, הצהיר; “משרד הבינוי והשיכון בהובלתי מפרסם לראשונה מכרז במסלול “מחיר מטרה” לבניית כ-1100 יחידות דיור, בעיר נוף הגליל.

תפקידנו במשרד הבינוי והשיכון, הוא לספק פתרונות דיור ברי השגה לאזרחי ישראל ובכך אנו משקיעים את מרצנו.

במהירות חסרת תקדים הבאנו לאישור תכנית מצוינת לבלימת מחירי הדיור והגדלת ההיצע, כל זאת תוך פעילות של גורמי המשרד להסרת חסמים רגולטורים בשיווק הקרקעות והפקת לקחים מניסיון העבר.

נמשיך לפעול כל העת בעבודה מאומצת למען הזוגות הצעירים בישראל וכלל אזרחי המדינה“.

מנכל משרד הבינוי והשיכון, מר אביעד פרידמן, אמר; “אני מברך על יציאתו לדרך של מכרז ראשון בתכנית החדשה “מחיר מטרה” מכרז זה, מהווה צעד ראשון וקריטי ביצירת פתרונות ל-דיור בר השגה למען הזוגות הצעירים בישראל בשיטה ממוקדת, משוכללת וטובה יותר.

אנו שמים דגש על התמודדות במכרזי התכנית ללא מחיר מינימום, בכך אנו משיגים את מטרתנו; איזון מחירי הדיור גם במחיר צמצום הכנסות המדינה מהקרקע. כל זה בנוסף לצעדים נוספים רבים אותם מקדם המשרד, כגון; התחדשות עירונית במרכז ובפריפריה, קידום דיור להשכרה ועוד רבים.”

מנהל רשות מקרקעי ישראל, מר יעקב קוינט; “אני מברך על פרסום  המכרז הראשון ב”מסלול מחיר מטרה“. רשות מקרקעי ישראל, מופקדת על מתן פתרונות דיור לאזרחי ישראל והיום אנו עושים עוד צעד משמעותי בתחום זה.

תכנית מחיר מטרה, מופנית בעיקר לאוכלוסיות להן ההטבה היא משמעותית ביותר ברכישת דירה ראשונה. אני מודה לעובדי ר.מ.י ולשותפים במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד האוצר על תרומתם למימוש החלטת המועצה, תוך פרק זמן כה קצר”.

זאב אלקין שר הבינוי והשיכון, ברקע: הדמיה של שכונת מול תבור נוף הגליל | צילום הדמייה: ניר – קוץ אדריכלים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
זאב אלקין שר הבינוי והשיכון

נוף הגליל; יחידות הדיור בשכ’ “מול התבור בנוף הגליל” שיוצעו לזכאים, ימכרו להם בהנחה של 20% מגובה השוּמה ולא יותר מהנחה בגובה של 300 אלף ₪ לדירה. 

לפי התכנית שאושרה לפני כחודשיים במועצת רשות מקרקעי ישראל, מדובר בתכנית בה המדינה תקבע מראש את השווי למחיר מטר רבועים, דירתי נכון לסוף שנת 2020.

בנוסף יחידות הדיור שיוצעו לזכאים, ימכרו להם בהנחה של 20% מגובה השוּמה ולא יותר מהנחה בגובה של 300 אלף ₪ לדירה.

השוּמה, תתעדכן פעם בשנה ולא תהיה צמודה ל-מדד תשומות הבנייה אלא ל-מדד המחירים לצרכן.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל הגב’ אורטל צבר, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי ההנחות, יינתנו על דירות באזורי הביקוש ובאזורי הפריפריה, אך לא באזורים אותם הגדירה המדינה “אזורי יוקרה“.

התכנית לשכונה החדשה  “מול התבור” כוללת מבני מגורים של עד 24 קומות בעירוב שימושים של מגורים ומסחר, שיבנו לאורך ציר מסחרי ראשי הסמוך לרחוב הראשי בעיר ‘דרך מעלה יצחק‘.

כמו כן, ישולבו מבני מגורים בני 12-8 קומות. לצד יחידות הדיור, יכללו כ־9,000 ממטר רבועים, עבור שטחי מסחר, כ־27,000 מטר רבועים, עבור מוסדות ציבור בהם; בתי ספר וגני ילדים, כ־47,000 מטר רבועים, יוקצו עבור שטחים פתוחים.

בחלקם של השטחים בפארק לִינֵאָרִי – קווי (Lineage-bonded society) מרכזי חנה בסביבה עירונית או פרברית ארוכה וכ־13,000 מטר רבועים ל-ספורט ונופש.

השכונה תוקם מצדו הדרומי של רחוב ‘דרך מעלה יצחק‘ שמהווה ציר תחבורה ראשי בעיר ולאורכו מתוכנן לעבור ‘קו הרכבת הקלה חיפה-נצרת עילית‘. כמו כן, השכונה תתחבר עם השכונות הוותיקות – שכונת זאב ושכונת נוף יזרעאל, הממוקמות ממערב לתכנית זו.

אלטבלה רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון נוף הגליל | פרטי מכרז צפ3912021 בנוף הגליל.

המועד האחרון להגשת הצעות הינו בתאריך 24/01/2022 עד השעה 12:00 בצהריים. על המציעים להתעדכן באתר רשות מקרקעי ישראל (ר.מ.י) בגין כל שינוי במכרז עד למועד סגירתו. פרטים; לחץ כאן.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן