פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה צרכנות

משרד הכלכלה: צו סימון המחירים גרם לירידת מחירים ב-6.14%

מחירי קטגורית משחות שיניים ודאודורנטים "בצו סימון מחירים" שעליהם חלה חובה להציג את פערי המחירים בין ישראל למדינות שונות בעולם ירדו ב- 6.14% בממוצע ◄בשאר המוצרים בצו חלה ירידה ממוצעת של 3% המוצרים שבהם חלה הירידה החדה ביותר: קולגייט מקס וייט משחת שיניים; ירידה של 13.4% במחיר ודאודורנט דאב ספריי אורגינל 150 מ"ל, ירידה של 10.7%הצטרפות של השחקניות החדשות לשוק הפארם בנוסף לסופר פארם; רשת Be (ניו פארם לשעבר) ו-גוד פארם, גרמה גם היא להתגברות התחרות.
0
0
אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה | ברקע הדמיית צרכנית בין משחות שיניים ודאודורנטים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אלי כהן

במבול ההבטחות לקראת הבחירות לכנסת אנו חייבים לציין לשבח, שר אחד לפחות בממשלה היוצאת שגם הבטיח וגם בימים אלו מקיים. זהו שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט הביטחוני-מדיני וחבר הכנסת העשרים מטעם מפלגת “כולנו” חבר כנסת אלי כהן, בעל הניסיון וידע רב שרכש כיושב ראש ועדת הרפורמות הבטיח לעשות הכל להקטין בסדרת צעדים שבוצעו על ידי משרדו בו הוא עומד את פערי המחירים בין ישראל למדינות שונות בעולם זאת כשהיום (יום רביעי, כ”ט אדר תשע”ט) נודע, כי ‘צו סימון המחירים’ נותן אותותיו!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

משרד הכלכלה והתעשייה פרסם היום (יום רביעי, כ”ט אדר תשע”ט ) את תוצאות בדיקת “צו סימון המחירים” לחודש פברואר 2019. מהבדיקה התקופתית של משרד הכלכלה והתעשייה, עולה, כי בפברואר שנה זו, ניכרת ירידה מחירים נוספת ברשימת מוצרי “צו סימון המחירים” הכוללת את 7 המוצרים בהם פערי המחירים הגבוהים ביותר בהשוואה לחוץ לארץ.

מבדיקה שוטפת שמקיים משרד הכלכלה והתעשייה סביב צו סימון המחירים, המשווה את מחיריהם הממוצע של מוצרים שונים בחוץ לארץ. לאלו המשווקים במדינת ישראל ונמצאים בשליש העליון של ההתפלגויות, עולה, כי נרשמת בחודש פברואר, ירידה בקטגוריית מחירי משחות השיניים והדאודורנטים בגובה של 6.14% ונרשמה ירידה ממוצעת בכל המוצרים ב “צו סימון המחירים” בגובה של כ-3%.

דובר הסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי

בצו סימון המחירים, כזכור, נכנסו המוצרים שנמצאו כיקרים ביותר מבין כלל המוצרים, בהשוואה למדינות שנבדקו (ובהן; פורטוגל, בולגריה, צ’כיה, גרמניה, רומניה, בולגריה, צרפת, אסטוניה, אוסטריה, בריטניה, פורטוגל, אירלנד ודנמרק).

הועדה, גיבשה מתודולוגיה וקווים מנחים לבחירת המוצרים שמחירם בלתי הוגן לצרכן. המוצרים עליהם המליצה הועדה, כוללים מוצרים בהם נתח הצריכה הן של המותג והן של המוצר גבוה בשוק המקומי וכן שרמת המחירים גבוהה ביחס למוצרים אחרים באותה קטגוריה.

ירידת המחירים במוצרים בצו סימון המחירים;

קטגוריה מוצר סטטוס מוצר מחיר

אפריל 

2017

מחיר נובמבר 2017 מחיר ממוצע נובמבר 2018 מחיר ממוצע פברואר 2019 שיעור השינוי במחיר מנובמבר 18 לפברואר 19 שיעור השינוי

במחיר למוצרים הממשיכים – מנובמבר 2017

משחות שיניים משחת שיניים קולגייט משפחתי 100מל ממשיך  ₪     9.98  ₪    9.60  ₪    9.14  ₪              9.23 0.90% -4%
משחות שיניים קולגייט מקס וייט משחת שיניים 100מל חדש  ₪  16.65  ₪  16.32  ₪  17.25  ₪            14.95 -13.40%
דאודורנט לגברים גילט דאודורנט AI קליר גל 70מל ממשיך  ₪  18.59  ₪  17.63  ₪  16.61  ₪            15.86 -4.50% -10%
דאודורנט לגברים גילט דאודורנט CW קליר גל 70מל חדש  ₪  17.86  ₪  17.60  ₪  16.91  ₪            16.41 -3.00%
דאודורנט לנשים דאב דאודורנט ספריי אורגינל 150מל ממשיך  ₪  14.50  ₪  16.53  ₪  14.94  ₪            13.35 -10.70% -19%
טמפונים טמפוני או בה סופר 32 יחידות חדש  ₪        –  ₪        –  ₪  26.08  ₪            28.06 7.60%
טמפונים טמפוני או בה נורמל 32 יחידות חדש  ₪        –  ₪        –  ₪  26.65  ₪            28.03 5.20%

**הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן, מבצעת מבצעי אכיפה ומטילה קנסות על כל שלט שלא יוצב על המדף, לצד המוצר**

ירידת המחירים מגיעה לאחר סדרת צעדים שבוצעו על ידי משרד הכלכלה;

  • ב- 1.7 נכנס לתוקף ‘חוק שקיפות המחירים‘ גם ברשתות הפארם – חובת דיווח מחירים. המחירים מפורסמים באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ונגישים לצרכן באמצעות אפליקציות להשוואות מחירים.
  • הגבלת הסדרי בלעדיות של רשתות גדולות במרכזים מסחריים – ביטול בלעדיות של רשתות במרכזים מסחריים במקרים של פגיעה בתחרות ובכניסת שחקנים נוספים.
  • החוק להגבלת כוחם של יבואנים בלעדיים.
  • הגדרת גופים עסקיים גדולים כבעלי כוח שוק גם במקרים בהם הם אינם מונופול – הרשות להגבלים עסקיים, מקדמת תיקון לפיו תגביל גופים בעלי נתח שוק גדול אשר מנצלים את מעמדם.
  • תמיכה באפליקציות להשוואת מחירים לטובת צרכנות נבונה – משרד הכלכלה בשיתוף פעולה עם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן יתמכו באפליקציות שיעודדו השוואת מחירים בין הרשתות השונות.
0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן