קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות נדל"ן

משרד המשפטים רושם הישג זינק במדד Doing Business

הישג למשרד המשפטים: זינוק של 41 מקומות ((מקום 49 לעומת מקום 54 במדד הקודם) ב'מדד קלות עשיית העסקים העולמי' (Doing Business) שהתבטא בדירוג 'רישום נכס' במדדDoing Business של בנק העולמי ◄מהפכה זו, החלה בשנים האחרונות, לאחר ששרת המשפטים חברת כנסת איילת שקד, שמה דגש על הקלה ברגולציה וקידום סביבה משפטית תומכת עסקים בכלכלה הישראלית.
איילת שקד עם אמי פלמור
איילת שקד עם אמי פלמור

מהפכת השירותים המקוונים וההתייעלות הארגונית באגף רישום והסדר מקרקעין ('טאבו') ב-משרד המשפטים, זקפה למדינת ישראל, דירוג גבוה בקטגוריית רישום נכס של 'מדד קלות עשיית העסקים העולמי' (Doing Business). דירוגה הכללי של מדינת ישראל בהישג של זינוק של 41 מקומות (מקום 89 לעומת מקום 130 במדד הקודם), מה שהשפיע באופן משמעותי על עלייה של 5 מקומות בדירוג הכללי של מדינת ישראל במדד Doing Business (מקום 49 לעומת מקום 54 במדד הקודם).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

עלייה זו בדירוג הכללי היא נובעת בעיקר בעקבות מהשיפור הדרמטי ב'דירוג רישום הנכס'. עלייה זו בדירוג הכללי, נובעת בעיקר מהשיפור הדרמטי בדירוג רישום הנכס. את העלייה הדרמטית בדירוג ניתן לזקוף בעיקר לזכות מהפכת השירותים המקוונים וההתייעלות הארגונית באגף רישום והסדר מקרקעין (טאבו) במשרד המשפטים.

ההתייעלות בשנים האחרונות, עליה הורתה שרת המשפטים חברת כנסת איילת שקד, להשים דגש על הקלה ברגולציה וקידום סביבה משפטית תומכת עסקים בכלכלה הישראלית – אותם הובילה מנכלית המשרד, עורכת הדין אמי פלמור.

בפעולותיה של הגב' פלמור שהובילו למהלכי טיוב הרגולציה והפחתת הביורוקרטיה במשרד המשפטים ואת הרפורמה בתחום 'רישום המקרקעין' אותם הוציא אל הפועל מנהל אגף רישום והסדר מקרקעין, עורך דין שלומי הייזלר.

במהלכי השיפור וההתייעלות ב'טאבו' ניתן להבחין בפיתוח המערכות המקוונות החדשות, שאפשרו את ביצוע מרבית הפעולות באופן מקוון. כך שהיום, ניתן לרשום הערת אזהרה ו-עסקאות מכר מרחוק ולעשות שימוש ב'נסח טאבו דיגיטלי' כמסמך מקורי וזאת מבלי להזדקק לשירותים הפרונטאליים בלשכות הטאבו.

לאלה, נוספו סנכרון ויצירת ממשקי פעילות אוטומטיים מול הבנקים, הרשויות המקומיות ו'רשות המסים' וצמצום פעולות וטפסים שהכבידו ביורוקרטית על תהליך רישום נכסי המקרקעין בישראל.

כלל המהלכים, הביאו לקיצור משמעותי בזמני קבלת השירות ולהפחתה של העלויות עבור שירותים אלה, מצדו של האזרח.

█ "העלייה בדירוג רישום הנכס היא חלק ממהלך תכנוני ואסטרטגי כולל במשרד המשפטים, ששם דגש על טיוב רגולציה והפחתה של ביורוקרטיה"

מדד Doing Business של הבנק בעולמי הוא המדד המצוטט ביותר בעולם העסקים והכלכלה הגלובאלי ולכן, הגדירה הממשלה את העלייה בדירוג מדינת ישראל כיעד לאומי, שאת העיסוק בו מובילים אגף החשב הכללי במשרד האוצר ואגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה.

המדד מחולק ל-9 דירוגי משנה, בתחומים וביניהם; חיבור לחשמל, קבלת אשראי, חדלות פירעון, הגנה על משקיעי מיעוט, אכיפת חוזים ועוד.

סגנית מנהל אגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב' מיכל גת-שפירא, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; מדד רישום נכס הוא אחד המדדים המרכזיים, שבו לאורך השנים דורגה מדינת ישראל במקום נמוך מאוד.

בהתאם, לעלייה המשמעותית שגרמה הרפורמה בטאבו הייתה השפעה לא מבוטל על דירוגה הכללי של מדינת ישראל.

שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד; "בשנים האחרונות התמקדנו בקידום נושאים שלא זכו לתשומת לב מספקת בעבר, אבל יש להם השפעה מכריעה על הכלכלה הישראלית. המהפכה בטאבו, מוכיחה את עצמה גם בזירה הכלכלית הבינלאומית והשיפור של ב-מדד Doing Business, צפוי להגדיל את הפעילות הכלכלית ולמשוך משקיעים לישראל.

אני מודה למנכלית המשרד, הגב' אמי פלמור ומנהל הטאבו, עורך דין שלומי הייזלר, על הובלת המהלך המורכב". סיכמה שרת המשפטים, חברת כנסת שקד.

"העלייה בדירוג רישום הנכס היא חלק ממהלך תכנוני ואסטרטגי כולל במשרד המשפטים, ששם דגש על טיוב רגולציה והפחתה של ביורוקרטיה, תוך הנגשת שירותים ומעבר למקוונות לטובת החברה והכלכלה בישראל, אמרה, מנכלית משרד המשפטים, הגב' אמי פלמור.

משרד המשפטים, ממשיך לפעול ל'טיוב רגולטורי' גם בתחומי אחריותו הנוספים, דוגמת; רישום חברות, קניין רוחני, חדלות פירעון ועוד – ואני מאמינה שההישגים שלנו בתחומים אלה, ישתקפו בעתיד גם במישור הבינלאומי".
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן