"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

מסחר | תעשייה צרכנות

משרד הכלכלה והתעשייה מקדם הפחתת מחירים במקומות ציבוריים

רוב, במקומות אלו הצרכן הוא "קהל שבוי" אשר נדרש לשלם מחירים גבוהים בגין שירותים ומוצרים שונים שנסחרים במחירים נמוכים יותר, במקרים רבים באופן משמעותי, במקומות אחרים ◄ המהלך של הפחתת מחירי מוצרים ושירותים במקומות ציבוריים מקבלי קהל, יכלול קביעת מחירים קבועים, או מעקב אחר 'התהליך המכרזי' במטרה להבטיח מכירת מוצרים במחיר הגון במקומות ציבוריים.
שר הכלכלה אלי כהן | רקע לצורך המחשה: המרכז המסחרי במרכז הרפואי מאיר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר הכלכלה אלי כהן

משרד הכלכלה והתעשייה, הודיע היום (יום ראשון, ג' אדר ב תשע"ט) כי הוא משקיע מאמצים גדולים ומקדם את 'הפחתת יוקר המחיה' בישראל, במסגרת זו, נפתח בימים אלו, מהלך חדשני במטרה להפחית את יוקר המחיה במקומות ציבוריים מקבלי קהל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המהלך ל'הפחתת יוקר המחיה' יכלול אחת משתי האפשרויות; מחירים קבועים עבור מוצרים, או אכיפה על התהליך המכרזי – מי שיציע את 'סל המוצרים הזול ביותר' יזכה במכרז.

מקומות ציבוריים מקבלי קהל הם כלל המקומות אליהם מגיע האזרח, כדי לקבל שירותים ציבוריים, דוגמת; שירותי בריאות בבתי חולים, שירותי טיסה משדות תעופה וכדומה.

לרוב, במקומות אלו הצרכן הוא "קהל שבוי" אשר נדרש לשלם מחירים גבוהים בגין שירותים ומוצרים שונים שנסחרים במחירים נמוכים יותר, במקרים רבים באופן משמעותי, במקומות אחרים.

אחת הסיבות העיקריות לכך היא ש'היצע הספקים' במקומות אלו קטן וכמעט ואין הבדל במחירים העומדים בפני הלקוח.

כך למשל, מבדיקת המועצה הישראלית לצרכנות בשנת 2017, עלה, כי מוצר, יכול להימכר בחלק מבתי החולים במחיר שגבוה פי 6 ביחס לאותו המוצר בבתי חולים אחרים.

לרמת המחירים במקומות ציבוריים, תתכנה מגוון סיבות ובכלל זה, עלויות שכירות של השטח, כוח מיקוח מול סיטונאים ויצרנים במשק, עלויות הקשורות בשעות עבודה לא שגרתיות (למשל; בשדה תעופה), ועוד.

משרד הכלכלה, יאכוף הרגולציה על הגוף הציבורי שיהיה אחראי להקפדה על המחירים שנקבעו

משרד הכלכלה והתעשייה, יוצא לתהליך הערכת השפעות רגולציה ויגבש חלופות למדיניות שתביא להפחתת רמת מחירי מוצרים ושירותים שונים במקומות ציבוריים.

במסגרת התהליך יבחנו שתי אפשרויות;

קביעת מחירים עבור מוצרים מסוימים, פערים סבירים ואכיפתם בחלופה זו, יקבעו מחירים ופער קביל מהם ומשרד הכלכלה, יהיה הגורם המוסמך לאכוף הציות למחירים אלו.

בתהליך קביעת הרגולציה בחלופה זו, יש להתייחס לשני פרמטרים;

  • קביעת מחירים ופערי מחירים עבור סל מוצרים/שירותים בסיסי, או לכלל המוצרים/השירותים,
  • זהות הגורם הנאכףמשרד הכלכלה והתעשייה, יאכוף הרגולציה על הגוף הציבורי שיהיה אחראי להקפדה על המחירים שנקבעו, או שהמשרד, יאכוף המחירים על הספקים.

מנגנוני רכש ומכרזים;

בחינה של רגולציה קיימת בתהליכי מכרז להקצאת שטח לקמעונאים במקומות ציבוריים והאם ניתן באמצעותה לחייב ספקים זוכים ל-סלי מוצרים/שירותים במחירים סבירים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן