ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חגים, חגי ישראל חקלאות ישראל צרכנות ראש השנה

משרד החקלאות לקראת ראש השנה מחיר הדבש לקילו המומלץ עד 34 ₪

על פי נתוני מרבית רשתות השיווק והמזון בישראל, עולה, כי בכל תקופת החג, כלומר; במהלך ארבעת השבועות שלפני ערב ראש השנה,ישנה ירידה של כ-21.2% במחיר הממוצע של הדבש ביחס למחירו בממוצע השנתי ◄ כמו כן, המחיר המשתלם ביותר שמציעות רשתות השיווק לקילוגרם של 'דבש' הוא בתקופה של שלושה שבועות ושבועיים לפני ערב החג.
מחזיק דבורה בקצות אצבעותיו | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דבורה בקצות אצבעותיו

גם השנה לקראת ראש השנה ה’תשפ”א, מפרסם היום (רביעי, י”א אלול תשע”ט) משרד החקלאות את מחיר הדבש המומלץ לצרכן, לטובת הפחתת יוקר המחייה; עד 34 ₪ לקילוגרם דבש. משרד החקלאות, גם בדק השנה, לקראת ראש השנה, בדומה לשנה שעברה את מחירי הדבש ברשתות השיווק השונות ומפרסם את מחיר הדבש המומלץ לצרכן בישראל לטובת הפחתת יוקר המחייה עתה גם מחירו נחשף.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מניתוח מחירים שנערך במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, עולה, כי מחיר מומלץ בתקופת החגים לצרכן לקילוגרם דבש, יהיה עד 34 ₪. בדרך כלל הדבש נמכר באריזות קטנות יותר מ- 1 לקילוגרם  ועל הצרכן לבחון האם המחיר המומלץ בשבילו הוא לפי מפתח של עד 34 ₪ לקילוגרם.

על פי נתוני מועצת הדבש, הוא מתוק, נחשב לבריא וסגולותיו המרפאות הולכות לפניו, במהלך השנה כולה, צורכים הישראלים כ-5,000 טון דבש. הישראלי הממוצע צורך בשנה כ-600 גרם דבש, מתוכם כ-150 גרם בתקופת ראש השנה.

כ-23% מהתצרוכת השנתית של דבש נצרכת במהלך ארבעת השבועות הקודמים לערב ראש השנה.

לפי הניתוח של כלכלני משרד החקלאות ופיתוח הכפר, רבע מכמות הדבש הכללית, נמכרת בארבעת השבועות לקראת החג, בשנת 2018, נמכרו 22.9% מהכמות השנתית הנמכרת של דבש במהלך החודש שלפני ערב החג.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות מר ישראל סרנגה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי על פי נתוני מרבית רשתות השיווק והמזון בישראל, עולה, כי בכל תקופת החג, כלומר; במהלך ארבעת השבועות שלפני ערב ראש השנה,ישנה ירידה של כ-21.2% במחיר הממוצע של הדבש ביחס למחירו בממוצע השנתי.

כמו כן, המחיר המשתלם ביותר שמציעות רשתות השיווק לקילוגרם של ‘דבש’ הוא בתקופה של שלושה שבועות ושבועיים לפני ערב החג.

מחיר הממוצע השבועי לקילוגרם דבש במהלך ארבעת השבועות הקודמים לערב חג (רשתות דיסקאונט);

מספר שבועות לפני ערב ראש השנה  2017 2018
ארבעה שבועות 36.90 33.98
שלושה שבועות 35.02 32.61
שבועיים 34.82 31.99
שבוע 36.06 35.59

*מקור הנתונים: מאגר מידע “סטורנקסט”.

 
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן