חדשות כאן ישראל מאזני הצדק מלחמת חרבות ברזל פרקליטי ישראל צבא | משטרה | ביטחון

משרד המשפטים יאפשר בחינת הסמכה נוספת ללשכת עורכי הדין באפריל

נוסף לתקנות החדשות, שר המשפטים יריב לוין, חתם על צו שיסייע לסטודנטים בשירות מילואים ולבני זוגם לממש את ההקלות וההטבות ולקבל את מלוא זכויותיהם במוסדות להשכלה גבוהה. הצו, מספק גם הקלות והטבות נוספות לסטודנטים ברחבי הארץ ◄באמצעות התקנות חדשות והצו החדש, מתמקד משרד המשפטים בסיוע לסטודנטים המתמחים בעריכת דין ונמצאים במצבים קשים כתוצאה מהמלחמה.
0
0
יריב לוין שר המשפטים יאפשר בחינת הסמכה נוספת ללשכת עורכי הדין באפריל ברקע: סטודנטים למשפטים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יריב לוין, שר המשפטים

במטרה להקל על ציבור המתמחים בעריכת דין, במיוחד על המתמחים המשרתים במילואים והמפוּנים מבתיהם, מכריז משרד המשפטים על תקנות חדשות המאפשרות בחינת הסמכה נוספת ללשכת עורכי הדין. התקנות עוסקות בהקלות והטבות לסטודנטים המתמחים בעריכת דין, במיוחד לאלה המשרתים במילואים והמפונים מבתיהם.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

על פי התקנות, מתמחים הזכאים לגשת ל’בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין‘ בפברואר 2024, יוכלו לעשות זאת במועד נוסף, שיתקיים באפריל 2024.

מתמחים רבים מתמודדים עם קשיים שונים עקב נסיבות המלחמה, כאשר מתמחים רבים עדיין מגויסים ואזרחים רבים מפונים.

בשל כך, נבצר ממתמחים רבים לגשת ל-בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין ב-מועד פברואר, או להתכונן אליה באופן מיטבי.

כדי להקל על המתמחים הללו, הוכנס תיקון לתקנות הקיימות, שבמסגרתו ייערכו שלושה מועדי בחינה במקום שניים במהלך שנת 2024. בנוסף, חיילי המילואים, יהיו זכאים ל-פיצול הבחינה לשני חלקים; פברואר ואפריל או ב-אפריל וב-יוני.

התקנות החדשות, הוכנו על ידי הלשכה המשפטית במשרד המשפטים בליווי מחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט ציבורי-חוקתי) במשרד.

תקנות אלו, הן חלק ממהלכים נוספים שקודמו במשרד המשפטים לאחרונה ומטרתם לסייע בתקופת ‘מלחמת חרבות ברזל‘ לסטודנטים מפוּנים ולסטודנטים המשרתים במילואים.

בנוסף לתקנות החדשות, שר המשפטים יריב לוין, חתם על צו שיסייע לסטודנטים בשירות מילואים ולבני זוגם לממש את ההקלות וההטבות ולקבל את מלוא זכויותיהם במוסדות להשכלה גבוהה. הצו, מספק גם הקלות והטבות נוספות לסטודנטים ברחבי הארץ.

באמצעות התקנות חדשות והצו החדש, מתמקד משרד המשפטים בסיוע לסטודנטים המתמחים בעריכת דין ונמצאים במצבים קשים כתוצאה מהמלחמה.

דובר מטה הנהלה והיחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת במשרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי המשרד מבין את הקושי שהם עוברים ומשקיע מאמצים רבים, כדי לספק להם עזרה ותמיכה במהלך הלימודים ובתהליך ההסמכה.

בזכות התקנות החדשות והצו החדש, סטודנטים המשרתים במילואים והמפונים מבתיהם, יוכלו להתכונן בצורה מיטבית ל-בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין.

המשרד, מקווה כי ההקלות וההטבות החדשות, יסייעו להם להתמודד בצורה טובה יותר עם האתגרים המיוחדים שהם עוברים בתקופה זו.

אל מידע נוסף באתר ‘כל זכות – חרבות ברזל‘.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן