"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות למגדלי וסוחרי הבצל שחררו כמויות של בצל

בתחילת השבוע עלה ל- 5.2 ₪ לקילוגרם, אתמול (ב) עלה עוד ל-5.6 ₪ ואילו היום (שלישי) כבר הגיע ל-7 ₪ לקילוגרם, והיד עוד נטויה ◄משרד החקלאות לא נשאר חייב ופתח בעקבות כך, את האפשרות ל'ייבוא בצל' מהעולם באופן בלתי מוגבל כל זאת על מנת לאלץ את הסוחרים להוציא את הסחורה מהמחסנים במחיר סביר ולהביא למחיר סביר לצרכן.
שר החקלאות אורי אריאל על המחסור המדומה שיצרו סוחרים ומגדלי הבצל | עיבוד צילום: שולי סונגו
שר החקלאות אורי אריאל | ברקע: בצל

מרגישים את המחסור בבצל? "סוחרי הבצל, בוכים ודופקים את הצרכן" כשהם יוצרים מחסור מדומה ומעלים את מחירו – אליבא דשר החקלאות חבר הכנסת מר אורי אריאל, מדובר בסוחרים מחזיקים כמויות בצל גדולות בקירור ולא מעבירים אותם לשוק מתוך רצון לקבל מחיר מופרז לבצל מהצרכנים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בעקבות "משבר הבצל" קורא משרד החקלאות לסוחרים ולמגדלי הבצל הגדולים לשחרר את כמויות הבצל שיש ברשותם על מנת להביא את מחירי הבצל לרמה סבירה.

במשרד החקלאות, מגלים, כי מחירי הבצל בימים האחרונים, עולים בצורה קיצונית ולא בצדק! ישנן כמויות בצל מספיקות במחסנים של 'סוחרי הבצל' ביניהם גם חקלאים גדולים המגדלים בצל ו"משחררים" את כמויות הבצל בצורה מדודה וקטנה על מנת לקבל מחירים מופרזים עבור הבצל.

משרד החקלאות לא נשאר חייב ופתח בעקבות כך, את האפשרות ל'ייבוא בצל' מהעולם באופן בלתי מוגבל, כל זאת על מנת לאלץ את הסוחרים להוציא את הסחורה מן המחסנים במחיר סביר ולהביא למחיר סביר לצרכן.

ברם, יש סיכוי קטן להצלחת פתיחת השוק לייבוא זאת לאור המחסור הטבעי הקיים באירופה ב… בצל.

עולה, כי הולנד, היא ספקית בצל משמעותית, המייצאת למדינות רבות, ביניהן גם למדינת ישראל. אך היבואנים שניסו בימים האחרונים לייבא לישראל בצל מהולנד, נתקלו במחסור חמור גם שם.

█ היום (יום שלישי) כבר הגיע מחיר הבצל ל-7 ₪ לקילוגרם והיד עוד נטויה.

המחסור בהולנד, הוא כה חמור, עד כי גם היא בעצמה נאלצת לייבא בצל מבחוץ לצורך הצריכה המקומית.

בהולנד, מוסבר המחסור בבצורת קשה והעדר גשמים שהיו במדינה שהביאו ליבול נמוך מאד. הבצורת הקשה פגעה למעשה בכל יבשת אירופה וברוב מדינות היבשת כבר קיים מחסור בבצל.

מאגף דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר  בראשותה של הגב' דפנה יוריסטה, מסר מר ירין נסימי לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; בארץ ישראל, מתברר, כמות היבול של הבצל גם היא קטנה זאת בעקבות "וירוס הלבנת הקש" ו-פגעי מזג האוויר, אך אין זה מצדיק את המצב הנוכחי של שליטה בהזרמת הבצל מן המחסנים אל השוק ופגיעה בצרכנים.

במשרד החקלאות, מבהירים, כי המחיר הסיטוני "הרגיל" בעונה זו לבצל בישראל, עומד על 3-2.5 ₪ לקילוגרם, אך עתה המחיר הסיטוני עולה מיום ליום.

בשבוע שעבר, עמד המחיר הסיטוני של הבצל על 4.7 ₪ לקילוגרם ובתחילת השבוע עלה מחיר הבצל ל- 5.2 ₪ לקילוגרם, אתמול עלה מחיר הבצל עוד ל- 5.6 ₪ לקילוגרם ואילו היום (יום שלישי) כבר הגיע מחיר הבצל ל-7 ₪ לקילוגרם והיד עוד נטויה.

אמנם, לקראת תחילת ינואר 2019, כאשר יבול מקומי מן הערבה ומבקעת הירדן, יתחיל להיכנס לשווקים בישראל, המחסור יתמתן והמחירים צפויים לרדת והציבור לא יהיה תלוי בשליטת הסוחרים וחקלאים גדולים על המחיר.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן