101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ צער בעלי חיים

משרד החקלאות – פרה שנתקעה בבור מים בעומק של 6 מטרים חולצה

יחידת ההצלה והפיצוח של משרד החקלאות הגיעה אל שטח פתוח סמוך לעיר הצפונית טבריה בעקבות פנייתו של עובר אורח ששמעה את זעקותיה של פרה שרעת באחו ונפלה אל תוך בור בן 6 מטרים ובמבצע מורכב חולצה הפרה שנתקעה בבור, בהצלחה וללא פגע על ידי יחידת הפיצוח של משרד החקלאות.
0
0
חילוץ פרה סמוך לעיר טבריה על ידי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצוח - פיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות | צילום: יחידת הפיצוח במשרד החקלאות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חילוץ פרה שנפלה בבור

היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצוח – פיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר שבין משימותיה העיקריות של היחידה גם הגנה על רווחת בעלי החיים, פעלה וחילצה בהצלחה לפני כשבועיים, פרה אשר נפלה ונתקעה בתוך בור מים בעומק של כ-6 מטרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ראשיתו של הסיפור, החל בטיול בוקר שגרתי למדי של אזרח עובר אורח, בשטח פתוח סמוך לעיר הצפונית טבריה, אשר יצא מביתו לשאוף מעט אוויר צח וליהנות מן השמש המלטפת שלאחר הגשם.

האזרח, ששמע קולות זעקה של בעל חיים, הלך בעקבותיהם ומצא פרה לכוּדה בתוך בור מים. האזרח התקשר אל מוקד משרד החקלאות ובתוך דקות ספורות, הגיעו אל המקום מפקחי יחידת הפיצוח, כדי לעזור ולחלץ את הפרה המבוהלת שנפלה אל תוך בויחידת הפיצו"ח, משרד החקלאותר ענק ומפחיד ביום שטוף שמש.

לאחר מבצע מורכב, שכלל הזעקת משאית גדולה ו-מנוף, כך חולצה הפרה ללא פגע וחזרה אל שאר חברותיה במרעה שם כמובן מקומה הטבעי.

מנהלת ניו-מדיה (ממ) אגף של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הגב’ פאני קגנובסקי, מסרה בשם דוברת המשרד הגב’ דפנה יוריסטה, לאתר ל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי יחידת הפיצוח פועלת רבות למען רווחת בעלי חיים, בין אם זה בטיפול במקרי התעללות ו-עבירה על חוק צער בעלי חיים.

יצוין, כי פעילות למען רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות,​ כוללת;

  • אכיפת חוק צער בעלי חיים,
  • תמיכות בפעולות יזומות לשיפור רווחתם של בעלי חיים,
  • חילוץ ושיקום חיות מחמד, סוסים וחמורים,
  • הדרכת חקלאים
  • ובדיקה וטיפול בתלונות על התעללות או הזנחה בבעלי חיים.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר קורא לציבור הרחב להמשיך לגלות ערנות למתרחש בסביבה ובכל מקרה בו קיים חשש לחיי בעל החיים או למקרה של התעללות בבעל החיים, יש להתקשר מיד אל ‘מוקד משרד החקלאות‘ בטלפון; 6016* (כוכבית; 6016).

0
0דילוג לתוכן