חקלאות ישראל מלחמת חרבות ברזל קהילה

משרד החקלאות משיק פלטפורמה דיגיטלית לחיבור בין חקלאים

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, קיבל את האישורים הנדרשים להרחבת התמיכה בארגוני מתנדבים נוספים בחקלאות ◄ החשיבות של הרחבה זו נחשבת מהותית, ותאפשר למשרד לתמוך 'ביותר עמותות' כדי להגדיל את מספר המתנדבים בפועל, אצל החקלאים עד אשר יגיעו עובדים קבועים, ישראליים או זרים, במקום העובדים הזרים שעזבו.
0
0
מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר מר אורן לביא, כרזת עידוד החיבור בין החקלאים לעמותות למתנדב ולחקלאים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אורן לביא

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הודיע היום (יום ראשון, כ”א בחשון התשפ”ד) על רקע “חרבות ברזל” כי שידרג את אופן הרישום למתנדבים ולחקלאים, והקים אתר שמְתַכְלֵל את החיבור בין החקלאים לעמותות למתנדב ולחקלאים במקום אחד.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

בצל המצב הביטחוני, עובדים רבים שסייעו לחקלאים בשגרה גויסו או לא התייצבו לעבודה בין אם בגלל חשש או בין אם ‘סגר‘ שמוטל על הרשות הפלשתינאית או עובדים זרים שביקשו לשוּב לארצם.

לאור הביקוש הרב של אזרחי ישראל לעזור לחקלאים בשעה קשה זו, אמר, מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר מר אורן לביא, כי; “אנו מודים לציבור הישראלי על רוח ההתנדבות בחקלאות וההתגייסות.

על הביקוש הרחב להתנדבות. שידרגנו את ה’פלטפורמה דיגיטלית‘ על מנת לעודד, לקצר ולייעל את התהליכים.

לדברי מנכל משרד החקלאות מר לביא; “נמשיך לפעול בכל דרך ל-גיוס ידיים עובדות למען שמירה על הרציפות התפקודית של הענף וביטחון המזון של מדינת ישראל“.

לנוכח מצב החירום, כזכור, בשבוע הראשון ל”מלחמת חרבות ברזל”, פרסם משרד החקלאות, נוהל תמיכה בעמותות מתנדבים למימון עלויות לוגיסטיות להבאת מתנדבים לעבודה בחקלאות, ביניהן; הסעות, לינה ו-מזון למתנדבים.

נוהל תמיכה ב’עמותות מתנדבים‘ הוחלט, כי יש צורך למלא את ה”וָואָקוּם” (תחום שאינו מאויש בצורה מספקת ומאפשר כניסה של גורמים חדשים) ב’ידיים עובדות‘ שנוצר במשקים עד להבאת עובדים קבועים.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנט ניל דורין אילישייב, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי בעקבות תמיכת משרד החקלאות, הייתה היענות גדולה מאוד של מתנדבים שרצו לתת יד לחקלאים עד אשר יתמלא הוואקום שנוצר בשל נטישת העובדים.

כ-15 עמותות מתנדבים בחקלאות, שעמדו בתנאי הניסיון הנדרש, הגישו עד היום בקשות לתמיכה, אולם כעת קיבל המשרד את אישורים הנדרשים ‘להרחיב את התמיכה’ ב-ארגוני מתנדבים לחקלאות.

גם לארגונים נוספים בארגון מתנדבים בחקלאות בעבר, אשר נרתמו למאמץ זה והתאימו את פעילותם לצורך זה.

החשיבות של הרחבה זו נחשבת מהותית, ותאפשר למשרד לתמוך ‘ביותר עמותות‘ כדי להגדיל את מספר המתנדבים בפועל, אצל החקלאים עד אשר יגיעו עובדים קבועים, ישראליים או זרים, במקום העובדים הזרים שעזבו.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן