קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה צרכנות

משרד הכלכלה: צו סימון המחירים גרם לירידת מחירים ב-6.14%

מחירי קטגורית משחות שיניים ודאודורנטים "בצו סימון מחירים" שעליהם חלה חובה להציג את פערי המחירים בין ישראל למדינות שונות בעולם ירדו ב- 6.14% בממוצע ◄בשאר המוצרים בצו חלה ירידה ממוצעת של 3% המוצרים שבהם חלה הירידה החדה ביותר: קולגייט מקס וייט משחת שיניים; ירידה של 13.4% במחיר ודאודורנט דאב ספריי אורגינל 150 מ"ל, ירידה של 10.7%הצטרפות של השחקניות החדשות לשוק הפארם בנוסף לסופר פארם; רשת Be (ניו פארם לשעבר) ו-גוד פארם, גרמה גם היא להתגברות התחרות.
אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה | ברקע הדמיית צרכנית בין משחות שיניים ודאודורנטים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אלי כהן

במבול ההבטחות לקראת הבחירות לכנסת אנו חייבים לציין לשבח, שר אחד לפחות בממשלה היוצאת שגם הבטיח וגם בימים אלו מקיים. זהו שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט הביטחוני-מדיני וחבר הכנסת העשרים מטעם מפלגת "כולנו" חבר כנסת אלי כהן, בעל הניסיון וידע רב שרכש כיושב ראש ועדת הרפורמות הבטיח לעשות הכל להקטין בסדרת צעדים שבוצעו על ידי משרדו בו הוא עומד את פערי המחירים בין ישראל למדינות שונות בעולם זאת כשהיום (יום רביעי, כ"ט אדר תשע"ט) נודע, כי 'צו סימון המחירים' נותן אותותיו!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

משרד הכלכלה והתעשייה פרסם היום (יום רביעי, כ"ט אדר תשע"ט ) את תוצאות בדיקת "צו סימון המחירים" לחודש פברואר 2019. מהבדיקה התקופתית של משרד הכלכלה והתעשייה, עולה, כי בפברואר שנה זו, ניכרת ירידה מחירים נוספת ברשימת מוצרי "צו סימון המחירים" הכוללת את 7 המוצרים בהם פערי המחירים הגבוהים ביותר בהשוואה לחוץ לארץ.

מבדיקה שוטפת שמקיים משרד הכלכלה והתעשייה סביב צו סימון המחירים, המשווה את מחיריהם הממוצע של מוצרים שונים בחוץ לארץ. לאלו המשווקים במדינת ישראל ונמצאים בשליש העליון של ההתפלגויות, עולה, כי נרשמת בחודש פברואר, ירידה בקטגוריית מחירי משחות השיניים והדאודורנטים בגובה של 6.14% ונרשמה ירידה ממוצעת בכל המוצרים ב "צו סימון המחירים" בגובה של כ-3%.

דובר הסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי

בצו סימון המחירים, כזכור, נכנסו המוצרים שנמצאו כיקרים ביותר מבין כלל המוצרים, בהשוואה למדינות שנבדקו (ובהן; פורטוגל, בולגריה, צ'כיה, גרמניה, רומניה, בולגריה, צרפת, אסטוניה, אוסטריה, בריטניה, פורטוגל, אירלנד ודנמרק).

הועדה, גיבשה מתודולוגיה וקווים מנחים לבחירת המוצרים שמחירם בלתי הוגן לצרכן. המוצרים עליהם המליצה הועדה, כוללים מוצרים בהם נתח הצריכה הן של המותג והן של המוצר גבוה בשוק המקומי וכן שרמת המחירים גבוהה ביחס למוצרים אחרים באותה קטגוריה.

ירידת המחירים במוצרים בצו סימון המחירים;

קטגוריה מוצר סטטוס מוצר מחיר

אפריל 

2017

מחיר נובמבר 2017 מחיר ממוצע נובמבר 2018 מחיר ממוצע פברואר 2019 שיעור השינוי במחיר מנובמבר 18 לפברואר 19 שיעור השינוי

במחיר למוצרים הממשיכים – מנובמבר 2017

משחות שיניים משחת שיניים קולגייט משפחתי 100מל ממשיך  ₪     9.98  ₪    9.60  ₪    9.14  ₪              9.23 0.90% -4%
משחות שיניים קולגייט מקס וייט משחת שיניים 100מל חדש  ₪  16.65  ₪  16.32  ₪  17.25  ₪            14.95 -13.40%
דאודורנט לגברים גילט דאודורנט AI קליר גל 70מל ממשיך  ₪  18.59  ₪  17.63  ₪  16.61  ₪            15.86 -4.50% -10%
דאודורנט לגברים גילט דאודורנט CW קליר גל 70מל חדש  ₪  17.86  ₪  17.60  ₪  16.91  ₪            16.41 -3.00%
דאודורנט לנשים דאב דאודורנט ספריי אורגינל 150מל ממשיך  ₪  14.50  ₪  16.53  ₪  14.94  ₪            13.35 -10.70% -19%
טמפונים טמפוני או בה סופר 32 יחידות חדש  ₪        –  ₪        –  ₪  26.08  ₪            28.06 7.60%
טמפונים טמפוני או בה נורמל 32 יחידות חדש  ₪        –  ₪        –  ₪  26.65  ₪            28.03 5.20%

**הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן, מבצעת מבצעי אכיפה ומטילה קנסות על כל שלט שלא יוצב על המדף, לצד המוצר**

ירידת המחירים מגיעה לאחר סדרת צעדים שבוצעו על ידי משרד הכלכלה;

 • ב- 1.7 נכנס לתוקף 'חוק שקיפות המחירים' גם ברשתות הפארם – חובת דיווח מחירים. המחירים מפורסמים באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ונגישים לצרכן באמצעות אפליקציות להשוואות מחירים.
 • הגבלת הסדרי בלעדיות של רשתות גדולות במרכזים מסחריים – ביטול בלעדיות של רשתות במרכזים מסחריים במקרים של פגיעה בתחרות ובכניסת שחקנים נוספים.
 • החוק להגבלת כוחם של יבואנים בלעדיים.
 • הגדרת גופים עסקיים גדולים כבעלי כוח שוק גם במקרים בהם הם אינם מונופול – הרשות להגבלים עסקיים, מקדמת תיקון לפיו תגביל גופים בעלי נתח שוק גדול אשר מנצלים את מעמדם.
 • תמיכה באפליקציות להשוואת מחירים לטובת צרכנות נבונה – משרד הכלכלה בשיתוף פעולה עם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן יתמכו באפליקציות שיעודדו השוואת מחירים בין הרשתות השונות. • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

  דילוג לתוכן