בנקים הביס והכיס מלחמת חרבות ברזל

נגיד בנק ישראל הציג חוסנה הכלכלי של ישראל במלחמת חרבות ברזל

הנגיד פרופ' אמיר ירון, קיים מספר פגישות עם משקיעים זרים, אנשי שוק הון מובילים וכן בכירי קרן המטבע הבין-לאומית ואנשי כלכלה ואקדמיה בכירים ◄ בארצות הברית, השתתף נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון בכנס המחקר השנתי של קרן המטבע הבין-לאומית בעיר וושינגטון ◄ הנגיד נשא דברים בפאנל בנושא; 'אתגרי המדיניות המוניטרית בכלכלה גלובלית'.
0
0
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, צילום: דוברות בנק ישראל רקע: כוחות הנדסה ברצועת עזה צילום: דובר צהל, עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ אמיר ירון

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון, שב ארצה (יום חמישי, ג’ בכסלו, התשפ”ד) מארצות הברית ו-שוויץ, במהלך נסיעתו השתתף ב’השתתף בכנס‘ לצד הנגיד האמריקאי Jerome Powell ונוספים וכן השתתף במפגש הדו-חודשי של ‘נגידי הבנקים המרכזיים’ המובילים בעולם.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בנוסף, קיים הנגיד פרופ’ ירון, מספר פגישות עם משקיעים זרים, אנשי שוק הון מובילים וכן בכירי קרן המטבע הבין-לאומית ואנשי כלכלה ואקדמיה בכירים.

במהלכן, של פגישות הציג הנגיד את חוסנה הכלכלי של ישראל בעת (“מלחמת חרבות ברזל”) הזו ואת המדיניות הכלכלית בה בנק ישראל התמקד.

בשוויץ, התקיים המפגש הדו-חודשי של נגידי בנקים מרכזיים החברים ב‘בנק הבין-לאומי לסילוקין‘. (BIS)

כיושב ראש הקבוצה למדינות עם כלכלות קטנות ופתוחות Small Open Economies SOE, קיים הנגיד, דיון מקצועי בנושאProductivity developments in SOEs and issues for monetary policy.

כמו כן, התקיים כנס משותף של ה-BIS, של הבנק המרכזי של שוויץ SNB, ושל הפדרל רזרב בורד, בו השתתף הנגיד ב’פאנל נגידים‘ בנושא; ‘אתגרי המדיניות המוניטרית ואסטרטגיות תקשורתיות‘, בהנחיית נשיא ה-פד של ניו יורק מר ג’ון וויליאמס.

בארצות הברית, השתתף נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון בכנס המחקר השנתי של קרן המטבע הבין-לאומית בעיר וושינגטון.

מטעם דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל, נמסר באמצעות נטע כלפון לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הנגיד נשא דברים בפאנל בנושא; ‘אתגרי המדיניות המוניטרית בכלכלה גלובלית‘.

עם הנגיד ירון, השתתפו בפאנל Jerome Powell, יושב ראש הפדרל ריזרב האמריקאי; Gita Gopinath,  סגנית למנכל IMF; ו-Kenneth Rogoff, יושב ראש לכלכלה בינלאומית באוניברסיטת הרווארד.

בנאומו עסק נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון, בין השאר, במצב הביטחוני בישראל והציג את פעולות בנק ישראל לסייע בהתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של המלחמה חרבות ברזל.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן