קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות: לא צפוי מחסור בתוצרת טרייה בפסח, פרט לבצל

משרד החקלאות, נערך לקראת חג פסח תשע'ט, ומציין, כי הוא נערך גם להיווצרות מחסור בביצים וב-חמאה מקומית ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת הפסח ◄ לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור ◄ משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם.
אורי אריאל שר החקלאות ברקע: בצלים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אורי אריאל

אין צפי למחסור בתוצרת טרייה בתקופת חג פסח תשע'ט,  וחול המועד, פרט ל'בצל הגינה' ואי לכך כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת חג הפסח ולאחר ניתוח ראשוני של נתוני התוצרת הטרייה, נמצא, כי אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה – הכוללת; בשר, ביצים, ירקות ופירות, פרט לבצל, בו ייתכן מחסור קל. מכסות יבוא, יפתחו בהתאם לצורך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך הודיע, היום (יום ראשון, י' אדר ב תשע"ט) משרד החקלאות בראשות השר חבר כנסת אורי אריאל בעקבות מחסור בימים האחרונים, של ירק; 'מלפפון' שמחירו לצרכן, עולה. על כן, אישר משרד החקלאות, כי פתח מכסת ייבוא קטנה (180 טון), וזאת בתיאום עם נציגי החקלאים.

בנוסף, משרד החקלאות, נתן 'אישורי ייבוא לבצל' עקב המחסור בבצל בארץ וברחבי העולם, הגורם לעליית מחירם.

משרד החקלאות, מבהיר, כי בשונה מן ה-מלפפונים, ה-בצלים, ניתנים לאחסון בקירור לאורך זמן ולכן, יש חשש שמגדלים גדולים של בצל או יבואנים גדולים יגרמו לעליית המחיר של הבצל לקראת חג פסח כתוצאה משחרור "מבוקר" מהמקררים.

לאור החשש, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא, כדי לאפשר מחיר סביר מבלי לפגוע בחקלאים הקטנים. יצוין, ככלל, סך כל הייבוא של תוצרת צמחית מחוץ לארץ, הינו קטן מאוד ומהווה כ-3.7% מן הפירות והירקות הנאכלים בארץ.

█ בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית

זאת ועוד; מדינת ישראל, מחויבת לייבא חלק מהפירות והירקות על פי הסכמי סחר בין מדינות. יובהר, כי, אם ישראל לא תתיר ייבוא מאירופה, ייאסר היצוא החקלאי הישראלי לאותה מדינה או לאיחוד האירופי כולו.

חלק מאישורי הייבוא של תוצרת חקלאית ללא מכס, ניתנים רק כאשר יש מחסור בשוק, עקב דרישה מוגברת בחגי תשרי ופסח, או עקב מחסור נקודתי בפרי או ירק, כתוצאה ממחלה לא צפויה.

בנוסף, בחלק מהגידולים הצמחיים, קיימים הסכמים עם נציגי החקלאים, לפיהם אם מחיר המלפפון או מחיר עגבנייה, עולה מעבר למחיר המוסכם, ניתן לפתוח ייבוא של מלפפונים או עגבניות ללא מכס.

מאגף דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר  בראשותה של הגב' דפנה יוריסטה, מסר מר ישראל סרנגה לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית, ועל כן, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא לביצים בהיקף של 75 מיליון ביצים.

מנגד, לא ניתן אישור ממשרד האוצר ל-ייבוא חמאה, ללא מכס ועל כן, עלול להיווצר מחסור בחמאה ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת חג הפסח.

משרד החקלאות, מסר, עוד; לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן