בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות: לא צפוי מחסור בתוצרת טרייה בפסח, פרט לבצל

משרד החקלאות, נערך לקראת חג פסח תשע'ט, ומציין, כי הוא נערך גם להיווצרות מחסור בביצים וב-חמאה מקומית ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת הפסח ◄ לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור ◄ משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר השינויים בשוק ויעדכן את הציבור בהתאם.
אורי אריאל שר החקלאות ברקע: בצלים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אורי אריאל

אין צפי למחסור בתוצרת טרייה בתקופת חג פסח תשע'ט,  וחול המועד, פרט ל'בצל הגינה' ואי לכך כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת חג הפסח ולאחר ניתוח ראשוני של נתוני התוצרת הטרייה, נמצא, כי אין צפי למחסור בתוצרת הטרייה – הכוללת; בשר, ביצים, ירקות ופירות, פרט לבצל, בו ייתכן מחסור קל. מכסות יבוא, יפתחו בהתאם לצורך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך הודיע, היום (יום ראשון, י' אדר ב תשע"ט) משרד החקלאות בראשות השר חבר כנסת אורי אריאל בעקבות מחסור בימים האחרונים, של ירק; 'מלפפון' שמחירו לצרכן, עולה. על כן, אישר משרד החקלאות, כי פתח מכסת ייבוא קטנה (180 טון), וזאת בתיאום עם נציגי החקלאים.

בנוסף, משרד החקלאות, נתן 'אישורי ייבוא לבצל' עקב המחסור בבצל בארץ וברחבי העולם, הגורם לעליית מחירם.

משרד החקלאות, מבהיר, כי בשונה מן ה-מלפפונים, ה-בצלים, ניתנים לאחסון בקירור לאורך זמן ולכן, יש חשש שמגדלים גדולים של בצל או יבואנים גדולים יגרמו לעליית המחיר של הבצל לקראת חג פסח כתוצאה משחרור "מבוקר" מהמקררים.

לאור החשש, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא, כדי לאפשר מחיר סביר מבלי לפגוע בחקלאים הקטנים. יצוין, ככלל, סך כל הייבוא של תוצרת צמחית מחוץ לארץ, הינו קטן מאוד ומהווה כ-3.7% מן הפירות והירקות הנאכלים בארץ.

█ בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית

זאת ועוד; מדינת ישראל, מחויבת לייבא חלק מהפירות והירקות על פי הסכמי סחר בין מדינות. יובהר, כי, אם ישראל לא תתיר ייבוא מאירופה, ייאסר היצוא החקלאי הישראלי לאותה מדינה או לאיחוד האירופי כולו.

חלק מאישורי הייבוא של תוצרת חקלאית ללא מכס, ניתנים רק כאשר יש מחסור בשוק, עקב דרישה מוגברת בחגי תשרי ופסח, או עקב מחסור נקודתי בפרי או ירק, כתוצאה ממחלה לא צפויה.

בנוסף, בחלק מהגידולים הצמחיים, קיימים הסכמים עם נציגי החקלאים, לפיהם אם מחיר המלפפון או מחיר עגבנייה, עולה מעבר למחיר המוסכם, ניתן לפתוח ייבוא של מלפפונים או עגבניות ללא מכס.

מאגף דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר  בראשותה של הגב' דפנה יוריסטה, מסר מר ישראל סרנגה לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; בפסח הקרוב, צפוי גם מחסור בביצים וב-חמאה מקומית, ועל כן, פתח משרד החקלאות, מכסות ייבוא לביצים בהיקף של 75 מיליון ביצים.

מנגד, לא ניתן אישור ממשרד האוצר ל-ייבוא חמאה, ללא מכס ועל כן, עלול להיווצר מחסור בחמאה ומחירה של חמאת הייבוא עם המכס, עלול להאמיר לקראת חג הפסח.

משרד החקלאות, מסר, עוד; לא צפוי מחסור בירקות ופירות למעט בצל. כמו כן, לא צפוי מחסור בבשר בקר או בעוף טרי וקפוא. גם במוצרי חלב, לרבות קוטג', לא צפוי מחסור.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן