ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות סרטן צרכנות

נאוקן משווקת ‘ואלור הומאני’ עבדה על חולי סרטן ותיקנס ב-242,400 ₪

תוסף התזונה; ואלור הומאני (Valor humani), המשווק גם היום לצרכנים של 'חברת נאוקן' שפרסמה, כי שימוש במוצר יועיל וישפר את מצבם הבריאותי של 'חולי סרטן' על סוגיו השונים על פי 'הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן' חב' נאוקן,  שהוצג כבעל יכולות לריפוי מחלת סרטן, הציגה החברה בפרסומים מידע ללא תימוכין וביסוס מדעי ורפואי באשר לסגולות הרפואיות של התכשיר והטעתה בפרסומים שונים את הצרכנים על ידי ייחוס 'סגולות רפואיות' שאין להן תימוכין כלל.
אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר וראש אגף חקירות ומודיעין, ברקע: תוסף התזונה ואלור הומאני של חב' נאוקן | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אניטה יצחק, ברקע: ואלור הומאני

על ‘חברת נאוקן’ בעירבון מוגבל, המשווקת את תוסף התזונה ואלור הומאני – Valor humani, יש כוונה להטיל עליה עיצום כספי בסך 242,400 ₪ – כך הודיעה היום (חמישי, י”א תשרי תש”פ) ‘הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן’ על כוונת החיוב, נשלחה הודעה למנכלית החברה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ייאמר מיד; לחברה אין הפרות קודמות ולכן, העיצום הכספי הופחת ב-20% בהתאם לתקנות הגנת הצרכן (במקור הסכום היה 303,000 ₪ ופחת ל-242,400 ₪).

יודגש, כי לחברה קיימת זכות טיעון, על פי הוראות ‘חוק הגנת הצרכן’ לטעון, הן כנגד הכוונה להטיל עיצום כספי והן לעניין סכומו וזאת בתוך 45 ימים ממועד מסירת ההודעה.

עולה, כי החקירה, החלה בעקבות עבודת מודיעין ומידע שהתקבל ב‘רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן’ על כוונת החיוב, מהחקירה, עולה, כי; ‘חברת נאוקן’ בעירבון מוגבל, המשווקת את תוסף התזונה; ואלור הומאני – Valor humani, הטעתה בפרסומים שונים את הצרכנים על ידי ייחוס ‘סגולות רפואיות’ שאין להן תימוכין כלל.

‘חברת נאוקן’ פרסמה, כי שימוש במוצר יועיל וישפר את מצבם הבריאותי של ‘חולי סרטן‘ על סוגיו השונים וזאת על פי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, בניגוד לחוות דעתו של יושב ראש ‘הוועדה לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום’ ב-משרד הבריאות דר’ טל לביא ובניגוד לחוות דעתו של יושב ראש ‘המועצה הלאומית למניעה ואבחון וטיפול במחלות ממאירות’ פרופ’ אליעזר רובינזון.

לטענת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, המסרים והתוצאות הרפואיות המתוארות בפרסומי ‘חברת נאוקן’ הוצגו ללא תימוכין ואין בהם כדי לבסס מדעית ורפואית פעילות רפואית כלשהי של תוסף התזונה בפרט ביחס ל-מחלות הסרטן.

כמו כן, חברה פרסמה את המוצר “ואלור הומני” (Valor-humani) תוך אזכור שמותיהם של מוסדות רפואה ומחקר מוכרים בישראל (בית החולים הדסה ו-מכון ויצמן), באופן בו ניתן להבין, כי מוסדות אלו, נותנים חסותם למוצר וזאת על אף התנגדות בית החולים הדסה עין כרם לעשות כן.

█  אניטה יצחק; “מדובר בניצול חולשתם של חולים בשעה הקשה להם מכל, כאשר הם השתכנעו לרכוש את התכשיר הנמכר לצרכנים באלפי שקלים”

דובר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין דודו אבן חן, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי במסגרת החקירה, נאספו חומרים מהחברה ומנכלית החברה, נחקרה במשרדי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

מן החקירה, עולה, כי באתר ‘חברת נאוקן’ נכתב, כי;

  • במחקרים, נמצא באופן חד משמעי, כי ואלור הומניהורג את התאים הסרטניים ומראה תוצאות טובות יותר מאשר טיפולים כימותרפיים“.
  • חולי סרטן, כבר החלו להשתמש בואלור הומאני – Valor humani וישנם כבר תוצאות בשטח על מטופלים רבים, כולל מטופלים בשלבי החלמה טוטאלית.”
  • אין התנגשות של המוצר (ואלור הומאני) עם טיפולים קונבנציונליים וגם המחקרים וגם הלקוחות בשטח, הראו תוצאות יותר טובות בכמה וכמה מקרים”.
  • “מחקר פרה-קליני חדש שנערך בתכשיר בפארק הטכנולוגי של הדסה עין כרם, מראה בצורה חד-משמעית פעילות אנטי סרטנית של מוצרי ואלור הומאני – Valor humani, השונים”.
  • “מטופלים עם; סרטן ערמונית, עצם, לימפומה, מילומה נפוצה, סרטן כבד, סרטן השד וכו’ שקיבלו את התכשיר הראו הטבה משמעותית במדדים הסרטניים“.
  • “מדובר במחקר המתמשך למעלה מ-18 שנה ואיננו מתבסס רק על מיצוי צמחים אלא על הליך ייחודי המתגלה כיעיל”.
  • “העובדות מדברות בעד עצמן, תוצאות ניסויי מעבדה בשילוב עם דיווחי המטופלים שנטלו את התכשיר מראות שיש בפירוש סיכוי אמיתי להצלת חיים“.

סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין, הגב’ אניטה יצחק, מסרה, כי; “יחוס סגולות רפואיות למוצרים הנחזים ל”תרופות פלא” הינו הטעיה חמורה שלעתים, עלולה אף לפגוע בבריאות הצרכן. להחסיר ולמנוע ממנו טיפול רפואי מציל חיים.

מדובר בניצול חולשתם של חולים בשעה הקשה להם מכל, כאשר הם השתכנעו לרכוש את התכשיר הנמכר לצרכנים באלפי שקלים.

הרשות, לא תאפשר לבצע הפרות חמורות מהסוג הנזכרים למעלה ותפעל למיצוי הדין כנגד המפרים“.

 סעיפי חוק הגנת הצרכן לפיהם החברה נמצאה מפרה;

  • סעיף 2(א)(4) –איסור מסירת מידע העלול להטעות את הצרכן בכל עניין מהותי (השימוש שניתן לעשות בנכס או בשירות, התועלת שניתן להפיק מהם והסיכונים הכרוכים בהםמהווים מידע מהותי).
  • סעיף 2(א)(10) –איסור מסירת מידע העלול להטעות את הצרכן בכל עניין מהותי (החסות, העידוד או ההרשאה שניתנו לייצור הנכס או למכירתו או למתן השירותמהווים מידע מהותי).
  • סעיף 2(ג) – איסור הטעיה בפרסומת.

█  פניות הציבור אל תלונות לרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן

טלפונים;
פקס’ לפניות: 02-6739681
שעות מענה טלפוניאודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן