חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות: צפי חיובי אספקת תוצרת טרייה תתקיים כסדרה

המשרד מעריך: למרות הורדת מכסים עדיין ייתכן מחסור קל בעגבניות ◄הסיבה: גל החום שהוביל לירידה ביבול, בתוספת הביקוש הגובר לקראת החגים ◄הביקוש יושלם ביבוא. יחד עם זאת, במשרד החקלאות מדגישים, כי ירדן וטורקיה סבלו מגלי חום דומים לאלו שהיו בישראל, וגם שם נפגע היבול המקומי ◄בנוסף, אישר המשרד ייבוא ביצים ודבש ללא מכס בכדי לענות לביקוש הגובר לקראת תקופת החגים.
0
0
שר החקלאות ופיתוח הכפר אָבִי דִיכְטֶר, ברקע: ההיערכות לחגי תשרי, עם תוצרת טרייה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אָבִי דִיכְטֶר, שר החקלאות

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בראשות השר אָבִי דִיכְטֶר, הודיע היום (שלישי, י”ט באלול התשפ”ג) לרגל ההיערכות לחגי תשרי, כי קיים צפי חיובי לאספקת תוצרת טרייה תתקיים כסדרה.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת חגי תשרי, מקיים המשרד הערכות מצב הסוקרות את כלל ענפי המזון הטרי בישראל בכדי לדאוג לאספקה סדירה של כלל המזון הטרי, ולשמירה על ביטחון המזון.

לאחר ניתוח ראשוני של נתוני התוצרת החקלאית הטרייה, צופה משרד החקלאות שאספקת התוצרת הטרייה תהיה כסדרה, וצפי ל-מחסור קל ב-עגבניות.

במשרד החקלאות, מסבירים את ירידת היבול המקומית הטמונה בחום הקיצוני ששרר בחודשי הקיץ, והוביל לפגיעה ביבול בחלק מהגידולים.

הירידה ביבול בתוספת העלייה בביקוש לקראת החג, עשויים להביא למחסור קל, אשר יושלם ביבוא (שכמובן פתוח כל השנה).

יחד עם זאת, במשרד החקלאות, מדגישים, כי ירדן וטורקיה, סבלו מגלי חום דומים לאלו שהיו בישראל, וגם שם נפגע היבול המקומי.

במשרד, מדגישים, כי שאר התוצרת הטרייה – אשר כוללת; בשר עוף, בשר בקר, דגים, מוצרי חלב, ירקות ופירות אחרים – כלל הביקוש, יענה על ההיצע.

בענף הביצים, במטרה למנוע מחסור בביצים בשוק המקומי לקראת חגי תשרי בהם עולה הביקוש לביצים, ולנוכח הערכת ‘מועצת הלול‘ כי עלול להיווצר מחסור קל בהיצע לעומת הביקוש המוגבר בחג, אישר המשרד, ייבוא פטור ממכס לתקופת החגים בהיקף של כ-28 מיליון ביצים.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנט ניל זקסנהויז בידלובסקי, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי ההערכה היא שלאור המחיר העולמי הגבוה של ביצים, הייבוא ייעשה בפועל רק בהתאם לביקוש.

בנוסף, במטרה להוריד את יוקר המחייה ולהנגיש דבש מוזל לכלל האוכלוסייה בתקופה חגי תשרי, פרסם לאחרונה המשרד את רשימת הזוכים במסגרת ההליך התחרותי לחלוקת מכסות פטורות ממכס לייבוא דבש באריזות לצרכן עד 1.5 ק”ג.

במסגרת ההליך, יחולקו מכסות פטורות ממכס לרשתות;

  • ויקטורי,
  • רמי לוי,
  • שופרסל,
  • אושר-עד
  • יוחננוף

בהתאם לכמות המבוקשת על ידן בהיקף כולל של 495 טון דבש. המחיר שהוצע על ידי החברות הזוכות נע בין 9.9 ₪ עבור חצי קילו דבש, ועד ל-19.9 לקילו, ובממוצע כ-18.6 ₪ לק”ג.

במשרד החקלאות, מבהירים, כי מדובר בירידה של כ-15% ביחס למחיר הדבש שהושג במהלך דומה בשנה שעברה!

המשרד, ממשיך לקיים הערכות מצב שוטפות, ולעקוב אחר השינויים בשוק, ויעדכן את הציבור ככל שיידרש.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן