קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מסחר | תעשייה צרכנות

משרד הכלכלה והתעשייה מקדם הפחתת מחירים במקומות ציבוריים

רוב, במקומות אלו הצרכן הוא "קהל שבוי" אשר נדרש לשלם מחירים גבוהים בגין שירותים ומוצרים שונים שנסחרים במחירים נמוכים יותר, במקרים רבים באופן משמעותי, במקומות אחרים ◄ המהלך של הפחתת מחירי מוצרים ושירותים במקומות ציבוריים מקבלי קהל, יכלול קביעת מחירים קבועים, או מעקב אחר 'התהליך המכרזי' במטרה להבטיח מכירת מוצרים במחיר הגון במקומות ציבוריים.
שר הכלכלה אלי כהן | רקע לצורך המחשה: המרכז המסחרי במרכז הרפואי מאיר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר הכלכלה אלי כהן

משרד הכלכלה והתעשייה, הודיע היום (יום ראשון, ג' אדר ב תשע"ט) כי הוא משקיע מאמצים גדולים ומקדם את 'הפחתת יוקר המחיה' בישראל, במסגרת זו, נפתח בימים אלו, מהלך חדשני במטרה להפחית את יוקר המחיה במקומות ציבוריים מקבלי קהל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המהלך ל'הפחתת יוקר המחיה' יכלול אחת משתי האפשרויות; מחירים קבועים עבור מוצרים, או אכיפה על התהליך המכרזי – מי שיציע את 'סל המוצרים הזול ביותר' יזכה במכרז.

מקומות ציבוריים מקבלי קהל הם כלל המקומות אליהם מגיע האזרח, כדי לקבל שירותים ציבוריים, דוגמת; שירותי בריאות בבתי חולים, שירותי טיסה משדות תעופה וכדומה.

לרוב, במקומות אלו הצרכן הוא "קהל שבוי" אשר נדרש לשלם מחירים גבוהים בגין שירותים ומוצרים שונים שנסחרים במחירים נמוכים יותר, במקרים רבים באופן משמעותי, במקומות אחרים.

אחת הסיבות העיקריות לכך היא ש'היצע הספקים' במקומות אלו קטן וכמעט ואין הבדל במחירים העומדים בפני הלקוח.

כך למשל, מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות בשנת 2017, עלה, כי מוצר, יכול להימכר בחלק מבתי החולים במחיר שגבוה פי 6 ביחס לאותו המוצר בבתי חולים אחרים.

לרמת המחירים במקומות ציבוריים, תתכנה מגוון סיבות ובכלל זה, עלויות שכירות של השטח, כוח מיקוח מול סיטונאים ויצרנים במשק, עלויות הקשורות בשעות עבודה לא שגרתיות (למשל; בשדה תעופה), ועוד.

משרד הכלכלה, יאכוף הרגולציה על הגוף הציבורי שיהיה אחראי להקפדה על המחירים שנקבעו

משרד הכלכלה והתעשייה, יוצא לתהליך הערכת השפעות רגולציה ויגבש חלופות למדיניות שתביא להפחתת רמת מחירי מוצרים ושירותים שונים במקומות ציבוריים.

במסגרת התהליך יבחנו שתי אפשרויות;

קביעת מחירים עבור מוצרים מסוימים, פערים סבירים ואכיפתם בחלופה זו, יקבעו מחירים ופער קביל מהם ומשרד הכלכלה, יהיה הגורם המוסמך לאכוף הציות למחירים אלו.

בתהליך קביעת הרגולציה בחלופה זו, יש להתייחס לשני פרמטרים;

  • קביעת מחירים ופערי מחירים עבור סל מוצרים/שירותים בסיסי, או לכלל המוצרים/השירותים,
  • זהות הגורם הנאכףמשרד הכלכלה והתעשייה, יאכוף הרגולציה על הגוף הציבורי שיהיה אחראי להקפדה על המחירים שנקבעו, או שהמשרד, יאכוף המחירים על הספקים.

מנגנוני רכש ומכרזים;

בחינה של רגולציה קיימת בתהליכי מכרז להקצאת שטח לקמעונאים במקומות ציבוריים והאם ניתן באמצעותה לחייב ספקים זוכים ל-סלי מוצרים/שירותים במחירים סבירים.
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן