"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות: לא צפוי מחסור בתוצרת טרייה בפסח, פרט לבצל

משרד החקלאות, נערך לקראת חג פסח תשע'ט, ומציין, כי הוא נערך גם להיווצרות מחסור בביצים וב-חמאה מקומית ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת הפסח ◄ לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור ◄ משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם.
אורי אריאל שר החקלאות ברקע: בצלים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אורי אריאל

אין צפי למחסור בתוצרת טרייה בתקופת חג פסח תשע'ט,  וחול המועד, פרט ל'בצל הגינה' ואי לכך כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת חג הפסח ולאחר ניתוח ראשוני של נתוני התוצרת הטרייה, נמצא, כי אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה – הכוללת; בשר, ביצים, ירקות ופירות, פרט לבצל, בו ייתכן מחסור קל. מכסות יבוא, יפתחו בהתאם לצורך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך הודיע, היום (יום ראשון, י' אדר ב תשע"ט) משרד החקלאות בראשות השר חבר כנסת אורי אריאל בעקבות מחסור בימים האחרונים, של ירק; 'מלפפון' שמחירו לצרכן, עולה. על כן, אישר משרד החקלאות, כי פתח מכסת ייבוא קטנה (180 טון), וזאת בתיאום עם נציגי החקלאים.

בנוסף, משרד החקלאות, נתן 'אישורי ייבוא לבצל' עקב המחסור בבצל בארץ וברחבי העולם, הגורם לעליית מחירם.

משרד החקלאות, מבהיר, כי בשונה מן ה-מלפפונים, ה-בצלים, ניתנים לאחסון בקירור לאורך זמן ולכן, יש חשש שמגדלים גדולים של בצל או יבואנים גדולים יגרמו לעליית המחיר של הבצל לקראת חג פסח כתוצאה משחרור "מבוקר" מהמקררים.

לאור החשש, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא, כדי לאפשר מחיר סביר מבלי לפגוע בחקלאים הקטנים. יצוין, ככלל, סך כל הייבוא של תוצרת צמחית מחוץ לארץ, הינו קטן מאוד ומהווה כ-3.7% מן הפירות והירקות הנאכלים בארץ.

█ בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית

זאת ועוד; מדינת ישראל, מחויבת לייבא חלק מהפירות והירקות על פי הסכמי סחר בין מדינות. יובהר, כי, אם ישראל לא תתיר ייבוא מאירופה, ייאסר היצוא החקלאי הישראלי לאותה מדינה או לאיחוד האירופי כולו.

חלק מאישורי הייבוא של תוצרת חקלאית ללא מכס, ניתנים רק כאשר יש מחסור בשוק, עקב דרישה מוגברת בחגי תשרי ופסח, או עקב מחסור נקודתי בפרי או ירק, כתוצאה ממחלה לא צפויה.

בנוסף, בחלק מהגידולים הצמחיים, קיימים הסכמים עם נציגי החקלאים, לפיהם אם מחיר המלפפון או מחיר עגבנייה, עולה מעבר למחיר המוסכם, ניתן לפתוח ייבוא של מלפפונים או עגבניות ללא מכס.

מאגף דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר  בראשותה של הגב' דפנה יוריסטה, מסר מר ישראל סרנגה לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית, ועל כן, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא לביצים בהיקף של 75 מיליון ביצים.

מנגד, לא ניתן אישור ממשרד האוצר ל-ייבוא חמאה, ללא מכס ועל כן, עלול להיווצר מחסור בחמאה ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת חג הפסח.

משרד החקלאות, מסר, עוד; לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן