מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה צרכנות

משרד הכלכלה חילט ערבויות של 6 חברות בהיקף למעלה ממיליון ₪

החברות הן; רמי לוי שיווק השקמה, גולדפרוסט, מרב מזון, מוצרי תמיר, ישרקו שיווק מותגי מזון, "בלדי" - לא עמדו בתנאי ההליך התחרותי ל'יבוא בפטור ממכס' של גבינות, בשר טרי ו-חמאה ◄ משרד הכלכלה; ההטבה הניתנת ליבואנים בפטור ממכס – נועדה להגיע לצרכנים! הליך הביקורת הינו מקיף ומתבצע גם בשווקים ונועד להבטיח שההטבה אכן תגיע אליהם!
דני טל מנהל מינהל היבוא ויושב ראש ועדת המכסות של משרד הכלכלה; ברקע: בשר טחון טרי | עיבוד צילום: שולי סונגו
דני טל, ברקע: בשר טחון טרי

משרד הכלכלה והתעשייה, הודיע היום (ראשון, ) כי החליט “לעשות סדר” בשוק המתפרע של חברות שאינן עומדות בתנאי ההליך התחרותי ליבוא בפטור ממכס ואי לכך הודיע ל-6 חברות (רמי לוי שיווק השקמה, גולדפרוסט, מרב מזון, מוצרי תמיר, ישרקו שיווק מותגי מזון, “בלדי”) על חילוט ערבויותיהם בהיקף כולל של למעלה ממיליון ₪.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מדובר כאמור, באי עמידה בתנאי ההליך התחרותי ליבוא בפטור ממכס של גבינות, בשר טרי וחמאה – ולאחר שבתום בדיקה מקיפה של עמידה בתנאי היבוא ומכר המוצרים במכסות פטורות ממכס ולאחר הליך שימוע – הטיל משרד הכלכלה על החברות חילוט ערבויות.

 לדברי דובר משרד הכלכלה; ההטבה הניתנת ל-יבואנים בפטור ממכס – נועדה להגיע אל צרכנים! הליך הביקורת הינו מקיף ומתבצע גם בשווקים ונועד להבטיח שההטבה בסופו של דבר, אכן תגיע אליהם!

לטענת משרד הכלכלה והתעשייה, הוא מחלק מדי שנה, בהתאם להחלטת הממשלה, כ- 150 מכסות פטורות ממכס, ביניהן מכסות פטורות ליבוא של גבינות קשות, בשר טרי ו-חמאה המחולקות בהליך תחרותי במהלכו מחולקות המכסות לחברות המתחייבות למחיר הנמוך לצרכן.

זאת בהתאם להסכמים בינלאומיים, לצרכי המשק ובהתאם ליעדי המשרד לטיפול ביוקר המחיה ופתיחת השווקים לתחרות, תוך יצירת מגוון מוצרים ומגוון מחירים.

כן מבצע משרד הכלכלה והתעשייה, בקרת עומק על ההליך, תוך בחינת עמידת היבואנים בהוראות ההליך להן התחייבו, בתוך כך יבוא המכסה עליה התחייבו ומכירתה בשווקים במחיר שנקבע לצרכן.

בהליך התחרותי ליבוא בשר טרי, 2018, התחייבו היבואנים ליבוא 95% מהמכסה בה זכו ולמכור לפחות 27% ממנה כבשר טחון, במחיר שאינו עולה על המחיר לו התחייבו בהצעתם בהליך.

עולה, כי בהליכים התחרותיים ליבוא גבינות קשות וחמאה, התחייבו היבואנים למכור 80% מהמכסה בה זכו, במחיר שאינו עולה על המחיר לו התחייבו בהצעתם, תוך 12 חודשים מיום קבלת המכסה.

במקרים בהם, במהלך הביקורת, עלה חשש, כי מי מהיבואנים, הפר את אחד התנאים, נשלח אליו מכתב שימוע זאת עם אפשרות תגובה תוך שבוע ימים מיום הוצאת המכתב, לנתון אליו התייחסה הוועדה בישיבתה.

בפני הוועדה, עמדו 3 אפשרות – קבלת עמדת היבואן, חילוט חלק או ערבות מלאה שהופקדה על ידי היבואן, ומניעת מכסות עתידיות מהיבואן.

 █ סיכום הביקורת לשנת 2018;

הליך תחרותי בשר – היקף מכסה כולל בשנת 2018: 13,620 טון

בבדיקה, נמצא, כי חברה אחת (מתוך 3), חברת “בלדי” לא עמדה במחויבותה הן לניצול המכסה בה זכתה והן בשיעור מכירת הבשר הטחון מתוך כלל המכסה.

הסברי חברת “בלדי” לא התקבלו ובהתאם לנוסחה שנקבע, נקבע גובה החילוט בו תחויב החברה על 99,325 ₪.

כן , נמסר, כי הוועדה, תשקול האם להקצות לחברה זו, מכסות נוספות בעתיד.

הליך תחרותי גבינות קשות – היקף מכסה כולל בשנת 2018: 6,140 טון

  • הבדיקה נעשתה באשר להקצאה שניתנה בסוף שנת 2017 והסתיימה בסוף שנת 2018. באשר למכסה נוספת שחולקה בחודשים; אפריל-מאי 2018, טרם הסתיים מועד הביצוע (12 חודשים) ועל כן, היא תיבחן בחודשים הקרובים.

בבדיקה נמצאו שלוש חברות (מתוך 6) אשר לא עמדו במחויבותן;

חברת מרב מזון – החברה הפרה את התחייבותה למכור את כל הכמות במחיר בו זכתה במכרז. הוועדה החליטה, בהתאם לנוסחה המשקללת את שיעור ההפרה, על חילוט בגובה של 38,489 ₪.

רמי לוי שיווק השקמה בעירבון מוגבל – הוועדה, מצאה, כי החברה מכרה אמנם למעלה מ- 50% מהמכסה המקורית שקיבלה אולם לא עמדה בהתחייבותה למכור לפחות 80% מהמכסה כנדרש.

לפיכך, הוחלט על חילוט בגובה 202,333 ₪. באשר למכסה הנוספת שקיבלה החברה במאי 2018, תערך בדיקה בתוך התקופה, קרי מאי 2019.

חברת מוצרי תמיר – החברה לא שיתפה פעולה עם הליך הביקורת ולא העבירה את החומרים הנדרשים כפי שהתחייבה לשם בקרת ניצול המכסה.

לפיכך, הוחלט על חילוט מלא של הערבות שהופקדה על ידי החברה, בסך של 500,000 ₪.

במידה והחברה תעביר את החומרים עד 7 ימים מיום קבלת ההחלטה, תשקול הוועדה, בהתאם לנתונים, את צמצום הערבות שתחולט.

  • חברת גולדפרוסט, אשר קיבלה מכסה נוספת באפריל 2018, המצטרפת למכסה שקיבלה בתחילת השנה, חויבה בהעברת נתונים מלאים עד לסוף אפריל 2019 ועם השלמת הנתונים תבחן הוועדה את עמידתה בהיקף המכירות.

הליך תחרותי חמאה – היקף מכסה כולל בשנת 2018 : 1,150 טון

  • הבדיקה נעשתה באשר להקצאה שניתנה בסוף שנת 2017 והסתיימה בסוף שנת 2018.

מכסה נוספת חולקה בחודש מרס 2018 בהתאם, נבחנה העמידה בתנאים עד לחודש מרס 2019.

 █ “בשנת 2019, ימשיך משרד הכלכלה והתעשייה בחלוקת מכסות פטורות ממכס, להביא להפחתת מחירים”

בבדיקה נמצאו 2 חברות (מתוך 3) אשר לא עמדו במחויבותן;

ישרקו שיווק מותגי מזון – הוועדה מצאה כי החברה מכרה אמנם למעלה מ- 50% מהמכסה המקורית שקיבלה אולם לא עמדה בהתחייבותה למכור לפחות 80% מהמכסה כנדרש.

בהתאם לכך, החליטה הוועדה על חילוט ערבות בסך של 42,942 ₪.

עם זאת, ניתנו לחברה 7 ימים מיום קבלת ההחלטה להעביר לוועדה מסמכים המעידים על היקף מכירות עד לסוף מרץ 2019, כדי לאפשר לחברה להוכיח, כי היא עמדה במחויבותה כנדרש, כאשר בהתאם למסמכים שיועברו תשקול הועדה, אם להורות על הקטנת היקף החילוט.

גולדפרוסט – הוועדה, מצאה, כי החברה מכרה אמנם למעלה מ- 50% מהמכסה המקורית שקיבלה אולם לא עמדה בהתחייבותה למכור לפחות 80% מהמכסה כנדרש.

בהתאם לכך הוחלט על חילוט בגובה 132,656 ₪.

עם זאת, ניתנו לחברה 7 ימים מיום קבלת ההחלטה להעביר לוועדה מסמכים המעידים על היקף מכירות עד לסוף חודש מרץ 2019, כדי לאפשר לחברה להוכיח, כי היא עמדה במחויבותה כנדרש, כאשר בהתאם למסמכים שיועברו תשקול הועדה אם להקטין את היקף החילוט.

מנהל מינהל יבוא ויושב ראש וועדת המכסות, מר דני טל; “בשנת 2019, ימשיך משרד הכלכלה והתעשייה בחלוקת מכסות פטורות ממכס, במטרה להביא להפחתת מחירים ולהגברת התחרות בשווקים.

כבר כיום מוכרות כל רשתות המזון בשר טחון טרי במחירים שנעים בין 34-35  שקלים לקילו ואחרי פסח, יכנסו לשוק מכסות חדשות ליבוא, כמו; שמן זית וחמאה במחירים מוזלים.

משרד הכלכלה והתעשייה,הודיע, כי יגביר בשנה הקרובה את האכיפה בשווקים על מנת לוודא שהמחירים הנמוכים להם יתחייבו היבואנים ורשתות השיווק בעת קבלת המכסות ישמרו.

לצד הגברת האכיפה וחילוט ערבויות במידת הצורך, תפעל ועדת המכסות לצמצום חלקן של המפרות בקבלת מכסות עתידיות בהתאם להיקף ההפרה שלהן”.

 

★ ★ ★ ★ ★ » » » » » » » » » » » »

▼ ● ◄ ● ◄ | ▼▼

☚ ◄ |  ▼| ◄  ♥  ● ● ★ █ היום
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן