פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בעולם חג אהבה ♥ ולנטיין דיי חקלאות ישראל

משרד החקלאות, מציג: דבר אלי בפרחים ב… ‘יום האהבה הבינלאומי’

אילו פרחים אהודים בקרב הישראלים? אילו זנים נמצאים בשוק? האם הצרכן הישראלי רומנטי? משרד החקלאות, משיב: אז כן, הצרכן הישראלי, אכן רומנטיקן ומשקיע בעיקר בבני/ בנות הזוג לקראת ה-Valentine's Day! ♥ אילו זנים ניתן למצוא? הכול, רק תבחרו! חג אהבה ♥ קבלו את המדריך להארכת חיי הפרחים ♥ ולנטיין דיי, שמח!
דבר אלי בפרחים ב... 'יום האהבה הבינלאומי' זוג אוהבים ברקע הארכת חיי הפרח | צילום: pixabay.com | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דבר אלי בפרחים

מרגישים Love is in the air… כי היום הוא “ולנטיינס דיי”, יום האהבה הבינלאומי 2020, הוא ללא ספק, אחד מאותם הימים שגורמים לנו לקנות לאהובים שלנו מתנות קטנות – שבסופו של דבר אנחנו והם אוהבים הכי הרבה. מה למשל? תכשיטים, שוקולדים וכמובן פרחים שנחשבים לאחת ממחוות האהבה הנפוצות ביותר בעולם. לקראת ה- valentine’s day, משרד החקלאות אסף כמה מהנתונים המעניינים על הענף הפרחוני, הצבעוני, הריחני והרומנטי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

האם הצרכן הישראלי רומנטיקן? מתברר, כן! וזה גם מוכח; בשנים האחרונות, חלה עלייה של כ-5% מדי שנה בצריכת הפרחים בישראל, כאשר הצריכה המשמעותית והמוגברת ב-פברואר, לקראת ה”ולנטיינס דיי“.

שוּק הפרחים הישראלי, נחלק ל-50% לשוּק המקומי, ו-50% מיוצא למדינות שונות, שהעיקריות שבהן; מדינות אירופה וארצות הברית.

ענף הפרחים בישראל, כולל מאות סוגים, מינים וצבעים שונים של פרחים, כאשר רובם אוקלמו בישראל על ידי מומחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר. במדינת ישראל, כיום קיימים כ-350 מגדלים, מתוכם יש 4 חברות עיקריות המייצאות פרחים בעיקר לאירופה אך גם למדינות רבות בעולם.

מנהלת אגף דוברות, תקשורת והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, הוסיפה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ מוסיפה ומדגישה, כי; שטח גידול הפרחים בישראל, משתרע על כ-15,000 דונם, 60% מהענף מרוּכז באזור שבין חדרה ל-גדרה, ו-40% בפריפריה (נגב, ערבה וצפון הארץ).

פרחים - המתנה ל'יום האהבה’ | צילום: pixabay.com | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרחים – המתנה ל’יום האהבה’

בנוסף, ענף הפרחים בישראל, מתבסס על מספר רב של גידולים בהיקפים קטנים יחסית (גידולי נישה).

? אילו פרחים אהודים במיוחד על הישראלים? על פי נתוני משרד החקלאות, הוורדים האדומים, יתקבלו בברכה אצל רבים. פרחי השושן נמצאים גם הם ברשימת המובילים.

אחריהם, ניתן למצוא גם את הנוריות, הכלניות, החרציות, הגיפסניות ועציצי הרקפות. עתה, בתקופת החורף, קיים שוק רחב היקף של כלניות ונוריות בשלל צבעים וצורות.

? אילו זנים נמצא עכשיו בשוק המקומי? ישנם שפע של פרחים, ולכם נשאר רק לבחור! ומה הכי משתלם? בתקופת החורף, חיי המדף של כל הפרחים הם ארוכים יותר.

כך שניתן לקנות בתקופה זו פרחים שאוהבים ולאו דווקא את אלו שידועים כבעלי חיי מדף ארוכים. ככלל, הפרחים שנחשבים לבעלי חיי מדף ארוכים בכל השנה, הם; חרציות, ליזיאנטוס ונץ חלב.

אך לא ניתן לוותר גם על פרחי הכלנית, הנורית ועציצי הרקפות, המהווים את הסמן העיקרי לעונת החורף, אשר יחזיקו זמן רב יחסית.

? רומנטי ואכיל(!); בנוסף לזנים המוכרים לנו, אם תרצו להיות רומנטיים ומקוריים, המומחים שלנו, מציעים לבחור בפרחים האכילים.

לקבוצת פרחי המאכל הוותיקים, כמו; אמנון ותמר, כובע הנזיר, קישואים וכו’.

לאחרונה, הצטרפו פרחי סחלבים מסוג דנדרוביום ומסוגים אחרים. היתרון הגדול של פרחי מאכל אלו הוא הוויזואליות המגוונת וחיי מדף ארוכים, שמגיעים עד ל-14 יום בממוצע(!).

איך הפכו צפרדעים לנסיכים משרד החקלאות, מציג: דבר אלי בפרחים ב… ‘יום האהבה הבינלאומי’ | צילום: pixabay.com | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
איך הפכו צפרדעים לנסיכים

✿ המדריך להארכת חיי הפרח;

מרבית הפרחים מעלה, יחזיקו מעמד בביתכם בין שבוע לשבועיים. על מנת להאריך את חיי המדף של הפרח ולמצות אותם עד תום, מומלץ לפעול על פי הנחיות מומחי משרד החקלאות:

  • בקשו ממוכר הפרחים שקיק של ‘מזון פרחים‘. שקיק זה, מכיל חומר שיש בו כל הדרוש להארכת חיי הפרח. למעשה, חומר זה, הוא פיתוח ישראלי.
  • לפני שאתם מכניסים את הפרחים לאגרטל, רחצו אותו היטב, הסירו אבק ושאריות של עלים שנותרו מ’זר הפרחים‘ הקודם.
  • חתכו את קצוות הפרחים – החיתוך, מעניק להם חיות ומרחיק לכלוכים שדבקו בגבעול. את החיתוך מומלץ לבצע באלכסון, כך שיישאר שטח פנים רחב, ככל הניתן לצורך ספיגת מים.
  • הכניסו לאגרטל כפית אקונומיקה וכפית סוכר. אלו יסייעו פלאים בהארכת חיי המדף של הפרחים. האקונומיקה, תמנע ריחות לא נעימים מהאגרטל והסוכר, משמש כמזון זמין להמשך חייו של הפרח.
  • הניחו את האגרטל במקום מואר, ללא שמש ישירה וכשהוא מוגן מרוחות.
  • הימנעו מהעמדת הפרחים בקרבת מאווררים ומזגנים. מזגן מייבש אותם ו-פרחים, מעדיפים סביבה לחה. מאוורר, בדומה לרוּח, לא עושה טוב לפרחים.

חג אהבה ולנטיין דיישמח!
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן