קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כנסת ישראל

מתניהו אנגלמן האיש של בנימין נתניהו נבחר לתפקיד מבקר המדינה

הכנסת הכריעה אחר הצהריים (שני, כ"ט באייר התשע"ט), כי מבקר המדינה הבא יהיה מר מתניהו אנגלמן;  67 חברי כנסת הצביעו עבורו ואילו 48 חברי כנסת, הצביעו עבור מתחרהו המועמד השני גיורא רום. ו-5 חברי כנסת, נמנעו בהצבעה. = מר אנגלמן, עוסק בספורט בעיקר בריצה ועד היום רץ 7 מרתונים.

בהצבעה חשאית שהתקיימה היום אחר הצהריים (יום שני, כ"ט באייר התשע"ט) ב'מליאת הכנסת' נבחר מר מרדכי מתניהו אנגלמן לתפקיד מבקר המדינה התשיעי של מדינת ישראל, זאת לאחר ש-67 חברי כנסת הצביעו עבור אנגלמן ואילו 48 חברי כנסת, הצביעו עבור מתחרהו המועמד השני גיורא רום. ו-5 חברי כנסת, נמנעו בהצבעה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה התשיעי של מדינת ישראל | צילום: דוברות הטכניון | צילום: בית מבקר המדינה מ.ש אלומיניום | עיבוד צילום: שולי סונגו
מתניהו אנגלמן

אנגלמן, יחליף את מבקר המדינה הנוכחי כבוד השופט בדימוס יוסף שפירא אשר יסיים ב-4 ביולי, 7 שנות כהונה. מר אנגלמן, נחשב לבעל תפיסה שמרנית ביחס לתפקיד המבקר ודרכי פעילותו.

מר מתניהו אנגלמן היה מועמד הקואליציה ונחשב כמועמדו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו שהתקשר אליו מיד לאחר ההצבעה ובירך אותו על היבחרו לתפקיד; "אנשים התרשמו מהיושרה והמקצועיות שלך",

ראש הממשלה מר נתניהו; "אתה תעשה עבודה נהדרת ואני בטוח שתפעל לטובת המדינה ולטובת אזרחי ישראל – בלי שום שיקול אחר".

נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין ברך את מר אנגלמן על בחירתו לתפקיד מבקר המדינה; "ברכות מעומק הלב למבקר המדינה הנבחר מתניהו אנגלמן. מוסד מבקר המדינה הוא מהמוסדות החשובים והמרכזיים בדמוקרטיה הישראלית וכוחו בעצמאותו.

מבקר המדינה מסמל מחויבות בלתי מתפשרת לשלטון החוק ולביקורת עצמית יעילה ונוקבת, ללא מגור ללא מורא. מתניהו יקר, שא ברכה במשימתך החשובה ותצלח דרכך למען המדינה ואזרחיה".

מבקר המדינה הנבחר, מר מתניהו אנגלמן, הצהיר בכנסת; "זהו כבוד גדול עבורי ועבור משפחתי. מוסד מבקר המדינה הוא מאבני היסוד בישראל, ואני נכנס אליו בענווה ורואה לנגד עיניי את טובת המדינה ואזרחיה. אני מודה לראש הממשלה ולחברי הכנסת על התמיכה במועמדותי".

מבקר המדינה הנבחר מתניהו אנגלמן, הגיע ללשכת יושב ראש הכנסת כדי לקבל את המינוי הרשמי מיושב ראש הכנסת, מזכירת הכנסת וחברי ועדת הקלפי. יושב ראש הכנסת מר יולי יואל אדלשטיין; "אני רוצה לברך בשמי ובשם הכנסת כולה את מבקר המדינה הנבחר שחרף התהפוכות הפוליטיות, נבחר בצורה ברורה ומשכנעת.

ללשכת היושב ראש, אתה תגיע פעמים רבות בשנים הקרובות להגיש דוחות בנושאים שונים ותעבוד עם הועדה לביקורת המדינה בכנסת. כמבקר המדינה אתה תשמש כסוג של רופא של החברה הישראלית.

אתה תיגע בנקודות הכי כואבות בחברה ואני מאחל לך שהנגיעות האלה, כשל רופא, יהיו מועילות ומרפאות שיוכלו לעזור לכולנו להיפטר מן המחלות והכאבים בחברה. אני סמוך ובטוח שעם הרקורד המרשים שלך, אתה תצליח לעשות את התפקיד במצוינות. כמה שזה נשמע קלישאה, הצלחתך הצלחת מדינת ישראל כולה". אמר יושב ראש הכנסת מר אדלשטיין.

מי אתה מרדכי מתניהו אנגלמן

מבקר המדינה הנכנס, מרדכי מתניהו אנגלמן (נולד בשנת 1966, תשכ"ו) נולד בעיר רחובות ל-חסיה (בתו של יהודה קיל)  ופרופ' בנימין אנגלמן, ממדעני 'המרכז למחקר גרעיני שורק' ומראשי אגודת אפרת בסוף שנות ה-70.

אנגלמן, מבקר המדינה הנכנס, כיהן כמנכל המועצה להשכלה גבוהה וכמנכל הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. מר אנגלמן, שימש בעבר מנכל המועצה המקומית שוהם ומנכל 'הטכניון'.

בצהל שירת בחיל השריון כמפקד טנק. בוגר ישיבת הר עציון. בצעירותו היה, יחד עם עמוס חכם ואחרים, ממגיהי מהדורת "דעת מקרא" שבעריכת סבו יהודה קיל.

מבקר המדינה הנכנס, במקצועו הוא רואה חשבון. הנו בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וחשבונאות ותואר שני (בהצטיינות) במינהל עסקים – שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

עבד כמנהל סניף ירושלים של משרד רואי החשבון "פאהן, קנה ושות'". המשיך כסמנכל המכללה האקדמית להנדסה ירושלים ומנכל מועצה מקומית שוהם.

בשנת 2010, מונה למשנה למנכל הטכניון, ובתחילת 2014 מונה למנכל הטכניון. ביוני 2018, מונה למנכל המועצה להשכלה גבוהה.

בשנים 20042017, שימש במקביל כיושב ראש ועדת הביקורת של ג'וינט ישראל.

מר אנגלמן, נשוי לאסתר אביגיל (לבית מנדלבוים), עובדת סוציאלית ומנהלת מחלקת רווחה במועצה האזורית גזר ואב לשישה ילדים. המתגורר ביישוב נוף איילון.

אחיו של מר אנגלמן, דר' שוע אנגלמן, מוכר כמומחה ללקויות למידה. הנבחר לתפקיד מבקר המדינה, מר אנגלמן, עוסק בספורט בעיקר בריצה ועד היום רץ 7 מרתונים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן