חקלאות ישראל ירושלים צרכנות

משרד החקלאות סיכל הברחת בשר וגבינות משטחי הרשות הפלסטינית

מתחילת השנה ועד כה סיכלו מפקחי המשרד כ-100 ניסיונות הברחה ושיווק של מוצרים מן החי והשמידו כ-180 טונות שהיו בדרכם לצלחת של הצרכנים בישראל ועלולים להוות סכנה לבריאות הציבור ◄ מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, דר' נחום איצקוביץ’; “משרד החקלאות אוסר על שיווק מוצרים מן החי שמקורם מחוץ לגבולות ישראל”.
0
0
דר' נחום איצקוביץ' מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ברקע הבשר עוף וגבינות שנתפס בירושלים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ נחום איצקוביץ’, בשר שנתפס

למעלה מ-140 קילוגרמים של מוצרי בשר ו-גבינות שאינם בפיקוח וטרינרי ואשר יועדו למכירה באזור ירושלים נתפסו שלשום (ראשון,‏ כ”ז תמוז תש”פ) על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות (פיצו”ח) ניסיון הברחה זה, מצטרף לרצף של ניסיונות הברחה ושיווק מתחומי הרשות הפלסטינית אל תוך שטחי ישראל מתחילת השנה הזו.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

על פי נתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מתחילת השנה ועד כה, חשפו, תפסו והשמידו מפקחי משרד החקלאות כ-180 טונות מוצרים מן החי ב-98 אירועים שונים, שמקורם משטחי הרשות הפלסטינית ועלולים להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור.

שלשום (ראשון) נתפסו הבשר והגבינות, ברכב שניסה להעבירם ב’מעבר מזמוריה‘ אשר נמצא במזרח ירושלים. מפקחי המשרד, הבחינו ברכב שנראה “עמוּס” מן הרגיל ועורר את חשדם.

כשהם עצרו ובדקו את תכוּלת הרכב, התברר, כי חשדם היה במקומו והם מצאו בתוך הרכב עשרות שקיות של מזון, המכילות כ-120 קילוגרמים בשר עוף טרי וכ-20 קילוגרמים של “גבינה סוּרית” (דומה לגבינה חלוּמי), ללא כל תווית או סימן, המעידים, כי מוצרים אלו מפוקחים.

מחקירתו של הנהג, התברר, כי הבשר והגבינה הוברחו משטחי הרשות הפלסטינית והנהג, תכנן למכור אותם בירושלים. החשוד, תושב הרשות הפלסטינית בשנות ה-30 לחייו עוּכב לחקירה ונפתחו נגדו הליכים משפטיים.

מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, דר נחום איצקוביץ’; “משרד החקלאות אוסר על שיווק מוצרים מן החי שמקורם מחוץ לגבולות ישראל”

רואי קליגר מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רואי קליגר

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה הוסיפה לאתר  ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי במקביל, לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור באכילת הבשר והגבינה, הם הושמדו.

מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הנכנס דר נחום איצקוביץ’ אמר בעקבות החשיפה והסיכול, כי; “בשר, ביצים ומוצרי חלב המיוצרים ללא פיקוח וטרינרי ואשר אינם עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, עלולים לגרום לתחלוּאה וקיים סיכון ממשי לבריאות הציבור.

בשל כך, אוסר משרד החקלאות על שיווק מוצרים מן החי שמקורם מחוץ לגבולות ישראל. אנו מבקשים מן הציבור להקפיד לרכוש מוצרים מן החי, לרבות; בשר, גבינות, חלב וביצים, במקומות מוּכרים הנמצאים תחת פיקוח וטרינרי.

עוד הוסיף דר’ איצקוביץ’; כי; “יש להקפיד על רכישת מוצר באריזתו המקורית, כאשר היא סגורה, נקייה ונושאת תווית ובה שם המשווק, היצרן, תאריך הייצור ותאריך פג תוקף“.

מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות, מר רואי קליגר; הבהיר, כי המשרד, רואה בחוּמרה כל מקרה ומקרה של הברחת מוצרי מזון משטחי הרשות הפלסטינית ומכירתו והפצתו במדינת ישראל ובפרט מוצרי מן החי שבהם סכנה בריאותית גדולה עוד יותר.

מפקחי המשרד, פועלים באופן מתמיד, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה, כדי למנוע ניסיונות מכירת מוצרים מן החי ללא פיקוח וטרינרי אלו”. הזהיר מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות, מר קליגר.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן