קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

מדינה ירוקה קהילה ירוקה

משרד החקלאות מגדיל מספר פקידי היערות ב-7 רשויות

משרד החקלאות, ממנה פקידי יערות עירוניים בשבע (7) רשויות מקומיות נוספות לטובת הגנה על עצי העיר, המשמעות: הרשות המקומית מקבלת אחריות על העצים הנטועים בשטחה. מהלך זה, יחייב את הרשות לקחת בחשבון את העצים בהליכי התכנון, וכן לשמר את עצי העיר לטובת התושבים והציבור הרחב.
דוקטור ארז ברקאי, פקיד היערות הארצי במשרד החקלאות בקמפיין הגנה על עצי העיר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דוקטור ארז ברקאי, פקיד היערות הארצי במשרד החקלאות בקמפיין הגנה על עצי העיר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

בשבע רשויות מקומיות; אשדוד, גבעתיים, גבעת-שמואל, יבנה, הוד-השרון, מועצה אזורית לב-השרון ו-פרדס-חנה כרכור, מרחיב משרד החקלאות את מספר פקידי היערות ברשויות המקומיות, וממנה פקידי יערות עירוניים, זאת במסגרת פעולות המשרד לקידום ההגנה על עצים בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

העצים בארץ ישראל, כידוע, מוגנים מתוקף 'פקודת היערות' אשר מגדירה, כי כל עץ הוא מוגן וכי יש לבקש היתר מטעם פקיד היערות על מנת להסירו. לפיכך, ההגנה על עצים בישראל, מוטלת בעיקרה על כתפיהם של פקידי היערות אשר מוסמכים לכך על ידי שר החקלאות. בדרך כלל פקידי היערות הם עובדי קרן קיימת לישראל (קקל), או רשות מקומית, אשר מוסמכים להנפיק רישיון כריתה לעץ.

מרבית תושבי המדינה, נדרשים כיום לפנות ל'פקידי היערות האזוריים' של קקל על מנת לקבל היתר לכריתתו של עץ ורק ב-11 רשויות מקומיות מוסמך פקיד יערות עירוני, אשר נותן שירות ישירות לתושבי העיר, שלא דרך פקידי היערות של קקל.

פקידי יערות עירוניים, הוסמכו בשלוש הערים הגדולות (ירושלים, תל-אביב ו-חיפה) כבר בשנות ה- 60 של המאה הקודמת. עם תיקוני החקיקה של פקודת היערות, ו'חוק התכנון והבניה' בשנת 2008, אשר קבע, כי יש לשלב את הנושא בהליכי התכנון והבניה, החל משרד החקלאות בהסמכה של פקידי יערות בערים ורשויות נוספות.

 פקידי יערות אלו השתתפו ב'קורס הסמכה מיוחד' המבטיח שכל פקידי היערות החדשים הם בעלי הכשרה מתאימה

עוזרת דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' יעל פרידנרייך, מסרה לפורטל 'כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה כי ואכן, לפני 7 שנים, הוחלט במשרד החקלאות ופיתוח הכפר להרחיב את מסגרת פקידי היערות ברשויות המקומיות מ-3 פקידים בערים הגדולות לפקידי יערות בכל אחת מהרשויות החברות ב'פורום ה- 15'.

מתוך אמונה בחשיבות הסביבה הנופית בתוך העיר, לטובת התושבים. בשנת 2011, הוסמכו פקידי יערות בערים; רחובות, רמת-גן, פתח-תקווה ובמהלך שנת 2015, הוסמכו פקידי יערות בערים; נתניה, באר-שבע, ראשון-לציון, מועצה אזורית חוף הכרמל ו-מועצה אזורית משגב.

פקידי יערות אלו השתתפו ב'קורס הסמכה מיוחד' המבטיח שכל פקידי היערות החדשים הם בעלי הכשרה מתאימה, היכרות עם עצים וידע כיצד לטפל בהם ומה נדרש על מנת להגן עליהם.

כאמור, במהלך החודשים האחרונים, הסמיך פקיד היערות במשרד החקלאות פקידי יערות עירוניים בשבע רשויות מקומיות נוספות.

דוקטור ארז ברקאי, פקיד היערות הארצי של משרד החקלאות ופיתוח הכפר; "הליך הסמכת פקידי יערות עירוניים הוא חיוני כחלק בלתי נפרד מקבלת האחריות של הרשות המקומית על העצים הנטועים בשטחה.

מהלך זה, יאפשר לרשות המקומית לשלב בצורה נכונה ומיטבית את העצים בהליכי התכנון וכן לשמר את עצי העיר לטובת התושבים והציבור הרחב. העצים בארץ ובערים במיוחד, הם נכס סביבתי ונופי חשוב שמעניק לציבור תועלות רבות".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן